Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Nema sanse da Mediatek 12nm telefon fluidnije radi od SD 778 6nm.
Nema nikakve logike da Redmi star preko 2 godine sa 12nm Mediatekom, IPS ekranom i robusnim MiUI-jem drži bolje bateriju nego nov Samsung 6nm Sd 778, Super Amoled ekranom i ispeglani OneUi, ali je činjenica da drži. Nekako, dešavaju se stvari mimo svake logike!
 
Proces proizvodnje nema veze sa brzinom rada telefona
Naravno da ima....
Nema nikakve logike da Redmi star preko 2 godine sa 12nm Mediatekom, IPS ekranom i robusnim MiUI-jem drži bolje bateriju nego nov Samsung 6nm Sd 778, Super Amoled ekranom i ispeglani OneUi, ali je činjenica da drži. Nekako, dešavaju se stvari mimo svake logike!
Ne znam sta je tebi definicija cinjenice, ali baterija stara 2 god moze samo brze da se prazni, i,logicno brze da se puni jer je kapacitet umanjen. To je jednostavno fizika
 
Subjektivni osjećaj. Nema vam svrhe o tome raspravljati. I ja sam povratnik na Samsung nakon Nexusa (dosta davnooo) i par komada Xiaomia. Meni lično Samsung više odgovara a jedina razlika u korist Xiaomia mi je baterija, ali ni ona nije sastavljala 2 dana tako da mi dođe isto.
A52s meni je baš po mjeri, a hvala bratu Xaiomiu što je iznudio korekcije cijene u ovoj klasi telefona
 
a možeš i da instaliraš good lock pa da ti u navigation baru stoji poseban taster za screenshot...i dovoljan je samo 1 prst...da ne zamaraš sva 3 :)
Ili samo da klikne (ne da drži, kao na nekim drugim, već samo kratak klik) Vol- i Power. 😁

Ne znam... Meni je ovo prvi Šljamsung kog i dalje nisam neki ljubitelj, ali telefon je odličan. Malo mi je trebalo da se naviknem na OneUI posle 5 godina stock Android-a. 😁
Ja uvek na novom telefonu radim fresh install jer ko zna kakve gluposti će softver povući sa starog telefona. :)
Sad kad je legao A12, samo sam obrisao keš particiju i telefon leti. :)
 
neko na drugoj temi napisa da je samsung pouzdan i dosadan telefon...imam utisak da tu postoji izvesna doza mazohizma, jer očito nije dobro kad sve radi nego je valjda zabavnije kad možemo da se po forumima žalimo na bagove i probleme u radu... :)
 
Mozda sam propustio, ne nalazim pa prastajte ako je bilo:
Imam A52 (525F),pred novu godinu je stigao, ubacio sam preko odin-a indijski firmware (poslednji a11), sve zbog call recording funkcije koju ima native u dialer-u. Sve radi dobro a od jutros mi nudi update na a12. Da li da ga pustim da se ažurira na a12? Bitno mi je da znam da li ostaje na indijskom fw (zbog call rec). Tel je inače iz A1, ako je uopšte bitno. U detaljima ugrade-a na kraju piše koja je verzija fw - na sammobile vidim da je to isto indijska, samo mi treba potvrda da li je ok da ga pustim da se ažurira.
 
Ma sa Alija kupicu nego tamo vecinom pise samo For A52 (4G 5G) , zato pitam
 
Ljudi! Telefon mi je progledao! Posle reseta leti!

Na Aliju ih ima dosta i nisu skupe. Ja sam poručio neke dve, čekam da, stignu!
I onda se mnogi i dan danas pitaju zasto se radi FR posle nadogradnje novog androida !

Nekad i obican reset uradi posao, ali ja ovo povezujem sa Win-om, kada dizem novi sistem, obavezno formatiram mesto na SSD-u, i miran sam ...
 
Covek je sa smart switch-a prebacio app i podatke sa žaomi na samsunga i vrv su tu nastali problemi. Veze nema sa A12.
Al posle A12, kada nadjem vremena, mozda i ja odradim full reset. Sve ove app jos od S5 samo prenosim sa jednog na drugi fon...
 
Ja sa Smart Switch aplikacijim uvek prebacujem zeni sa starog Samsung na novi a posto stari daje majci a majka njen stari prosledjuje dalje, opet svima prebacujem podatke na isti nacin. Prebacim na nov, na starom factory reset pa na njega prebacim sa sledeceg i tako dalje.

Jako je bitno proveriti u opcijama sta se prebacuje. Podesavanja nikad ne prebacujem kao ni Google aplikacije ili aplikacije koje vec postoje u novom telefonu (Samsung aplikacije) samo prebacim podatke/naloge i sl. Naravno slike/video fajlovi se prebacuju. I do sad, svih ovih godina nikakvih problema a prebacivano recimo sa J5 2015 na A50 i sl.

