Šta je novo?

Samsung Galaxy J3/J5/J7 Pro (2017)

petraLe

Poštovan
Učlanjen(a)
18.03.2017
Poruke
26
Poena
54
Evo da postavim temu o novim mid-range samsung telefonima koji su izasli ove godine, može neko napisati recenzije ko poseduje neke od ova 3 telefona, i neka kaze neko misljenja o ceni na kp, da li su velike/male i tako to :)
 
Ja gledam baš J7 2017 u Vipu. Trebalo bi da podnesem za koji mesec za obnovu ugovora i ovaj je prvi Samsung koji mi se dizajnerski svideo. Prethodni su mi svi bili baš ružni.
Nemam nekih iskustva sa samsungom pa nisam siguran kakav mi je softver za kameru jer mi je dosta bitno da imam pristup ručnim postavkama za ISO, Shutter Speed i fokus. :)

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
To samo premijum modeli imaju ili će ti biti osakaceno da nema svrhe i koristiti.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Jbš onda Samsung, ja sam to imao još od Lumie 520 i zahvaljujući tome i sa tim krompirom sam izvlačio dobre fotke. Isto imam i sada na P9 lite i baš mi znači pri fotkanju jer skoro nikad ne fotkam na automatici. Ništa, ako nema onda će da padne P10 lite ili dočekam honor 9 lite. :D

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam ko ce uzeti ovo po ceni od 300e, pored Honor 8 ili P9 sa garancijom ili nekog Xiaomi bez garancije(mislim na dvogodisnju kod operatera).

Dosta je lepsi od J5/J7 2016, ne izgleda kao cigla, bolji ekran, FP senzor, malo bolja kamera, ne mogu naci da li su ubacili auto-brightness..

Sve u svemu, do 250-260e je realno dati za njega, i to za 3/32GB.
 
Poslednja izmena:
Kako ko ce da kupi, pa to je Samsung,, [emoji23] najpopularnija marka telefona,nema veze sto se za te pare moze uzeti dobar nov ili kao nov flagshio nekog drugog proizvodjaca. :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
J7 ima -Always screen on-
Kazu da je preuzet sa S7.
Dok J5 nema tu opciju.
Nemaju ni 2017 modeli auto brightnes.

Slažem se sa @Ivanom ako J7 bude oko 250 evra biće to ok kupovina.



Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da li imaju led notifikaciju?

Poslato sa HUAWEI CRR-L09
 
Nemaju led notifikaciju,premda J7 sa -always screen on - opcijom led netreba.
Dok je na J5 to baš glupo što nisu stavili(trecu godinu za redom).

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Čačkao danas u VIP-u J7
Baš su ga dobro odradili,ekran odlican,bice J7 dobra kupovina kad padne cena na 230 do 250 evra.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Danas sam u Vipu malo čačnuo j7 2017 ...jako lep telefoncic .. inace imam j7 2016 .. u odnosu na njega dosta lepse izgleda j7 2017 ... pogotovo crni mat ... ceo metalan lep osecaj u ruci bas , vise rama , otisak prsta , bolji ekran , novi android , bolja kamera , pogotovo prednja kamera koja je sad 13 mp, i Always - On takodje , veca baterija , ako bude bar priblizna u praksi kao na ovom mom j7 2016 koja je vrhunska , bice odlicno , sve u svemu lep upgrade , dosta je stvari poboljsano realno , videcemo iskustva ... mada ovaj j7 2016 moj radi kao zmaj i skroz sam zadovoljan , kad ovom padne cena na nekih 220 , 230 e bice dobra kupovina , sve sto je potrebno normalnom korisniku imace j7 2017 , kome se ne svidja izvolte ima modela po 800 e ... sto se mene tice ja pare ne bih da bacam kad bolje pogledas svi oni danas iste stvari mogu da zavrse i urade e sad ko hoce da ima telefon koji ce da radi pola sekunde brze , a da kosta , 600 , 700 , 800 e, nek izvoli za mene je to ludost za malo parce metala ili plastike od 5 ..6 inca dati toliko novca ... ne , al dobro svaka roba ima svog kupca tako da ......
 
Poslednja izmena:
Meni se svidja to sto su konacno ubacili kompas senzor i ziroskop, kao i senzor za automatsko osvetljenje. Da li ste imali prilike da isprobate j5 2017, kakav je on?
 
