Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Kako stojite sa prijemom na S21 (običan)? Supruga mi se dosta žali na loš signal i na data kartici i na onoj za pozive. Na data je morala da pređe na 3G (4G isključen) da bi imala kakvu-takvu konekciju. Često dobija poruke o propuštenim pozivima na drugoj kartici. Signal strength pokazuje relativno slabiji signal.

Menjala je SIM u poslovnici, slabu je razliku naleavilo. Sa istim karticama i prethodnom telefonom nije bilo tih peoblema. U pitanju je Telenor.
 
ja se izvinjavam duletu što komentarišem na ovoj temi obzirom da nemam telefon iz ove serije ali svakako mogu da doprinesem.

bio juče kod komšija. on ima s21 ultra, ona s21.
kad smo počeli da pričamo o telefonima, odmah sam dobio pitanje: a što mi se ovoliko greje kad koristim kameru? jel to normalno?
igrao sam se malo sa kamerom na ultri, nisam snimao kao brico, samo je bila uključena aplikacija. odmah je počeo da se dobrano zagreva.

sve u svemu, bravo šljamsung
 
Da li ja ne znam da izmerim ali meni sve ovo deluje ok,nista vise se ne greje od ostalih modela s i n serije,merio sam nakon 5 minuta snimanja 4k60fps ekran i poledjinu telefona oko kamera. Poledjina je ispod 40 a ekran na 41,procesor je na 43. Model je 256 Singapur verzija ako ima nekakve veze.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210420-002718_Camera.jpg
    Screenshot_20210420-002718_Camera.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 103
  • Screenshot_20210420-002659_Camera.jpg
    Screenshot_20210420-002659_Camera.jpg
    62.6 KB · Pregleda: 39
ja se izvinjavam duletu što komentarišem na ovoj temi obzirom da nemam telefon iz ove serije ali svakako mogu da doprinesem.

bio juče kod komšija. on ima s21 ultra, ona s21.
kad smo počeli da pričamo o telefonima, odmah sam dobio pitanje: a što mi se ovoliko greje kad koristim kameru? jel to normalno?
igrao sam se malo sa kamerom na ultri, nisam snimao kao brico, samo je bila uključena aplikacija. odmah je počeo da se dobrano zagreva.

sve u svemu, bravo šljamsung
Pa ja sam se zakleo nikad vise necu kupiti Samsung dok je exynos u njemu.
Mozda je ove godine dobar, ali puno godina smo dobijali losije za iste pare....da smo bar imali izbor....

U moju kucu vise neces....
 
ja se izvinjavam duletu što komentarišem na ovoj temi obzirom da nemam telefon iz ove serije ali svakako mogu da doprinesem.

bio juče kod komšija. on ima s21 ultra, ona s21.
kad smo počeli da pričamo o telefonima, odmah sam dobio pitanje: a što mi se ovoliko greje kad koristim kameru? jel to normalno?
igrao sam se malo sa kamerom na ultri, nisam snimao kao brico, samo je bila uključena aplikacija. odmah je počeo da se dobrano zagreva.

sve u svemu, bravo šljamsung
Iskreno nemam aplikacije za merenje temperature, ali ne osetim da je telefon topao.Screen on time postavljam kasnije.
 
meni je drago zbog vas koji nemate problema kao što mi je žao onih koji imaju.
barem da postoji neko pravilo.
ovako kako kome zapadne...
 
Kako stojite sa prijemom na S21 (običan)? Supruga mi se dosta žali na loš signal i na data kartici i na onoj za pozive. Na data je morala da pređe na 3G (4G isključen) da bi imala kakvu-takvu konekciju. Često dobija poruke o propuštenim pozivima na drugoj kartici. Signal strength pokazuje relativno slabiji signal.

Menjala je SIM u poslovnici, slabu je razliku naleavilo. Sa istim karticama i prethodnom telefonom nije bilo tih peoblema. U pitanju je Telenor.
Ja ga imam od kraja januara sto je skoro 3 meseca, nisam imao ovakvu vrstu problema. Pregledah sad poruke, 4 propustena poziva za ovo vreme. data je na 4G, cesto setam i vodim duge razgovore na WApp i Viberu, nikada mi nije stucao.
 
Tačno treba da usvoje parolu... "SAMSUNG - dok nekom ne smrkne, drugom ne svane"
 
Zao mi je sto imate takvo iskustvo..Ja stvarno sa plus modelom nemam tih problema.Evo screen shoot baterije, perforamnse fantazija..Ovo je upotreba od skoro 2 dana, mnogo poziva sms, 40% 4g - 60% wifi, interneta, dve kartice u telefonu.Ja sam prezadovoljan za sad.Screenshot_20210421-121650_Device care.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20210421-121658_Device care.jpg
    Screenshot_20210421-121658_Device care.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 67
Zaista sjajni rezultati mesovitog koriscenja
 

Prilozi

  • Screenshot_20210421-182647_Device care.jpg
    Screenshot_20210421-182647_Device care.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 92
Evo za kukanje da se javim. Juče sam u kućnim uslovima, na 23 stepeni snimao 13 i po minuta 4K 60fps na iPhone 12 Pro Max i telefon je narednih pola sata bio vreo. U gornjem delu pored čipa i kamere bilo je vrlo vrlo neugodno za držanje. Štaviše, nemoguće. Ne znam kako da merim na iPhoneu temperaturu, ali utiska sam da se više zagrejao od Note 20 Ultra koji sam koristio.
 
