Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Malo prije sam prebacio SIM u stari Huawei P9 Lite i situacija je ista...nadam se da je do mreže. Možda trebam promijeniti tarifu na 5G...moram pitati ove iz Magente.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo koje brzine razvija moj 5G Ultra uređaj od 1300€...[emoji2959]



Dok sam koristio Huawei uvjek sam kući imao LTE 3-4 crtice s sada sa ovim Ultra uređajem svako malo sa LTE 2-3 crtice prebaci na H+ a nekad zna i na E...koje *ranje!!!

Edit...
Evo slike...po meni ništa posebno...iskreno, više su mi se sviđale od P40Pro+ barem kad je riječ o glavnoj kameri. 3x i 10x je tu negdje kao i na P40Pro+...da vi slike bile dobre treba *ebeno puno svjetla. Istina da je glavna samsungova kamera šira od širokokutne na P30Pro.

https://www.flickr.com/photos/161444787@N08/albums

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk

Ja sam i mislio da će kamere biti tu negde, ali kapiram da je video ipak ispred p40p+ koji je generalno kaskao u tom segmentu još prošle godine za premium modelima
 
Što se tiče signala sad sam stavio SIM u treći uređaj i ista situacija tako da je vjerojatno do mreže. Što se tiče videa istina je da je slow motion prilično loš, čak i onaj od 240fps 1080p a onaj od 960fps je lošiji nego 7860@720p na P40Pro+ ali zato je 4K60fps bio katastrofa na Huaweiu, 4K30fps je bio upotrebljiv ali ni blizu dobar kao na ovom uređaju.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Što se tiče signala sad sam stavio SIM u treći uređaj i ista situacija tako da je vjerojatno do mreže. Što se tiče videa istina je da je slow motion prilično loš, čak i onaj od 240fps 1080p a onaj od 960fps je lošiji nego 7860@720p na P40Pro+ ali zato je 4K60fps bio katastrofa na Huaweiu, 4K30fps je bio upotrebljiv ali ni blizu dobar kao na ovom uređaju.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk

Kako stojiš sa baterijom?
 
Jutros u 8 skinut sa punjača i sada je na 28% i 5h SoT...cijelo vrijeme na 4G. Moći će nagurati na ca. 6h do onih kritičnih 5%.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Što se tiče signala sad sam stavio SIM u treći uređaj i ista situacija tako da je vjerojatno do mreže. Što se tiče videa istina je da je slow motion prilično loš, čak i onaj od 240fps 1080p a onaj od 960fps je lošiji nego 7860@720p na P40Pro+ ali zato je 4K60fps bio katastrofa na Huaweiu, 4K30fps je bio upotrebljiv ali ni blizu dobar kao na ovom uređaju.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
Jesi probao 4k60fps kako radi na ostalim kamerama jer sve mogu da snimaju u tom rezimu.Kako se ponasa zoom kamera u tom rezimu?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jutros u 8 skinut sa punjača i sada je na 28% i 5h SoT...cijelo vrijeme na 4G. Moći će nagurati na ca. 6h do onih kritičnih 5%.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
Znači ništa posebno...prosek recimo [emoji849]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Znate što bi dobro bilo za ovaj uređaj (za većini samsung Ultra uređaja)...znate onaj bezžični punjač od Xiaomi_ja malo većih dimenzija koji sam podesi onaj disk za punjenje tamo gdje vi spustite telefon...e tako nešto samo veličine kuhinjskog stola ili barem onog stolića u dnevnoj pa da ga kad dođeš kući s posla samo baciš na sto da se puni...jer se mora češće puniti pa da se svaki put ne ubada kabal ili centrira na onaj mali standardni bezžični punjač
 
Pa kako su prošlogodišnji modeli imali po 3,5h-4h u sličnim uslovima, verujem da su kriterijumi dosta niski
Pa malo li je da izgura 6h sot-a na 4g za ceo dan?Mislim da je konstantno na 4g a ako mu je na 5h ostalo 28% znaci izgurace i preko 6h.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa kako su prošlogodišnji modeli imali po 3,5h-4h u sličnim uslovima, verujem da su kriterijumi dosta niski
Pa moj OP8 sa SD865 sve vreme 4G 90hz osvežavanje,dual sim ide na 4.5h SOT
Tako da je 6h SoT na S21 ultri odlično

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Koja opterecenost brojakama :). Uzivajte ljudi u telefonima, ne budite im robovi.
 
