Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Pada mi na pamet da joj nisu deca ušla u safe mode.
 
Ako su usla, mora da pise negde, u desnog uglu ili gde vec.
Edit: hteo sam da napisem da nije problem kartica, ali prima pozive normalno, tako da nije to u pitanju.
Ja bi prosao u programske opcije prvo.
 
Otvori Dialer-Podešavanja‐Dopunske usluge-Zabrana poziva.Tamo je moguće zabraniti odlazne pozive ali meni traži neku šifru...
 

Prilozi

  • Screenshot_20221201_154630_Call settings.jpg
    Screenshot_20221201_154630_Call settings.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 11
Postoji li ovo na A52s:
1. Touch and hold on an empty space on the Home screen.
2. Touch Home screen settings.
3. Touch Transition effect.
4. Touch Card stack or 3D rotation.
ili se mora instalirati Nova Launcher,za efekte pomeranja ekrana....
 
Nova ili neki koji vec ima efekte tranzicije, nema na default launcheru.
 
Meni stigao android 13. A1 mreza. Obicno dosta kasne...
 
Mnooooogoo flujidnije radi. Mislio samdami je prebacio na 120 herca a on na 60 :D:D
 
Daj permisije i nema frkice.
 
To je izgleda do android 13. Jer je i meni svaka app bez pristupa slikama dok rucno ne dam pristup.
 
E ovako... vise vas je pitalo kakav je one ui 5 i uglavnom ste dobili odgovore kako radi odlicno, fluidno i sve super. Ja sam napredniji korisnik, do pre godinu i po dana koristio sam uglavnom Huawei flagship modele, P i Mate seriju. Znate i sami sta se desilo sa njima, presao sam na Samsung, nisam se odmah zaleteo i kupio najbolje sto nude nego eto, odabrah a52s. U pocetku sam bio zadovoljan ali vremenom sve vise primecujem da ovom telefonu ocigledno nesto fali jer nema tu brzinu i fluidnost kao neki drugi modeli sa SD778g chipom. Verujem da je dobrim delom uzrok i sporija UFS 2.1 memorija i LPDDR4x Ram. No ponavljam, prvih nekoliko meseci bilo mi je to skroz ok. Sada sa poslednjim apdejtom animacije jesu fluidnije i lepse za oko. Medjutim nisu konzistentne vec u 30 - 40% slucajeva itekako znaju da trznu i uspore... cini mi se da je skrolovanje kroz galeriju velikom brzinom i drustvenim mrezama manje smooth. Razumem da je ovo midranger ali opet drugi modeli sa 778g procesorom ipak pokazuju bolje performanse. Dalje, one ui definitivno po meni jeste najbolji android skin, sa najvise opcija a njegova verzija 5.0 nudi sve sto korisnik moze pozeleti. Rutine odavno koristim, nastavicu i sada. Cini mi se da je citac otiska prsta sada brzi i manji je procenat "promasaja" u odnosu na verziju 4.1. Sto se kamere tice nisam primetio neke razlike. Svidja mi se poboljsani izgled notifikacija, call background interesantna opcija. Da me neko ne shvati pogresno, i dalje je ovo jedan od najboljih izbora u klasi, samo sto eto, mom oku ne promice taj lagg i trzanje animacija. I na kraju pitanje... da li jos neko ima problem sa Google Messages aplikacijom? Nove kontakte koje dodam u imenik ne prepoznaje, vec mi ih u aplikaciji prikazuje samo kao brojeve... deinstalirao sam na pocetnu verziju pa opet instalirao, brisao kes ali nista nije pomoglo... Pozdrav svima!
 
Ja ne znam dal sam istripovao ali mi je vibration-feedback poremecen, tj sada je dosta jaci?
 