Lep telefoncic takodje .. kome je velik J7 2017 ... ko ima manju šaku ili je zensko po meni je on vise za njega .. sve u svemu lepi telefoni oba modela oba lepo i brzo rade .. j5 je slabiji po specifikacijama i jos nekim stvarima od j7 koji je lepo upakovan ..ono sto je falilo na j7 2016 na ovom novom ima i dodato je :) u prevodu .. ukratko ti je to to
 
Kakav je J7 2016 sto se tice multitaskinga i generalno koriscenje? Treba mi neko ko koristi telefon malo vise od prosecne osobe, znaci chrome, instagram, tviter, eventualno fejsbuk, mesendzer, wa, itd. Posto vidim da J7 ima isti procesor i cipset, samo malo vise ram memorije. Pa pretpostavljam da ce se ovaj bolje ponasati. I ako moze da uporedi sa P9L. Hvala!
 
https://youtu.be/qhpXNXLxDtg

Evo Tonijeva recenzija na J7 2017 , navikao sam da gledam njegove recenzije kad me neki telefon zanima ....... pa ko hoce da vidi kako radi i kakav je nek izvoli ...
 
Uzeo juče J7 2017 i J5 2017 u Vip-u.
Ženi se opasno svideo J7 2017 moracu da je nekako prevarim da uzme J5 2017 [emoji3][emoji23][emoji3] .

Prvi utisci su više nego odlični,imao sam J5 2015 i J5 2016,napravilisu kavntni skok u odnosu na prošlogodišnji model.
Izrada je premium,oba telefona su izrađena od metala,greotata je stavljati neki case na njih
J7 i J5 imaju isti procesor,istu grafiku,istu kameru,softver je isti ko na S8.Glavne razlike su 1 gb rama,veca rezolucijaekrana(ne znam kako je Samsug to odradio ali razlika se uopste ne primećuje),i to što J7 ima Alweys scrren on(nije ko na S8 već je isti ko na S7).

Odlični telefoni,uskoro sledi detaljniji utisci i opisi.

PS.Oba telefona imaju auto brithnes.



Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
^Jedva cekam detaljniji opis;) Najvise me interesuje kamera, koliko ima slobodne memorije na telefonu, posto Samsung ubacuje dosta bloatware-a, i onako, generalni utisak... Razmisljam da uzmem j5, posto iskreno j7 ne nudi nesto mnogo vise, a skuplji je u vipu za oko 8000 din.
 
Uzeo juče J7 2017 i J5 2017 u Vip-u.
Ženi se opasno svideo J7 2017 moracu da je nekako prevarim da uzme J5 2017 [emoji3][emoji23][emoji3] .

Prvi utisci su više nego odlični,imao sam J5 2015 i J5 2016,napravilisu kavntni skok u odnosu na prošlogodišnji model.
Izrada je premium,oba telefona su izrađena od metala,greotata je stavljati neki case na njih
J7 i J5 imaju isti procesor,istu grafiku,istu kameru,softver je isti ko na S8.Glavne razlike su 1 gb rama,veca rezolucijaekrana(ne znam kako je Samsug to odradio ali razlika se uopste ne primećuje),i to što J7 ima Alweys scrren on(nije ko na S8 već je isti ko na S7).

Odlični telefoni,uskoro sledi detaljniji utisci i opisi.

PS.Oba telefona imaju auto brithnes.



Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Kakav je zvuk u slusalici za vreme poziva. Vidim da mu mnogi navode to kao glavnu manu u raznim recencijama. Kazu da je zvuk sagovornika kad pricas na telefon dosta slab i da je neupotrebljiv u slucaju buke, npr. kad si na glasnoj ulici i sl. Razmisljam da ga kupim ali iskreno ako je ovo tacno odustajem, ostalo sve je super
 
Probaću kako je sa slušalicama sutra pa javljam.
Imao sam 10tak razgovora danas i sagovrnici su me ok čuli i ja njih.

TW su maksimalno ispeglali ima malo dodatnih aplikacija.TW je isti kao na S8

752dfd3f515a1c2269293a06bda31911.jpg
99b37bd335f64807120fc275b0999ece.jpg
a56d9504d90ef4db04b06b399734fac2.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Taman kad ima tema da priupitam nesto. Naime, od kolege sa posla cerkice obe imaju J5, i obe su nekako zakljucale sd card. Kad probaju da prebace slike na sd izbacuje im da radnja nije uspesna.E sad, obe imaju obicaj da zakljucavaju svasta po telefonu, u ulasku su u pubertet, pa kao nesto kriju, sta li. E sad telefoni su noseni pre dva meseca u servis gde su resetovani fabricki, instalirale su neke update i telefoni im se skroz zabagovali. Da li je moguce da su uradile enkripciju sd card i kad su telefoni resetovani vise ne prepoznaju karticu, sta li?
 
