Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Jel i vama nekako labav telefon? kada pretisnem telefon sa strane(kao hromirana plastika okolo telefon) nekako kao da je klimavo, propada pomalo :unsure::unsure::unsure:

Kod mene je sve u redu, doduse mislim da maska pomaze da se ne pomera cak i ako ima tendenciju.
 
Odlučio sam da promenim zaštitno staklo i stavio sam ovo
Ranije sam ga poručio, pa sam čekao da istrošim prethodnu turu. Skroz je providno (nema crni okvir). Nisam nikad imao takvo staklo od ivice do ivice, ali lepo je leglo. Veličina je dobra, mnogo bolje se vidi nego sa prethodnim staklom, otisci prstiju ne ostaju, a čitač otiska prsta radi fantastično. Dobije se i ono ulje za bele ivice, a u jednoj bočici ima ga i više nego dovoljno za jedno staklo. Nije praksa da se piše izveštaj o svakom promenjenom staklu, ali sam se oduševio, prosto sam morao da napišem utiske. Još ga nisam probao na jakom suncu, ali obećava da će i taj test proći.
 
Uz A52S sam dobio od 15W punjac, mislio sam da porucim sa Alija od 25W, dosta brze puni? Sta mislite o ovome? Pise da je original.
 
Nije original.

Original je 2490. Ovaj je 500 dinara.
 
Uz A52S sam dobio od 15W punjac, mislio sam da porucim sa Alija od 25W, dosta brze puni? Sta mislite o ovome? Pise da je original.
Ja sam naručio jedan sa Alija, ali isto ima USB tip C, a ja nemam kabl tip C na tip C. Poručio sam i kabl, pa čekam. Testirao sam ga u uslovima koje imam i punio je snagom od 15W. Videću kad stignu kabl i tip C ampermetar. Ovde sam pisao o tome.
 
Da li šteti bateriji ako se puni sa nekim neoriginalnim punjačem, npr taj neki 25w sa Alija? Ili ipak kupiti original od 25w?
Ja imam i Note 10 Plus i A52s, punim ih oba sa punjačem od Note-a, baš je spor ovaj od A52s. Još sam pre ova dva telefona imao P30 pro, on ima punjač od 40w, ono je milina...
 
Nemojte misliti da u tom Samsung (Iphone) punjacu ima nesto sto nema u kineskom, ko im drugi pravi punjace nego kinezi. Samo ne treba ni uzimati neki najjeftiniji, uzmite neki Anker ili Ugreen ili sl.
 
Jedno je kupiti kineski punjač koji pravi neka njihova firma koja stoji iza svog imena, a drugo kinesku kopiju originala. Ko zna u kakvoj šupi prave te kopije i šta stavljaju unutra.

Anker, Ugreen, to su već firme koje imaju pristojnu reputaciju i stoje iza svog imena.
 
Imam samnsung a52s 5G uzet u A1 i sa njim uzet greskom i punjac od 45w mesto od 25w
Uz telefon se dobija punjac od 15w i on napuni telefon za 1 sat i 34 minuta
Probao i ovaj brzi punjac od 45w i on napuni telefon za 1 sat i 11 minuta
 
Sa tim punjacem ga puni kao sa 25w, jer toliko telefon podrzava, jedino kome treba jaci ali je pitanje i kompatibilnosti sa ne-Samsung uredjajima. Ja proba da prikacim na Honorov od 65w isto puni kao i sa 10w-nije ni brzo punjenje....
 
Zdravo društvo,da li neko ima problema sa poslednjim abdejtom?

Supruga i ja imamo A52s 5G , oba se identično ponašaju a to je sledeći problem:

Samo kad je WIFI uključen i u stanju mirovanja telefoni se konstantno restartuju .U 15 minuta se restartuje bar 5 puta.Kad je isključen WIFI ili uključena mobilna mreža sve radi najnormalnije.To je počelo od pre dan-dva kako je urađen Up .

Prijavio sam Samsungu pa čekam odgovor, ako ga uopšte i dobijem.
 
Ja nemam nikakav problem sa telefonom(tj.devojka). Jos se nijednom nije restartovao sam, baterija je ok(i to ona visi po ceo dan na netu), tako da smo za sada zadovoljni kupovinom.
 
Zdravo društvo,da li neko ima problema sa poslednjim abdejtom?

Supruga i ja imamo A52s 5G , oba se identično ponašaju a to je sledeći problem:

Samo kad je WIFI uključen i u stanju mirovanja telefoni se konstantno restartuju .U 15 minuta se restartuje bar 5 puta.Kad je isključen WIFI ili uključena mobilna mreža sve radi najnormalnije.To je počelo od pre dan-dva kako je urađen Up .

Prijavio sam Samsungu pa čekam odgovor, ako ga uopšte i dobijem.
Meni je sve ok jednom nesto zabagovao pa sam morao ka da ga restartujem.
Jel ste uradili hard reset posle update?
 
Takodje, nema problema posle apdejta...
 
Nisam radio Hard reset,do sad svi UP prolazili su bez greške.
 
Koji update je u pitanju?
 
Jel koristio neko nillkin amazing H+ PRO zastitno staklo? Jel vredi se da 1300-400din? Ili je isto kao i one od 500-600 no name?
 
Da prijavim i ja prvi problem do sada. Telefon uopste nije reagovao, touch znaci kao da je otkazao. Power dugme je funkcionisalo i klackalica za zvuk. Telefon nisam mogao da ugasim na power dugme, uspeo sam na kraju drzeci njega i volume down. Sada sve radi kao i pre.
Nisam bas zadovoljan baterijom na ovom telefonu, 5-6h SOT uspe da izvuce. Vecinom je blize 5h. Ne igram igre na njemu uopste, 90% vremena se koristi wi fi. Automatsko osvetljenje, uglavnom sam u zatvorenom prostoru. Jos 3 komada ima u firmi i kod svih je isto ..
 
Počelo da se odlepljuje, par mehurića se pojavilo iako ni trunke prašine nije bilo i bacio u kantu.
 
Počelo da se odlepljuje, par mehurića se pojavilo iako ni trunke prašine nije bilo i bacio u kantu.
I meni se isto desilo na "fantastičnom staklu" sa Alija o kojem sam pisao esej. Ja sam mislio da sam ja nešto uradio (što nije nemoguće), pa sam stavio drugo. Nadam se da će duže trajati...
 
Nisam bas zadovoljan baterijom na ovom telefonu, 5-6h SOT uspe da izvuce. Vecinom je blize 5h. Ne igram igre na njemu uopste, 90% vremena se koristi wi fi. Automatsko osvetljenje, uglavnom sam u zatvorenom prostoru. Jos 3 komada ima u firmi i kod svih je isto ..
I ja sam tu, 5-6 sati, imam Note 10 Plus uz ovaj telefon, uglavnom sam koristio Note pa mi je na ovom traja la baterija po 2-3 dana, zaboravim kad sam punio. Međutim poslednjih par dana sam počeo više da ga koristim, i to je to, 6 sati max, protom automatsko osvetljenje, 95% vremena zatvoren prostor, ne igram igre, wifi uglavnom, bluetooth izgašen..
 
Ako su zakrivljene ivice stakla/ekrana na ovom telefonu, samo stakla sa crnim ivicama dolaze u obzir, tipa Nillkin ali CP+ Pro. Jeste skuplje od no name ali meni vrijedi svaku paru.
 
Nazad
Vrh Dno