Šta je novo?

Samsung Galaxy J3/J5/J7 Pro (2017)

Pa šta je ostalo? :D
 
^
Na fabricki android ne moze... Jedino mozda kad se rutuje telefon, ne znam kakava je situacija... Mozes samo prebaciti sa telefona na sd karticu vecinu aplikacija...

znači ostaje je joj samo da ručno prebacuje slike koje se nagomilaju na internoj memoriji... e baš je to *****no, ako već android nougat pruža korištenje sd kartice kao interne memorije, da samsung to u svom interfejsu ne dopušta.
 
Pa šta je ostalo? :D
:D

-odličan kvalitet izrade i osećaj u ruci koji se na žalost gubi zbog korišćenja zaštite :d
-ekran i aod (treba da bude standard na svim mobilnim nezavisno od proizvođača)
-baterija lagano pregura 40+ sati upotrebe i tek predveče drugog dana ide na punjač
(nemam fb i hipstagram i šta još jede bateriju)
-fotke i video vrlo dobre
-audio vrlo dobar, možda čak i odličan, koristim slušalice od Huawei P8 lite, krivo mi što nemam bolje
-TW nije toliko kičerica kao onomad
-super rešen dual sim (zbog toga sam i uzeo ovaj mob)

FP ne koristim ni na jednom mobu tako da ne znam kako radi.

Suma sumarum, imao sam P10l da je bio ds zadržao bi ga,
dvoumio sam se između J7(ne volim Samsung) i A1(volim čist Android) i na kraju uzeo J7 zbog bolje kamere, garancije i aod.
Da li sam pogrešio pokazaće vreme i sledeći Samsungov apdejt koji će da pogorša nešto.
 
znači ostaje je joj samo da ručno prebacuje slike koje se nagomilaju na internoj memoriji... e baš je to *****no, ako već android nougat pruža korištenje sd kartice kao interne memorije, da samsung to u svom interfejsu ne dopušta.

Pa slike sto ona slika mogu odma na sd karticu, a ove sa bluetotha, whatsappa, messengera, vibera ne mogu, jeste bezveze ali ja ne pamtim kad je moglo ( na onim starim android verzijama verovatno). To za Nokia telefone nisam znao da moze, jer znam da na dosta skupljim modelima isto ne moze... :/
 
Automatsko osvetljenje, Telenor 4g, Mts 3g, 34 smsa primio/poslao,
20-25 fotki, malo Tuneln na putu do posla i nazad.
Screenshot_2018-01-08-04-51-35.pngScreenshot_2018-01-08-04-51-50.pngScreenshot_2018-01-08-04-52-07.png

Počeću da volim Samsung :D .
 
Jel vredi uzeti ovaj telefon naspram Galaxy S5? Vidim po netu pisu da je losa prednja na S5 pa me to jedino brine.
 
Dali je neko skoro uzeo j5 pro 3gb\32gb? Cena po oglasima je 215eu Dali je to njegova realna cena ili su mozda kopije? Ovaj model ne moze da se kupi legalno u nasim radnjama barem se meni cini. Zelim uzeti malo bolji tel od j5 2017
 
Ja imam standardni model i zadovoljan sam (mada sam prosjecan user). Jedino taj dodatni gb rama, ali tel radi bez problema. Za cijenu ne znam, ja dobio na poklon...
Da l se zna za oreo update za j5 2017?

Hvala na odgovoru. Jeste dobar telefon ali smatram da je u tom cenovnom rangu 2gb rama neki optimalni minimum. Ram mem. je jako bitna stavka.

Samsung Galaxy uređaji koji će dobiti Android 8.0:
Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note 8, Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S7 Active, Galaxy A7 (2017), Galaxy A5 (2017), Galaxy A3 (2017), Galaxy J7 (2017), Galaxy J5 (2017), Galaxy Note FE, Galaxy Tab S3, Galaxy C9 Pro, Galaxy C7 Pro i Galaxy J7 Prime (OnNxt).

Samsung Galaxy uređaji koji će možda dobiti Android 8.0:
Galaxy A9 Pro, Galaxy A8 (2016), Galaxy J7 (2016), Galaxy J5 (2016), Galaxy J3 (2017), Galaxy Tab S2 (2016 modeli) i Galaxy Tab A (2016 modeli).

Samsung Galaxy uređaji koji neće dobiti Android 8.0:
Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy Note 5, Galaxy A7 (2016), Galaxy A5 (2016), Galaxy A3 (2016), Galaxy J3 (2016), Galaxy J2 (2016) i Galaxy J1 modeli.
 
