Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Sad vidim da je u USA 699$ što je oko 620€, odakle tolika razlika između EU i USA cena?
 
Po svemu ovome s20fe ispade bolja kupovina za 200e manje. Jedino sto ima jedan manje android update i sto je vec stariji telefon pa ne znam isplati li se uzimati u 2022.
Koliko Samsung daje podrsku, za 3 update-a?
 
Da košta sad 599e, a na oglasima na leto oko 420e bilo bi top. Ovo je preskupo za plastikarca sa starim kamera senzorima i rernom sd888.
 
Ne znam kakva je situacija na drugim mestima, ali u svim velikim lancima u Skandinaviji je na akcijama S20 FE 5G 500 evra, 4G 400 evra. S21 FE 5G je oko 820. Kome se ne čeka ima stari model za odličnu cenu, ko hoće da prati trendove mora da pokrije razliku...
 
Kakvi mentoli 🤣 postali su gori frizeri ovaca od jabuke.
Da l' odmah i S22FE da izdaju u aprilu za 759€
 
@mitar1982
I u Austriji je 400e 4g verzija, SD865 naravno. Trenutno najbolja kupovina, kome treba sasvim solidan telefon po razumnoj ceni.
 
Po svemu ovome s20fe ispade bolja kupovina za 200e manje. Jedino sto ima jedan manje android update i sto je vec stariji telefon pa ne znam isplati li se uzimati u 2022.
Koliko Samsung daje podrsku, za 3 update-a?
3 nadogradnje su obećali , znači i android 13 . Samo što je Snapdragon verzija (SM-G780G) izašla sa Androidom 11 pa sad niko ne zna (sem Samsunga) da li će i ta verzija ići do A13 ili A14 .

@Migrant , dodao bih - izvanredan telefon po razumnoj ceni :)(y)

... Čitam na SamMobile njihovo mošljenje da da vlasnici S20 FE Snapdragon verzije skoro pa ništa sem dizajna neće dobiti prelaskom na S21 FE a papreno će doplatiti .
 
Poslednja izmena:
Ne shvatam ko bi uzeo ovaj tel pored s21 i s21+, iako je da kazem noviji godinu dana, cena je takva da i ne ulazi u razmatranje pored s21 i plus varijante. I plus nova s22 serija izlazi za mesec dana.
Bukvalno. S20 FE je bio best buy, a ovo je neka parodija.
 
Da li S20FE I S21FE podržavaju E-sim?
 
Za specifikacije telefona sam navikao da gledam ili zvanični sajt proizvođača (ne nađoh) ili GSM Arenu, a tamo se ne navodi. Na sammobile sam video da S21F podržava.
Inače za S20 FE nađoh neki tekst gde kažu da podržava, ali se očekuje softwarski enable u nekom trenutku.

Na različitim mestima, različita info. Ali eto jedne moguće prednosti S21FE u odnosu na S20FE :)
 
Galaxy S20 FE 5G - eSIM support - Yes
Pošto mi je trebao esim u momentu kada se pojavio S20fe, malo sam pratio ostale forume i iskustva korisnika.
Iako je pisalo da podržava esim niko ga nije imao. Čak su se nadali da će ga sa nekim novim updatom dobiti to se nije desilo.
Isto će verovatno biti i sa s21fe.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Ovo je već realna cena u prodavnicama. Sve preko ovoga je preskupo.
 
Ovo je vrh cena ako bude ovako i kod nas, makar na KP.
U Nemackoj 750e prodavnica i sluske gratis, ne znam otkud u Finskoj tako jeftino
 
Ne znam nikoga u Finskoj :( ostaje nada da će jos neka EU zemlja da isprati tu cenu
 
U toj istoj prodavnici običan S21 je 699€, verovatno je i njima bilo jasno da S21 FE niko neće kupiti za 750€. Verujem da će i ostatak Evrope da isprati to sniženje inače nema ništa od prodaje S21 FE modela.
 
Ne znam jesam li ja lud ili sta ovaj telefon ustvari treba da predstavlja, volio bi neko da mi objasni ako ikako moze. Ovjde u Svedskoj vidim regularni S21 je 730eur dok je ovaj S21 FE (6GB ram) 820eur a 8GB varijanta 900eur. Totalno mi je nejasno. Sva tri modela su od 128GB. Van svake pameti. Znaci, platite bukvalno 100+eur i uz to dobijate slabiji telefon 👌
 
Pa to je za fanove telefon,fanovi obicno kad nešto vole ne pitaju za cenu.
Na muzickom koncertu fanovi plaćaju karte za fan pit 6k dinara, ostali plate 2k kartu.

Ostala raja kupuje bolji s21 za manje para :)
Kontam da su se vodili ovom logikom..
 
Bas to se i ja pitam, koja je svrha ovog telefona i u cemu je tacno razlika u odnosu na obican s21... Mogli su da izbace dodatne boje za s21 i to je to...
 
Izgleda da je baterija razocarenje, po njihovom testu: skoro 2 sata slabija od S20FE, a preko 3 sata od S10 lite... SD888 bas remeti autonomiju, a 8gen1 navodno trosi skoro duplo vise... Pa ce S22FE imati jos goru autonomiju...
 
Stvarno steta, ispade S20 FE bolji telefon.
Meni se jako svidja kompaktnost ovog telefona, videcemo da li ce pasti cena i za koliko ce se prodavati Xiaomi 12 koji mi je sledeci na spisku.
 
Postaje katastrofa što se tiče autonomije android flagship telefona. Sada je normalno da ako hoćeš dobru bateriju moraš telefon iz srednjeg segmenta da kupiš.
 
Pojavio se na KP, 640e trenutna za 6/128 EU model.
Cini mi se da cu ipak Pixel 6 uzimati ako mu ne padne cena barem na 600e na KP.
 
Kupujte telefone sa SD 865 dok ih jos ima 😁

Ja sam digao ruke od S20 FE i uzeo Pixel 5. Realno S20 FE je dosta bolji telefon, ali su me softver i dimenzije P5 kupile.
 
Ja zato ne menjam Mi 10 i pored svih gluposti. 😁 A čekao sam 21fe najviše zbog dimenzija..
Svi ćemo za godinu-dve na ajfon kako je krenulo.
 
Nazad
Vrh Dno