Evo 4k60 15min snimanja,osvetljenje mi je uvek na pola ,mlak je bio,daleko od vrelog. Temperatura 41
 

Prilozi

  • Screenshot_20210424-074532_Camera.jpg
    Screenshot_20210424-074532_Camera.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 62
  • Screenshot_20210424-074539_Camera.jpg
    Screenshot_20210424-074539_Camera.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 56
Da li vama telefon prijavi overheating?

Ja sam stavio telefon na sto u kafiću, nisam primetio da je sto užaren od sunca, uključio još mobile hot-spot I telefon mi je napisao da je overheating I da će ugasiti aplikacije... Nastavio da radi... Onda sam ga sam ugasio i sklonio sa sunca.
 
Малопре сам био у кафићу и држао на столу, укључени подаци и стандардне глупости, није ништа пријављивао , јеси ли окренуо екран према сунцу или леђа? Звучи смешно али битно је не окретати директно ка сунцу екран, на претходном телефону ми се десило што и теби..
 
Ne bi smelo da se desava pri ovako niskim temperaturama..
 
Napisao da je sto bio užaren od sunca. Nisam to provalio. Dakle, nije do telefona.
 
Ljudi, preterali smo ga... Razumem sve, dat toliki novac, ne sme sa bude greške, ali rekao bih da mnogo toga ima do subjektivnih osećaja.

Drugo, ali mislim bitnije od ovog prvog, a to je da u ovako “malim” uređajima imamo mogućnosti za da snimamo nešto što je ne tako davno bilo imaginarno, fantazija, nezamislivo, nazovite kako hoćete.

Senzori i mogućnosti koje nam se pružaju su zaista fascinantni.

Ne želim da se tu sve zaustavi i naprosto da prihvatimo kao eto, tako je - “falično”, međutim, u ovakvim nazovi telima i materijalima koji se koriste, počevši od čipova i senzora, pa nadalje...

Kamere koje profesionalno koristim na poslu, televizori, monitori, frižideri, motori, STB uređaji, ruteri, laptovi... Ma čega god se dohvatili, greju se pri radu, a pogotovo ova tela, bez pravih rashladnih sistema.

Ne znam šta drugo da kažem... Smorili smo
 
Preteralo se nije, smorili jesmo.
Ako se GASI uredjaj jer je pregrejan, ako se GASE aplikacije jer je pregrejan uredjaj na sobnoj temperaturi u stanu dok radi pod opterecenjem, ako nije u stanju da radi normalno stalno... onda je i 130e previse a ne 1300e.
Očito se desava pregrevanje na nekim uredjajima, očito su kamere problem udruzeno sa radom procesora i memorije dok se snima najjači video zapis, verovatno brze memorije ove od 256 i 512GB se vise greju pa je problem izrazeniji na tim modelima mada ima primera grejanja i na 128GB.
Da li sam ja nesto promasio u zapazanjima za 21 Ultra?
A kakvo je stanje sa 21 Plus, da li je bilo pregrevanja i gasenja Plus verzije?
 
Preteralo se nije, smorili jesmo.
Ako se GASI uredjaj jer je pregrejan, ako se GASE aplikacije jer je pregrejan uredjaj na sobnoj temperaturi u stanu dok radi pod opterecenjem, ako nije u stanju da radi normalno stalno... onda je i 130e previse a ne 1300e.
Očito se desava pregrevanje na nekim uredjajima, očito su kamere problem udruzeno sa radom procesora i memorije dok se snima najjači video zapis, verovatno brze memorije ove od 256 i 512GB se vise greju pa je problem izrazeniji na tim modelima mada ima primera grejanja i na 128GB.
Da li sam ja nesto promasio u zapazanjima za 21 Ultra?
A kakvo je stanje sa 21 Plus, da li je bilo pregrevanja i gasenja Plus verzije?
To već zavisi od osobe do osobe. Ja naprimer nikada neću ni ustanoviti taj problem jel snimam maksimalno minut - dva i to tri puta godišnje. Sad odjednom postali svi profesionalni video monteri u temi. Šta da kažu oni koji kupili Canon R5 za 4000+ eura pa im se isti gasi posle pola sata (pre firmwera je bilo i 20min).
 
Juce sam snimao 4k60fps jedno par minuta, nisam primetio neko preterano zagrevanje.. S21U Telenor. Doduse, nije bilo nesto preterano toplo..
 
Evo ja koristim s21 plus vec par dana, nikakvo zagrejavanje nisam primetio, snimao sam oko 7 minuta 4k sve full radi, stvarno ne znam.Meni je izgleda zapao ispravan model hehe😆
 
Uđosmo u 94tu stranu priče o zagrevanju, koje pogađa 2 korisnika na ovom forumu, od nas 10-15.
Još se javi čovek sa ip 12 pro i kaže da je situacija još gora tamo, a u ip temi ni reči nema o tome. 😅
 
Ako ljudi koji kupuju nov telefon a uzimaju u obzir S21U prate Benchmark temu, teško da će vas i biti više od 10-15... ikada. 🤣 Najjača antireklama ikada za telefon na Benchu.
 
Bukvalno tako,kud ne saceka jos malo pa da ga uzmem povoljnije,spadaju cene po oglasima po 10-20e dnevno😀.
 
I to sve na osnovu dvojice koji su dobili neispravan uredjaj i svaki drugi post pisali o istom problemu i ubili temu. Pitanje i da li je uredjaj uopste i bio neispravan
 
Telefon je azdaja u svakom pogledu.
 
Ne, ne, greje se :) Ništa ne valja. Xiaomi Mi A3 je bolji. A tek fotke da vidite kakve pravi koliko je to dobro na velikom ekranu... Video 8k60fps ladan k’o špricer
 
Nazad
Vrh Dno