Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Ništa nisam razumeo. Zar ne može na njemu da se lista fejs i instagram a da ne koči?
To ne koristim, ali volim ponekad da odigram igricu Subway Surfers, ona mi malo secka. Nije puno ni često, ali nisam očekivao ni malo. A Samsungov OneUI me je skroz razočarao. Mnogo je trom, nepregledan, nepraktičan...
 
Ljudi ne kapiraju da apsolutnu fluidnost mogu da očekuju samo od ajfona, pixela ili eventualno nekog samsunga 1000+ evra... Sve ovo ostalo je da radi posao... Jednostavno ta fluidnost nije u domenu samaungovog UI i sa time ljudi moraju da se pomire.

Ovo uopste nije jeftin fon i morao bi da radi super... Za te pare ima iphone SE koji ce da ubija narednih 5 godina. I posel kazu iphone nije bolji. Nije bolji malo sutra
 
Ne bih bio razočaran sa to nisam imao sa Redmi Note 8 PRO
 
Pa sta onda da kupim za tih 200-300 evra, a da lepo radi jedno 2 godine?
 
Od Samsunga ništa za 200. tu već gađaš drugi brand, Xiaomi. 300 evra, možda neki A71 ako nađeš ili opet pak neki Xiaomi.
 
Pa sta onda da kupim za tih 200-300 evra, a da lepo radi jedno 2 godine?
Keva koristi a52s 5g, ne zali se na seckanje i sl.
Koristi sve socijalne mreze, youtube, preko chrome turske/spanske serije i one puzzle igrice. Zahvalan telefon po meni, ako pak ne volis Samsung, neke alternative za ~300e mogu biti:
Redmi note 11 pro 5g
Neki midrange oneplus
Novi Realme telefoni
 
Ljudi ne kapiraju da apsolutnu fluidnost mogu da očekuju samo od ajfona, pixela ili eventualno nekog samsunga 1000+ evra... Sve ovo ostalo je da radi posao... Jednostavno ta fluidnost nije u domenu samaungovog UI i sa time ljudi moraju da se pomire.

Ovo uopste nije jeftin fon i morao bi da radi super... Za te pare ima iphone SE koji ce da ubija narednih 5 godina. I posel kazu iphone nije bolji. Nije bolji malo sutra
Evo ne znam, bogomi. Meni A52S radi odlično i fluidno. Ne leti kao iphone/ultra, ali radi posao. Jedino što mogu pored ovog da preporučim Nord 2 (koji je možda skuplji). Možda mi 11 lite 5G ako hoćeš da prođeš jeftinije (lično ne bih, završio sam sa Žaomi, ubi me službeni tel u mozak).
 
Ovo uopste nije jeftin fon i morao bi da radi super...
Ma radi super.Za normalnog korisnika odlican izbor.Dobar 120hz ekran,baterija oko 7h sot i, veoma pristojna kamera i dopadljiv softver za koriscenje.Tu i tamo sjecne animacija kao na svakom midrendzu ali nista znacajno.Lose stvari au plasticna ledja koja se lako izgrebu,sporije punjenje i ekran koji se sporije gasi po zavrsetku razgovora.Sto se ostalog tice ja stvarno ne mogu neku manu da mu nadjem s obzirom koliko kosta...Xiaomi ne bih mnogo komentarisao ,prije ovog sam imao Mi 11 lite 5g i posle tog iskustva Xiaomi ne bih preporucio nikome...
 
Pa sta onda da kupim za tih 200-300 evra, a da lepo radi jedno 2 godine?
Uopste neces pogresiti sa A52S, od trenutka kada je izasao telefon garantuju 3 Android update-a, tj do A14 verzije i 4 godine support updetova, tako da ovaj telefon ces moci sigurno 3 godine da koristis bez ikakvih problema. Inace ja sam presao sa Iphone XS MAX na A52s i mogu ti reci da radi veoma fluidno za android i bez seckanja.
 
A ovo što bih ga uzeo od nekoga sa oglasa preko operatera? Jel ima tu neka caka da ne mogu da ostvarim garanciju ili tako nešto? I da li se i dalje telefoni zaključavaju na mrežu ili su svi sim free?
 
Svi su sim free sada, ali jedina caka je ako telefon ne moze da se popravi, a treba nov da se daje. Onda jedino nosilac ugovora moze nov uredjaj da preuzme. Notar, dogovor, overa i onda tek mozes da gledas na telefon kao na svoj.
 