Definitivno su pojačali vibracije sa ovim A13
 
E ovako... vise vas je pitalo kakav je one ui 5 i uglavnom ste dobili odgovore kako radi odlicno, fluidno i sve super. Ja sam napredniji korisnik, do pre godinu i po dana koristio sam uglavnom Huawei flagship modele, P i Mate seriju. Znate i sami sta se desilo sa njima, presao sam na Samsung, nisam se odmah zaleteo i kupio najbolje sto nude nego eto, odabrah a52s. U pocetku sam bio zadovoljan ali vremenom sve vise primecujem da ovom telefonu ocigledno nesto fali jer nema tu brzinu i fluidnost kao neki drugi modeli sa SD778g chipom. Verujem da je dobrim delom uzrok i sporija UFS 2.1 memorija i LPDDR4x Ram. No ponavljam, prvih nekoliko meseci bilo mi je to skroz ok. Sada sa poslednjim apdejtom animacije jesu fluidnije i lepse za oko. Medjutim nisu konzistentne vec u 30 - 40% slucajeva itekako znaju da trznu i uspore... cini mi se da je skrolovanje kroz galeriju velikom brzinom i drustvenim mrezama manje smooth. Razumem da je ovo midranger ali opet drugi modeli sa 778g procesorom ipak pokazuju bolje performanse. Dalje, one ui definitivno po meni jeste najbolji android skin, sa najvise opcija a njegova verzija 5.0 nudi sve sto korisnik moze pozeleti. Rutine odavno koristim, nastavicu i sada. Cini mi se da je citac otiska prsta sada brzi i manji je procenat "promasaja" u odnosu na verziju 4.1. Sto se kamere tice nisam primetio neke razlike. Svidja mi se poboljsani izgled notifikacija, call background interesantna opcija. Da me neko ne shvati pogresno, i dalje je ovo jedan od najboljih izbora u klasi, samo sto eto, mom oku ne promice taj lagg i trzanje animacija. I na kraju pitanje... da li jos neko ima problem sa Google Messages aplikacijom? Nove kontakte koje dodam u imenik ne prepoznaje, vec mi ih u aplikaciji prikazuje samo kao brojeve... deinstalirao sam na pocetnu verziju pa opet instalirao, brisao kes ali nista nije pomoglo... Pozdrav svima!
Imamo i mi oci :) i primecujemo te sitne stvari koje su cine fon manje ili vise fluidnim. Zato vecina i konstatuje da je fon fluidniji.
Probaj da obrises sistemski keš.
 
Kupio bih ovaj model star 2 meseca, jel može baterija da izgura da za malo više korišćenja moba tokom dana(ne igram igrice)?
 
Dnevno jedva prebacim 5h SOT, a cesto ni toliko ne dobaci. Igru nikada nijednu odigrao nisam na telefonu. 4 telefona imam u okruzenju i kod svih je manje vise isti slucaj. Ne znam kako koristite te telefone kada vam je SOT po 7-8 h na ovom modelu .
@zaree
Pored slabije baterije iz mojih iskustava sa A52s preporucujem ti da ga kupis..
 
Ocigledno drugacije koristimo telefon. Ja sam tako loš sot imao na S21 FE. Ali ni to nije strasno loše, verovatno imaš puno aplikacija koje jedu bateriju.
 
Update-om na Android 13 su mi Whatsapp i Viber izgubili mogucnost attach-ovanja slika sa kamere direktno u poruku. I dalje je moguce bilo slati iz galerije preko share funkcije, ali ne i direktno attach-ovanje. Ovo je ocigledno zbog razdvajanja dozvola za slike i za muziku u posebne dozvole u Android 13. Dovoljno je da odete u Settings / Apps i da svakoj aplikaciju za koju smatrate da treba ponovo dodelite Photos&Videos dozvolu...

Inace, update je sjajan!
 
Jel moguće da ne može da se promeni zvuk određene aplikacije? Ili ja to ne znam da nađem? Verzija 5.0 android 13
 
Ako nekoga zanima, Good Lock aplikacija je zvanično dostupna za nove regione u Evropi u Galaxy Store. Ja sam u AT, tako da ne znam da li je dostupna u srpskom regionu, ali ne vidim zašto ne bi.
 
Nije dostupna za Srbiju (ko zna kad ce).
 
Trebalo bi da moze da se instalira ako obrises keš iz galaxy store (mozda i datu, ne secam se), izvadis sim i postavis vpn.
Ja sam jednim tako instalirao. Radilo sve ok. Sledeci put me mrzelo da se bakcem.
 
Meni nije htelo preko vpn-a nesto, pa koristim Fine Lock.
 
Neki notifikacije iako je dozvoljeno pop up on lock screen (Gmail) samo imaju ton a ne izlaze kao pop up..... šta je frka?
 
Mozda do same aplikacije? Meni nisu izlazile pop up viber notifikacije, posle nekog update-a krenule.
 
Nazad
Vrh Dno