Ovde je problem sto je prebaceno i brdo Xiaomi aplikacija, neki od njih mozda koriste sistemske pozive ka MIUI sistemu ili same fajlove MIUI sistema i tu dolazi do problema.
 
Da li se nekom dešavalo da u toku dana ima više "pogrešnih poziva" što sa fiksnih telefona što sa mobilnih. Da li je to zbog abdejta ali siptomatično da se dešava nakon abdejta tj od juče intezivno... Zvao telenor kažu kod njih je sve uredu, ali mi se čini kao da mi je broj telefona kompromitovan ako je to ikako moguće... Da li bi fabrički reset rešio problem ali logički gledano ne pozivam ja te brojeve nego oni pozivaju mene!? Nisam pametan šta mi je činiti tj. u krajnjoj nekoj nuždi ako ne prestanu pozivi moraću da promenim broj telefona.
 
Razmatram kupovinu, zna li neko razliku između:

SM-A528BZKDEUC - A52S 5G 128GB DS Awesome black
SM-A528BZKCEUC - A52S 5G 128GB NE DS Awesome black

Šta znači ovo NE? Prema specifikacijama, oba su 6GB/128GB.
Hvala.
 
Razlika je samo u nijansi boje, sve ostalo je isto, već je milion puta ponovljeno ovde.
 
Dali ukljuciti Samsung nalog i aplikacije ?? Malo drugacije i komplikovano ide hard reset
Cena telefona u Italiju
 

Prilozi

  • viber_slika_2022-02-01_17-46-23-269.jpg
    viber_slika_2022-02-01_17-46-23-269.jpg
    91.2 KB · Pregleda: 80
A52 se na siromašnijim tržištima prodavao samo u 4g verziji, a na bogatijim samo u 5g verziji. A52s je zamenio oba ta modela i na siromašnijim tržištima je nasledio cenu 4g modela, a na bogatijim cenu 5g modela. Tako da je teško porediti cenu na različitim tržištima, negde je koštao između 330 i 350 evra, kao u Srbiji, a negde je koštao 450 do 500 evra, kao u Nemačkoj. Eto italijani ga spustili sa 465 na 300 evra na nekoj akciji.
 
Da li se nekom dešavalo da u toku dana ima više "pogrešnih poziva" što sa fiksnih telefona što sa mobilnih. Da li je to zbog abdejta ali siptomatično da se dešava nakon abdejta tj od juče intezivno... Zvao telenor kažu kod njih je sve uredu, ali mi se čini kao da mi je broj telefona kompromitovan ako je to ikako moguće... Da li bi fabrički reset rešio problem ali logički gledano ne pozivam ja te brojeve nego oni pozivaju mene!? Nisam pametan šta mi je činiti tj. u krajnjoj nekoj nuždi ako ne prestanu pozivi moraću da promenim broj telefona.
 
Kako se briše keš particija?
Nakačiš telefon na komp i iskljuš ga (telefon, ne komp 😂 ). Kada se isključi pritisneš istovremeno Vol+ i Power i držiš dok se ne pojavi Samsung logo.
Telefon će ući u recovery i onda sa Vol+ i - se vozaš gore dole po meniju, a sa Power izabereš selektovanu stavku. :)

Provozaš do Wipe cache partition, pritisneš Power > Yes > power > kada završi ideš na reboot system now > power

To je to. 😁

@Mystique023 A 70% alkohol? 🤔
 
Šta se obriše kada uradiš brisanje keš particije. Da li se brišu podešavanja i šifre?
 
Da li se nekom dešavalo da u toku dana ima više "pogrešnih poziva" što sa fiksnih telefona što sa mobilnih. Da li je to zbog abdejta ali siptomatično da se dešava nakon abdejta tj od juče intezivno... Zvao telenor kažu kod njih je sve uredu, ali mi se čini kao da mi je broj telefona kompromitovan ako je to ikako moguće... Da li bi fabrički reset rešio problem ali logički gledano ne pozivam ja te brojeve nego oni pozivaju mene!? Nisam pametan šta mi je činiti tj. u krajnjoj nekoj nuždi ako ne prestanu pozivi moraću da promenim broj telefona.

Koliko dugo imas taj broj telefona? Stari brojevi telefona koji vise nisu u upotrebi iz nekog razloga, se recikliraju i nude kao novi brojevi. Mi smo pre dve godine u firmi dobili novih 70 brojeva, svaki se razlikuje po zadnje dve cifre tj uvecavaju se za 1. Cim smo ukljucili brojeve ubrzo su svi ponekad dobijali pozive gde su ljudi gresili.
 
Nazad
Vrh Dno