Da... moguće je. Ali bi trebalo valjda da izbaci opciju da se formatira kartica?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Taman kad ima tema da priupitam nesto. Naime, od kolege sa posla cerkice obe imaju J5, i obe su nekako zakljucale sd card. Kad probaju da prebace slike na sd izbacuje im da radnja nije uspesna.E sad, obe imaju obicaj da zakljucavaju svasta po telefonu, u ulasku su u pubertet, pa kao nesto kriju, sta li. E sad telefoni su noseni pre dva meseca u servis gde su resetovani fabricki, instalirale su neke update i telefoni im se skroz zabagovali. Da li je moguce da su uradile enkripciju sd card i kad su telefoni resetovani vise ne prepoznaju karticu, sta li?

Ja sam imao isti problem na Huawei P9 lite, to jest ćerke, 4 puta su se zaključale kartice i morale su na reklamaciju jer nije moglo ništa da se uradi i dobili smo nove. U pitanju su bile Transcend, a sad su Kingston i više nema problema.
 
Probaću kako je sa slušalicama sutra pa javljam.
Imao sam 10tak razgovora danas i sagovrnici su me ok čuli i ja njih.

Nisam mislio kad prikljucis slusalice vec ovako u normalnom razgovoru. Kad pricas na telefon da li cujes dobro sagovornika cak iako si u nekom bucnijem okruzenju, tipa prometna ulica, muzika u kaficu itd.?
 
^^ odlicno se cije u slušalicama nisam imao nikakve probleme.

Danas otišao da zalepim stakla na ekran i kupim silikonske futrole dok nestignu Nikinove sa Aliexspresa.
Ladno prodavačica mislila da je A5,počela da vadi stakla i silikone za njega,ja reko njoj ne ne gospođice ovo je je J5 2017 [emoji2] [emoji2] [emoji2]
Evo baterije sa J5,veceras kacim i sa J7.
60 posto Wifi,40 posto ViP-ov internet.

031e214ae303ba37425562972a693e7d.jpg
6fa8616fa8a6d94515303efee527ab49.jpg
129d34a3c3ed765d85002867f7dee465.jpg


Послато са Samsung J5 2015 уз помоћ Тапатока
 
Evo i baterije na J7.
Supruga ga nije punila 2 dana.
c1bac579d9230d1653a59a278fb09801.jpg
09812d41bb3f596fe83478a825ee1be2.jpg
bffd3f5fcb8b60ef0f3b5cf70658c142.jpg
abc92a1259a6b8f65c428b4d2a561fea.jpg


Послато са Samsung J5 2015 уз помоћ Тапатока
 
U J5 sam upravo ubacio karticu i pozvao, mislio sam da je uključen spikerfon, bez preterivanja

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Evo da napišem i utiske posle par dana korišćenja.

Baš sam zadovoljan sa J5 2017,mislim da je on dobio znatnije unapređenje od prošlogodišnjeg modela(imao sam J5 2016)
Bolji CPU,bolji GPU,otisak prsta,premijum izradu,mnogo bolju kameru.Neznam kako je Samsung odradio to ali ekran je odličan,uopšte se nema utisak da je 720p.

Supruga se zaljubila u J7 2017 tako da sam njoj morao da ga prepustim.

Oba telefona imaju isti procesor i grafičku,brzina u toku rada im je ista,imaju tu i tamo laga zbog TW ali ništa specijalno.

Skener otiska prsta je precizan i dobro otključava telefon.Što se tiče brzine,prosek je,brži su bili otisci na Honoru 5x i Honoru 7 lite.

Baterija na J5 lagano izvuce 7-8 SoT, a na J7 oko 5-6 SoT.

Kameru su solidne,pri dnevnom svetlu prave odlične slike,a u mracnijim uslovima kvalitet opada,nemaju optičku stabilizaciju tako da treba mirna ruka.

Zvuk u slusalicama pri pozivu je dobar(za mene odlican) nismo imali probleme ni na J5 ni na J7.

Sve u svemu velika preporuka za oba modela.Konačno da se Samsung malo potrudio oko J serije.

Kome netreba ADO i 1gb rama više i nevoli velike telefone neka ide na J5 pošto ove godine nema velike razlike između ova dva modela.
Ko voli veći telefon i znači mu ADO,1gb rama i 1080p neka ide na J7 neće pogrešiti,na njemu je isto ekren fenomenalan!!!!!!


Послато са Samsung J5 2017 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
vidim da u Telenoru ima J7 dual sim...kakav je drugi slot, da li je sim-free?

kakva su, uopšteno, iskustva sa drugim slotom kod Telenora?
 
Nazad
Vrh Dno