Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Stigla danas sigurnosna zakrpa za oktobar. Samsung iznenađujuće ažuran.

Oneplus npr. i dalje na avgustovskoj, nije da mi je preterano bitno da stigne isti dan, ali pokazuje angažovanje i podršku proizvođača.
 
dobar je ovaj s20fe ali bih rado probo One + npr 8pro
ali uzeo sam ovaj pre 10 dana pa nije da ga odmah utopim ili menjam
meni se nije jos pojavila ta zakrpa
 
Zivo me zanima na sta ce da lici Samsungova implementacija i dizajn Androida 12.
 
Zna li neko, postoji li na našem tržištu SD model u crvenoj boji?

Čini mi se kao da su svi crveni modeli 4G i Exy.
 
Kada sam ga kupio, bez garancije, tek sam onda procitao za probleme i testirao sam sve zivo - sve OK !
:)
Jedino, ova fabricka folija je losa, pa je "trag" prsta baaas debeo, treba je sto pre zameniti sa kvalitetnim zastitnim staklom ! Ili samo skinuti...

Posto sam stavio da se na kuckanje pali ekran i pokazuje vreme i notifikacije, desava se u dzepu da poziva neke random brojeve, tj. da pokusa, posto su to random brojevi jos ni jednom nije uspeo, ali me nervira.
Kada bih ugasio tapkanje, toga ne bi bilo, ali mi je ovo korisna opcija kada je fon na stolu
 
@Masinist Ukljuci Settings/Display/Accidental touch protection i ne bi trebalo da imas problem sa "pozivima iz dzepa"
 
Ukljuceno.
Ti pokusaji poziva se desavaju neposredno kada ubacim fon u dzep i hodam... Iako kliknem na gasenje ekrana, mozda senzor (koji je u stvari prednja kamera) nesto pobrljavi.
Nekad mi se ne desi danima, a nekad 4 puta u toku dana.

Ali sa svim ostralim sam bas zadovoljan, tako da...
 
Ja danas pazario SD za 375€. Bez garancije, ali fabrički pakovanje, neotvoreno . Odmah došao sa Android 11, iz kutije
 
zanima me vredi li preci sa P30Pro na ovaj tel? Zanima me kamera najvise i bateria? I jel tacno da nema proximity senzor blizine nego umesto njega koristi prednju kameru?
 
Poslednja izmena:
zanima me vredi li preci sa P30Pro na ovaj tel? Zanima me kamera najvise i bateria? I jel tacno da nema proximity senzor blizine nego umesto njega koristi prednju kameru?
Ако те не зезају гугл сервиси, не мењај
 
Ne zeza gulg na P30 Pro al eto ostao je zaglavljen na android 10 a naravno Emui 11 imam i noviji su u najavi.
P30 pro ima bolje kamere i pravi bolne fotke, ali je samsung daleko bolji u videu. Ali iako to je možda dosadio p30 pro, ne bi dobio ništa prelaskom sem osećaja da imaš noviji telefon sa dužom podrškom. Potroši pare na nešto zabavnije 😁
 
Imao sam i P30 pro i ovaj sad imam(SD verziju) i meni si slike bolje na Samsungu. Upoređivao sam i sa Iphone 11 ima devojka i tu je u većini slika bolji. Ono što mi se ne sviđa ko kamera je selfi kamera koja mi je jako mutna nisu uključeni nikakvi filteri.

Seli33 ako te Huawei dobro možda ti nije neki veliki update.​

 
Posle nekoliko dana koriscenja prezadovoljan telefonom, odusevljen i baterijom, moze slobodno izaci s21 fe nece mi biti zao sto saam pazario ovaj, jos kad bi imo samo bolju telefotu kameru ja u potpunosti happy...prikacicu par screenshots od trajanja baterije, znaci sve ukljuceno i sync i aod i bluetooth sa mi band satom i povremeno slusanje muzike preko bluetooth wireless bubica, dark tema, location off i power saving ON sa upaljenim 120hz a da u pitanju je sm g780g/ds SD 4G novija verzija
 