Jedno pitanje? Da li opcija always on display na J7 pokazuje notifikacije od korišćenih servisa ili ne?
 
Hoce al ne zna se kad..imas drugi.post iznad tvog

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
U vezi J7 (2017) zanima me,
- da li ima led indikator za obavestenja,
- kakva je slusnost u slusalici pri razgovoru (posto nema - Active noise cancellation with dedicated mic, da li ima ''bunarenja'' u slusalici ili ne)
- kolik je glasna jaciina zvona
- kakve su slusalice koje dolaze uz njega


Cvoruga@ pominje ''AOD", na sta se to odnosi.
 
Jedno pitanje? Da li opcija always on display na J7 pokazuje notifikacije od korišćenih servisa ili ne?
Da odgovorim sam sebi. Ova opcija meni ne završava nikakav posao. Ja sam to zamišljao da ide neki sitni kajrončić dok ga ne pretrpa druga notrifikacija (kajron). Konkretno, padne gol na utakmici i ja bez uključivanja telefona vidim ko je zabio gol. Ovako vidiš da je pao gol ali ne znaš ko ga dao. Baš me zanima još neko mišljenje u vezi always on display opcije.
 
^Za mene dosta korisna opcija.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
U vezi J7 (2017) zanima me,
- da li ima led indikator za obavestenja,
- kakva je slusnost u slusalici pri razgovoru (posto nema - Active noise cancellation with dedicated mic, da li ima ''bunarenja'' u slusalici ili ne)
- kolik je glasna jaciina zvona
- kakve su slusalice koje dolaze uz njega


Cvoruga@ pominje ''AOD", na sta se to odnosi.

Nema led dikatora, jacina zvona je veoma jaka, slusalice su standard od samsunga a i slusnost u slusalicama pri razgovoru je dobra
 
Ovako, J7 2017 je u pitanju. Skinu sam Free Fire igru i sad u njoj je moguc razgovor putem mikrofona. Ali mene ne cuju promijenio sam 3 slusalica(od kojih su jedne gejming slusalice za telefon sa mikrofonom) ni sa jednih me ne cuju, a kad me zove neko na viber,fb cuju me preko slusalica ekstra. Da li je neko imao slican problem i kako ga je rijesio ?
 
Da li neko zna gde da nađem zaštitno staklo a da ivice budu zaobljenje jer mi ostaje vazduh na ivicama ? Za J5 2017?
 
Majka sebi kupila J5(2017). Interesuje me da li vredi uzimati onaj original case sa preklapanjem (2500 rsd) ili ici na jeftiniju varijantu koja ima i magnet? Ili uzeti samo neku jacu futrolu u kombinaciji sa dobrim zastitnim staklom? Sta bi mi predlozili da mogu da potrazim ovde u radnjama. Ja cu joj predloziti pa nek odluci da bih joj kupio. Inace odpada on line kupovina zbog cekanja da stigne iz inostranstva. Da ne bih kupovao neko privremeno resenje.
 
Da li neko zna gde da nađem zaštitno staklo a da ivice budu zaobljenje jer mi ostaje vazduh na ivicama ? Za J5 2017?

Pa vidi u nekom servisu u tvom gradu. Ima nekoliko proizvodjaca, ja kad sam uzimao dobio sam to staklo koje je bas bas uz svaku ivicu na knap, i jedva sam ga uklopio (isto mi je ostajalo vazduha kod ivica). Drug je bio kupio neku drugu marku, i bez problema je stavljena jer nije knap...
 
problem sa J7

Samsung J7 dual.. obe kartice telenor (uzeti juce novi sim-vi nano) desilo mi se danas da od 10 poziva dobijem 3 poruke da imam propusten poziv, pitam ljude kazu bio si nedostupan pa su me zvali za 2-3min kasnije.... u pitanju je primarna sim karta, sim2 jos nisam imao poziva
Signal mi je OK i sa starijim telefonom mi se ovo nije desavalo?
I jesi li uspeo da resis problem.... I meni se slicno desava...i ja imam 2 telenor kartice u telefonu...telefon sam uzeo u telenoru...cesto dobijam izvestaje da sam nedostupan...poruke kad hocu da posaljem treba im prilicno vremena vremena da odu a slicna je prica i kad treba da ih dobijem( dolaze sa zakasnjenjem od minimum sat vremena). Sve vreme signal na obe kartice je na 50% i jaci...vec sam imao visenedeljnu raspravku sa telenorom i uvek treba jos nesto da se uradi i uvek je moja greska...prvo nekoliko poziva kol centru da oni to daljinski rese...pa odlazak u telenor prodavnicu...pa slanje telefona na servis i nova instalacija sistema...pa menjanje sim kartica...pa onda je morala memorijska kartica da se formatira ...sad je zadnji predlog da se jedna kartica prebaci u drugi telefon pa da vidimo sta se desava ...mora se priznati bas su mastoviti...........neki savet
 