Nekako mi se čini da prvih 5-10% potroši veoma brzo i do nekih 30% recimo normalno ali ovih 30% kao da idu sporije. Ići ću do 5% jer tako sam i sa Huawei kad sam radio testove...čisto za usporedbu. Pa javim stanje. Opet je došao neki update...276MB,piše poboljšanje kvalitete kamere i Gesamtleistung (ovo drugo nešto tipa cjelokupne učinkovitosti)

Koja opterecenost brojakama :). Uzivajte ljudi u telefonima, ne budite im robovi.
Ne možeš čojk uživati u nečemu ako znaš da je nešto puno lošije od onoga što si imao.
Spreman sam ja na kompromise, jasno mi je da je ovo *eben hardware ali ipak mora biti granica.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@wave verovatno telefon treba da bude na srpskom. Za prethodnu promociju je morao i morala je biti SIM kartica u njemu. Kada to uradiš na početnom ekranu Samsung Members aplikacije imaćeš opciju za registraciju, pri dnu ekrana.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Nekako mi se čini da prvih 5-10% potroši veoma brzo i do nekih 30% recimo normalno ali ovih 30% kao da idu sporije. Ići ću do 5% jer tako sam i sa Huawei kad sam radio testove...čisto za usporedbu. Pa javim stanje. Opet je došao neki update...276MB,piše poboljšanje kvalitete kamere i Gesamtleistung (ovo drugo nešto tipa cjelokupne učinkovitosti)


Ne možeš čojk uživati u nečemu ako znaš da je nešto puno lošije od onoga što si imao.
Spreman sam ja na kompromise, jasno mi je da je ovo *eben hardware ali ipak mora biti granica.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk

Sve dok smo spremni za kompromise tamo gde ne treba da ih ima, ima kompanije da nas JE#BU dok god imamo keša da plaćamo.. Zato i treba biti strog i kritikovati greške i falinke jer u ovom rangu i nivou to ne sme da se prašta.
 
@BricoGO Onda si u startu druže pogrešno izabrao. Odavno poznata priča Exynos, SD, Kirin. Naravno da će ti promena sa Kirin SoC na Exynos doći kao jedna vrsta hendikepa što i jeste, ali znaju svi koji prelaze sa SoC-a na SoC i trebaju da budu spremi na tako nešto. Pisao sam u temema koje telefone sada nosim, i na kraju da bih sebe poštedeo, externa baterija i ćao. Slažem se da je bezobrazno skupa ova igra ali opet, niko nas ne tera da je igramo.
 
Pa zato su izbacili 870, kuvani su i pečeni svi oni zajedno. Insajdera koliko hoćeš među njima. Verujem stvarno da je sve dogovor između kompanija i za SoC i za mnoge druge stvari.
 
Javili mi danas iz VIP-a da su poslali uređaje,sutra mi stiže.
Javljam utiske i kakav je u poređenju sa OnePlus 8.

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Ovaj Tag sam mislio da je dobra stvar, ali mora da bude u dometu i nema GPS.
 
