Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Da on ga ima, ali ja imam samo 5 samsungovih punjača od čega jedan 15w nov.
I lepo kažem momku da mi je to baš čudna info. i da ću proveriti.
Malo mi glupo ispalo jer jbt. 20g pratim telefone i uvek je jedna od glavnih tema inf. o baterijama.
A momak kaže "nemoj posle da se reklamira uređaj zbog baterije". 🤔
Iskren da budem sada mi je malo muka i ne bih od njega ni kupio fon.
 
Ma da, to je forica. Sta god da bude sa telefonom bice "el sam ti reko sam si kriv"
 
Ako ne kupiš telefon sa garancijom operatera ili ovlašćenih distributera, onda je obavezno da telefon držiš u 2 maske i 6 zaštitnih stakala, telefon puniti isključivo punjačem koji prodavac ima trenutno na stanju i samo kad je lepo vreme a temperatura izmedju 19.5 i 19.8C, ne instalirati više od 10 aplikacija da se ne preoptereti telefon jer posle nije moguće ostvariti garanciju :)
 
Razlika izmedju 15w i 25w je u pola sata (fast charging vs super fast charging), probao vise puta :)
Od 15 - 100% punjac od 15w to uradi za 1h:30m a punjac od 25w to uradi za 1h :)
 
Odustao sam kod njega oko kupovine. Nemam ništa protiv momka (u poslednje 2,3g sam ga preporučio 3,4 osobama da kod njega kupe), trgovac je želja mu je da zaradi, da nemam pojma o telefonima možda bih i pao na taj fazon. A konkretno mi se nije svideo ton "uništiti bateriju" i "nemoj kasnije da se telefon reklamira zbog baterije". Pa kakav je to fon ako daješ garanciju od 1g. i očekuješ da će biti problem sa baterijom...pa neću ga priključiti na trofaznu.
Da se malo manem njega i pitam za tel... ako je neko imao oba modela S21 i plus, kolika je odokativno razlika u trajanju baterije. Na GSM cifra lepo deluje u korist plus modela, ali mi je njihova logika dobijanja konačnog rezultata malo čudna.
 
@Milan naliM : S21 Plus ima duže trajanje baterije i od Ultre a da ne spominjem manji S21 . A što se tiče punjača bilo kojim punjačem da ga puniš ništa bateriji neće biti , mada lično uvek noću stavim telefon na sporo pujenje i to je to . A i čemu tolika briga oko baterije kad platiš telefon 600-700 ... itd evra , nije problem otići u Pro Mobi i da ubace originalnu bateriju od 30 evra ako u roku godinu dve znatno oslabi .
 
Pre će biti da nije ni blizu jer je sama potrošnja telefona veća nego kada su ga kupili, pa je takav utisak...nekoliko verzija noviji android + svaka app zahrevnija i glomaznija.
 
Da se priključim i ja družini ultra modela, 12/256gb
Prvo što sam uradio, snimao sam 12min u 4k 60fps i nije se ništa značajno zagrejao u odnosu na p30pro koji snima u 4k 30fps. Za ostalo ćemo videti kad ga skroz podesim. Zna li neko kako se na Samsungu može aktivirati native call recorder, to mi baš nedostaje. Znači ne želim da koristim neku apk već samo native
 
Ne može.
 
Kad ce da se baci neko poređenje u departmenu foto-a 😁 Inace, ono što sam ja video, daleko bolji video 4k 30 tako da ono, 60fps neces ni paliti ( osim ako ne koristiš filmic pro )
 
Ma mora da može ako se promeni region ili nešto slično, nego ako je neko to već radio da ne gubim vreme na istraživanje :)
Kad ce da se baci neko poređenje u departmenu foto-a 😁 Inace, ono što sam ja video, daleko bolji video 4k 30 tako da ono, 60fps neces ni paliti ( osim ako ne koristiš filmic pro
Ma biće poređenja svega samo da sve podesim, za šta trenutno nemam vremena. Treba prebaciti oko 150GB podataka sa jednog na drugi telefon, da li koristiti smart switch ili Huawei phone clone? 🤔
 
Ma mora da može ako se promeni region ili nešto slično, nego ako je neko to već radio da ne gubim vreme na istraživanje :)

Ma biće poređenja svega samo da sve podesim, za šta trenutno nemam vremena. Treba prebaciti oko 150GB podataka sa jednog na drugi telefon, da li koristiti smart switch ili Huawei phone clone? 🤔
Uf ne znam, ja sam još u kupovini, ništa nije odlučeno. Gde si uzeo telefon? Koliko, ima li garanciju i te klasika priče ( ukoliko je kp u pitanju ) ?
 
@Spanjeli smart switch. Što se call recordera tiče, ja samo mogu da okačim listu po ko zna koji put pa vidi da li model telefona paše za neku od zemalja (verovatno da) i upucaj fw preko odina
 

Prilozi

  • Screenshot_20200408-171143.jpg
    Screenshot_20200408-171143.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 33
Uf ne znam, ja sam još u kupovini, ništa nije odlučeno. Gde si uzeo telefon? Koliko, ima li garanciju i te klasika priče ( ukoliko je kp u pitanju ) ?
Nisam preko kp, 780e, garancija je trajala dok sam preuzeo kutiju sa telefonom :)
@Spanjeli smart switch. Što se call recordera tiče, ja samo mogu da okačim listu po ko zna koji put pa vidi da li model telefona paše za neku od zemalja (verovatno da) i upucaj fw preko odina
Jel mogu samo csc ili moram ceo firmware? Koristio sam Huawei pa nisam u toku sa Odinom i kako to sve ide :(
 
Nisam siguran, znam samo da nije jednostavno kao pre. Ja kada sam menjao sa CHC na TGY svih 4 (ili5) preflešovao odinom.
 
Skines samo home csc,ostaju podaci a csc se prezupči na indonesia(xid) npr. tu ima native call r. Samo posle restarta čekiraj "keep curent sim card"
 
@Ljuboni Jel ovo precedura? Moja verzija na telefonu je G998BXXU3AUE1 Da li se nakon ovoga dobija update normalno? trenutno je majski update.
Untitled-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Završio sam, nema potrebe da se flešuje sve već samo home cscScreenshot_20210617-122055_Call settings.jpg
 
Jel ti posle fleša ostaje update normalno kao i do sada? Knox 0x0 i garancija ostaju?
 
Kasno videh poruku,a i napisah gore,samo home csc i nista vise,dobio sam odmah updejt nakon promene csc,sad cekam junski.
 
Jel ti posle fleša ostaje update normalno kao i do sada? Knox 0x0 i garancija ostaju?
Kao sto rece proday, sve ostaje fabricki, garancija se zadrzava, update bi trebalo da dolazi standardno ali videcemo. Jel uopste nekome stigao junski kod nas?
 
Flešovao CSC i snimanje odlično radi, tek sad vidim kakvo je smeće Cube ACR i kakvo je mučenje sa tim snimanjem. Inače pojavilo mi se par Indonesia aplikacija i Samsung Pay koje sam uglavnom deinstalirao i onemogućio. Nadam se da će update i sve ostalo biti redovno kao i do sada.
 
Da li telefon stiže sa fabričkom zaštitnom folijom i valja li ako je ima, pitam za S21+?
 
Lepo lepo.. Mada ja taj kamera lag nisam primetio..
 
Nazad
Vrh Dno