Prilozi

  • Screenshot_20211012-223958_Device care.jpg
    Screenshot_20211012-223958_Device care.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 70
  • Screenshot_20211012-124154_Device care.jpg
    Screenshot_20211012-124154_Device care.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 53
  • Screenshot_20211012-124242_Device care.jpg
    Screenshot_20211012-124242_Device care.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 48
  • Screenshot_20211013-220510_Settings.jpg
    Screenshot_20211013-220510_Settings.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 60
Ako je power save uključen, onda ekran neće na 120Hz, tako bar piše.
Šta još telefon isključuje kada je uključen power save?
Kad je sve uključeno, nekih 5.5-6h je maximum za jedan dan, bar kod mene.
 
@desp imas "hack", probaj na youtube mislim da sam tamo video ?!

ovo kod darkSideR-a j vrv WiFi uglavnom, kada bi koristio mobile data, sigurno bi bilo manje ?!
 
Ako je power save uključen, onda ekran neće na 120Hz, tako bar piše.
Šta još telefon isključuje kada je uključen power save?
Kad je sve uključeno, nekih 5.5-6h je maximum za jedan dan, bar kod mene.
ima trick i sa ukljucenim power saving radi 120hz proguglaj, ja sam nasao tutorijal na xda.
evo dokaz da radi 120hz i sa powersaving on
 

Prilozi

  • Screenshot_20211014-003056_Chrome.jpg
    Screenshot_20211014-003056_Chrome.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 61
Nakon završetka poziva ekran mi ostaje isključen. Jedini način da ga ponovo uključim je da pritisnem Power button.
Kako da ga podesim da se ekran uključuje kada se poziv završi i telefon "skine" sa uha.
 
Prvo probas bez maske, onda fabricki reset a ako i onda ne radi nosis u servis
 
Zašto bi to imalo veze sa maskom? Niti servisom.. Takav mu je proximity senzor, mislim da je to uobičajeno nažalost. Možda grešim ali i kod mene se to dešava, mada dosta često razgovaram preko slušalica pa ne obraćam pažnju..
 
Uzeo danas u Samsungu S20FE SD865...550e..meni odlicna cena..garancija 2god. Bio pre toga na buvljaku sve obecavaju neke garancije na dodjem ti javim ti samo ti kupi.
 
ima trick i sa ukljucenim power saving radi 120hz proguglaj, ja sam nasao tutorijal na xda.
evo dokaz da radi 120hz i sa powersaving on
Ok, verujem da radi, samo nisam znao da može. Doduše nisam ni proverao, nikada nisam palio te modove za uštedu baterije.
 
Ja baš jutros probah i evo radi, nema razlike u radu bar kod mene tj moj način korišćenja, videćemo kako će na potrošnju baterije da se odrazi.
 
Pa ja ukljucio power saving mod samo zbog procesora, zasto da radi na 100% kad i onako ne igram igrice.
 
Ne razumem se baš nešto, ali mislim da ne radi uvek sa 100%, već samo kad zatreba?
Kod mene je uključeno i "Enhanced processing" u odeljku baterije. Pretpostavljam da i to koristi samo kad zatreba, doduše na račun trajanja baterije :)
 
Poslednja izmena:
Ima li svrhe prelaziti sa S9+ na S20 FE (SD verzija), uzeci u obzir da moze da se nadje za 380e nov?
Da li je upgrade drastican ili ne i kakva su generalno iskustva ljudi u svakodnevnom radu sa S20fe SD verzijom?

Vidim da su utisci pomesani za S20FE vrlo pomesani, kako na stranim forumima tako i vode.
U principu mi za sada s9+ jos sljaka, ali se od avgustovskog update-a javljaju problemi sa ekranom - tokom razgovora ekran se nekad ugasi i nece da se upali, odnosno javljaju se zelene linije u gornjem delu ekrana, tek posle nekoliko puta uspe otkljucavanje i to uglavnom preko pressure senzora/home dugmeta na samom ekranu. (sa power dugmetom i citacem ne funkcionise
Sto je navodno do fw koji je Samsung zeznuo kroz update, barem tako navode na Samsungovom zvanicnom forumu.
 
Nazad
Vrh Dno