Kako se snalazite bez notifikacione lampice, ima li neke alternative?
Probao sam supruzi da podesim na J5 2017 glance app, ali free verzija urniše sa reklamama pa sam je brže bolje deinstalirao.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ispao mi je telefon (J7 2018) iz dzepa na pod i u gornjem lijevom uglu se pojavila ljubicaste mrlje i toucscreen ne reaguje a sve ostalo radi.Zna li neko sta bi moglo biti i koliko bi kostao popravak ?
 
Samsung J7 imam ga oko dva meeca i isto mi se desava da sam nedostupan a domet pun i poruke nece da salje i ako salje treba mu pola sata.Uzmem fiksni pozovem se i nedostupan sam a posle dostupan.Gde nisam bio u koji servis.Sta je u pitanju zna li ko?Jel do telefona ili drugo nesto?
 
Probaj prvo sa karticama drugih provajdera, da li se i sa njima isto desava?

Imao sam do pre par dana J7 i nije mi se sa Vip karticom to desavalo.

Послато са TA-1012
 
Pozdrav svima. Molim za pomoc...Za koji tel se odluciti
J7 pro ili A5 2017....?
 
EVO RESENJA

I jesi li uspeo da resis problem.... I meni se slicno desava...i ja imam 2 telenor kartice u telefonu...telefon sam uzeo u telenoru...cesto dobijam izvestaje da sam nedostupan...poruke kad hocu da posaljem treba im prilicno vremena vremena da odu a slicna je prica i kad treba da ih dobijem( dolaze sa zakasnjenjem od minimum sat vremena). Sve vreme signal na obe kartice je na 50% i jaci...vec sam imao visenedeljnu raspravku sa telenorom i uvek treba jos nesto da se uradi i uvek je moja greska...prvo nekoliko poziva kol centru da oni to daljinski rese...pa odlazak u telenor prodavnicu...pa slanje telefona na servis i nova instalacija sistema...pa menjanje sim kartica...pa onda je morala memorijska kartica da se formatira ...sad je zadnji predlog da se jedna kartica prebaci u drugi telefon pa da vidimo sta se desava ...mora se priznati bas su mastoviti...........neki savet
samsung J7 2017

EVO RESENJA
(najverovatnijeg)

Pri podesavanju telefona sam stavio da 2. kartica koristi internet. Ispostavilo se da sam sa te 2. kartice slao SmS ODMAH i primao SmS Odmah.
ALI u isto vreme sa 1. kartice sam TESKO slao SmS (cesto neuspelo), a primao sam SmS sa tacno 3 min zakasnjenja od kad su mi ga poslali.
Tako sam pomislio kako provajderi koriste Internet za slanje SmS poruka (ne bi li prosli sto jeftinije, jer ovako jedva prezivljavaju :)
Takodje najcesce sa bio VAN DOMETA na obe kartice!

DAKLE Prvo vratite da se Internet koristi sa 1. kartice. Onda probajte slanja i primanja SA obe i NA obe kartice...


UKOLIKO se problemi i dalje nastavljaju, probajte i OVO:
1. podesavanja
2. veze
3. menadzer sim kartice
4. dvostruki sim uvek ukljuceno
5. tu ce vam traziti da upisete oba broja kartica, te
6. da izaberete opciju na vrhu mislim OBE kartice
i ovim povezujete da ako jedna kartica stuca, onda druga prima njene pozive i obrnuto...
(s tim sto su meni obe kartice neograniceni impulsi Tel i Vip te je nebitno koja koju pokriva)

ZAKLJUCAK
ja nemam VISE PROBLEMA da sam Nedostupan niti da tesko Saljem poruke, sa obe kartice je OK

***drago mi je ako sam pomogao ,)
 
Moje postovanje. Koristim j7 2017 nekoliko dana. Dve stvari me zanimaju. Stavio sam zastitno staklo i odziv ekrana mi nije dobar. Ovo je drugi j7 na kojem mi se isti problem desava. Druga stvar, tj problem jeste to sto mi se desava da dok telefon stoji, tj ne koristi se, displej se sam iz cista mira upali, nikakav poziv, poruka obavestenje. Takodje mi se ovaj problem desava na za sada dva uredjaja koja imam u kuci j7 2017 i j7 2016. Da li je jos neko imao ovakvih "problema"?
 
Nazad
Vrh Dno