Sta da radim kod notara? Jedino da se dogovorim sa njim ako bude neki problem oko preuzimanja novog telefona da dođe da preuzme.
 
Napisete da imas pravo da uzimas novi telefon bla, bla. Kao ovlascenje za kola.
 
Flu
Ljudi ne kapiraju da apsolutnu fluidnost mogu da očekuju samo od ajfona, pixela ili eventualno nekog samsunga 1000+ evra... Sve ovo ostalo je da radi posao... Jednostavno ta fluidnost nije u domenu samaungovog UI i sa time ljudi moraju da se pomire.

Ovo uopste nije jeftin fon i morao bi da radi super... Za te pare ima iphone SE koji ce da ubija narednih 5 godina. I posel kazu iphone nije bolji. Nije bolji malo sutra
Kad je fluidnost u pitanju dodao bih i Huawei naravno sa kirinom. P30 pro posedujem ovo je neverovatno da telefon star 3 godine ima ovako fluidan rad. A nord 2 mi je opcije jer mi je pomenuti Huawei malo dosadio a nedaje mi se 1000e za neki flegšip samsung.
 
Razmatram kupovinu Samsunga A52s pa me zanima pošto na trenutnom telefonu Redmi Note 7 imam fabrički ugrađen softver za snimanje poziva da li tako nešto poseduje A52s.
 
Ne. Ali imaš odličnu apk okačenu nekih 10-30 strana unazad koja odlično radi posao.
 
To je odlicno za 15W pa moj P30 pro ima 40W punjac pa puni preko sat vremena bateriju od 4200mah. Tacnije 1h i nekih 5-10 min.
 
 
Stigao security update za mart 2022. na Galaxy A52.
 
Danas uzeo u mts-u , A52s dosao sa A12 u startu i dobio update za mart 2022. Lepo lezi u ruci ( barem meni ) odma u silikonsku masku, prilicno brz tako da i nisam primetio losiju ( ako je ) plastiku pozadi, prilicno brz. Ako moze samo neko da mi kaze , posto ja ocigledno nemogu naci 🤓 Dal ima neki svoj fabricki player ili koji preporucujete ? Jer vidim da mi nudi mp3 da pustam preko google music ili aplikacije files ? I dal je iole po vasem misljenju primetan/veliki skok u odnosu na dosadasnji Huawei Nova 5T? Hvala :)
 
Danas uzeo u mts-u , A52s dosao sa A12 u startu i dobio update za mart 2022. Lepo lezi u ruci ( barem meni ) odma u silikonsku masku, prilicno brz tako da i nisam primetio losiju ( ako je ) plastiku pozadi, prilicno brz. Ako moze samo neko da mi kaze , posto ja ocigledno nemogu naci 🤓 Dal ima neki svoj fabricki player ili koji preporucujete ? Jer vidim da mi nudi mp3 da pustam preko google music ili aplikacije files ? I dal je iole po vasem misljenju primetan/veliki skok u odnosu na dosadasnji Huawei Nova 5T? Hvala :)
Jeste, baš je lep i lepo služi u ruci. Za muziku koristim Musicolet, besplatan player bez reklama. Da li ćeš primetiti razliku u odnosu na Nova 5t... Ekran bi trebalo da je mnogo bolji, a i brzini ne verujem da ima neke razlike u odnosu na Kirin 980. Trebalo bi da ovde traje kraće baterija jer bi trebalo da je Kirin prilično štedljiviji. Govorim o drugim telefonima sa Kirin 980 chipsetim, znam za Nova 5t, sa njim nemam ličnog iskustva. Što se kamere tiče, ovde su prilično dobre slike sa obzirom da je Samsung senzor (pretpostavljam, nema u specifikacijama), tako da će sigurno biti detaljnije slike nego na Nova 5t, iako je tamo Sony senzor. U svakom slučaju, noviji je model i mnogo atraktivniji!
 
Hvala drug , na ovako detaljnijem opisu, dvoumio se , i prelomio :) display i prikaz mi jesu bolji , to na prvi pogled ovako na keca, i za 2-3 sata podesavanja telefona i vracanja podataka mi skinuo 30% , nesto mi secanje govori da bi kirin manje skinuo , svakako prvi utisak itekako pozitivan. Ziveli.😇
 
jel moze neko da mi baci na pm neku ok opciju za a52s gde da se kupi nov i da ima garanciju, posto sestra ne ne verujem da ce hteti preko kp 😬
Beograd
 
Nazad
Vrh Dno