Da me se pogrešno ne shvati...kod mene ima Huawei, Samsung, Apple...Xaomi! Oppo, Readmi & co. nije to za mene, što ne znači da su to loši brand_ovi, dapače. Hoćeš bateriju i kameru ideš na Huawei, hoćeš display i kameru ideš na Samsung, hoćeš kameru i bateriju ideš na Apple ali eto iOSa...sigurno je to najbolji OS, optimiziran, fluidan, stabilan ali za mene pre zatvoren. Onda mi ostane H i S...H nema GMS (po sto i prvi put, nisu mi problem GApss već aplikacije koje ne rade kako treba ili ne rade uopće bez GMSa, nažalost)...pitanje je kako će ići instalacija na nove H uređaje...nema downgrade na EMUI10 jer ga nikad nije ni bilo za dolazeće uređaje a i kad se instalira divlji GMS opet nije to to 100%. Što mi ostane na kraju...S...zato kažem da sam spreman na kompromise...nije baterija kso na P40Pro+ ali dolaze mi sve notifikacije, mogu ponovo plaćati mobitelom, GPS mi pokazuje skoro u 1m točno i još neke druge stvari.
Ovaj Tag sam mislio da je dobra stvar, ali mora da bude u dometu i nema GPS.
Zato što radi preko BT...može on biti i daleko ali da netko tko je u blizini ima uključen BT i koristi isto SmarttTag.
Da ima GPS i uzimajući u obzir veličinu uređaja i veličinu baterije koja u njega može stati morao bih ga puniti svakih 3 sata [emoji16]
Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zar neće postati bolja...šta bi s onim..."sačekaj, baterija uči, bit će bolje" izjavama [emoji6]

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
Ne bih da te sad nešto posebno bedačim druže ali kod Samsunga vremenom baterija može samo gora da postane (evo daj bože da grešim). U više navrata sam pisao o tome, zato i uvek dajem ozbiljnije testove potrošnje tamo posle tipa 10-14 dana (ove preliminarne uvek uzmem sa dozom rezerve)...iz nekog ličnog iskustva toliko treba vremena procesima da krenu da "divljaju" i "brljaju".

@Jaza da prosek...siguran sam da bi mojim korišćenjem i manje trajao. To što je samsung bio očajan pa sad zašao u prosek (što je opet respektabilno obzirom da su prešli na 120hz; nadam se da je Brico na qhd+120hz btw) je opet ok. Probaš asus rogphone 2 npr ili neki od premium huawei uređaja i onda shvatiš zašto kažem prosek. Povrh svega, siguran sam da će i taj sot koji je čovek sada izneo u bližoj budućnosti još malo da ode dole.

A što se darkove konstatacije na uobičajeno branjenje samsunga tiče...nema potrebe više da pominjemo koliko loše utiče na samu bateriju u ovim uređajima kada je gaziš do ~5% kontinuirano.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok, to jeste, ali sam opet mislio da je nekako pametnije smišljen. Ima zvučnik, ako ništa drugo :). Eto recimo još nešto o čemu mogu da razmišljaju. Da ubace GPS i pokidaju prodaju.
 
Ok, to jeste, ali sam opet mislio da je nekako pametnije smišljen. Ima zvučnik, ako ništa drugo :). Eto recimo još nešto o čemu mogu da razmišljaju. Da ubace GPS i pokidaju prodaju.
Da stavi GPS i da je 24/7 dostupan trebalo bi da ima dobru bateriju ili aktivnu SIM kartu koja bi "pokrenula" GPS kad je potrebna lokacija.
...zato i uvek dajem ozbiljnije testove potrošnje tamo posle tipa 10-14 dana (ove preliminarne uvek uzmem sa dozom rezerve)...iz nekog ličnog iskustva toliko treba vremena procesima da krenu da "divljaju" i "brljaju".
Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
Drugi kažu da tek nakon 10 dana telefon nauči vlasnikovo korištenje pa počne da gasi nepotrebne procese.
Kod Huaweiu nema tih problema, on od prvog do zadnjeg dana ubija i što treba i što ne treba [emoji16]
Huawei ne uči...on ugasi pa ako ti treba pali sam ponovno.
 
Poslednja izmena:
SIM kartica razume se, ili još bolje esim, ali da ne idem u off više.
 
Nazad
Vrh Dno