Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Ovaj novi A 53 dolazi za koji mesec,citam da mu ubacuju cip exynos 1200 ,hoce li to biti korak unazad u odnosu na A52s ,po nekim vestima ne vidim u cemu ce biti bolji od A52s.
 
Posle 778G i najbolji Exynos na svetu je downgrade.
 
S obzirom kako se 8gen1 greje i da trosi duplo vise od prethodnika, verovatno ce i naslednik SD778 biti veci potrosac i vise ce se grejati od svog prethodnika. Trenutne informacije o Exy1200 pogotovo ne obecavaju... Tako da ako neko misli da kupi telefon srednje klase, verovatno se ne isplati cekati A53 jos 3 meseca.
 
Kada izađe A53 onda sačekati 6 meseci da izađe A53s 😊. I tako se onda može čekati do u nedogled. Kada kupujem telefon to je po meni stvar trenutka šta se u tom momentu nudi po nekom najboljem odnosu cene i performansi ja kupujem
 
U stanju su oni softverski da od jaceg modela naprave slabiji model. Tako da ne verujem da ce dozvolit da a52s bude bolji od naslednika.
 
Ljudi treba da uzmem ovaj fon gde da gledam tu lajsnu da li krcka i sta da gledam vezano za ekran tj.to neko sivilo pri dnu jel se to vidi uopste.Hvala
 
Udji na sammobile i kucaj za a52 firmware i ako ga ima skines i flesujes i to je to. Kao da si od juce na forumu, a ne vise od 7 godina :)
 
Hahahaha, da, samo što Samsung imam manje od godinu dana, a nisam se cimao da instaliram ažuriranja ručno.
 
Imas na s20fe temi kolege koji su flesovali a12, pa mozes njih da pitas kako se radi. Mada ako ti se ne zuri, mozes da sacekas, cim je izasao za Rusiju, u roku od mesec dana imaces i ti.
 
Malo se kajem kupovinom. Sivi tint (pre sam imao Mi 11 lite sa zelenim tintom sto je bilo gore, nemam srece sa amoled lutrijom) , izrada je jeftina (ali imam masku pa je manji problem; xiaomi je mnogo bolje izradjen) i baterija je krs. Sto se baterije tice siguran sam da je do software jer se i sestrin a72 brzo prazni. Nadam se da ce poboljsati bateriju sa android 12

Barem mi ne krcka kuciste .....
 
Izrada je od plastike, nije losa. Po meni bolje od stakla koje moze da pukne, skuplja otiske i ne sluzi nicemu.
 
Pa za ovaj cenovni rang ja bih rekao da je losa. Bukvalno se oseca bending kad se prstom pipa poledjina.

Poledjinsko staklo na Mi 11 Lite 5G NE je izradjeno od matiranog stakla koje ne skuplja otiske i u ruci ima premium osecaj sa ramom.
 
Ja nisam primetio da nešto krcka ili slično na sestrinom A52. Fin telefon skroz, jedino nisam stigao da uporedim kamere sa svojim S20 FE, a hteo sam.
 
Tint suptilan pa mi ne smeta mi koliko mi je smetalo na xiaomi tako da je nebitno. Moguce da imate i vi samo ne primecujete.

Ali me zanima vas SoT. Pre svega na a52s jer je meni relevantnihe zbog procesora
 
Обичан А52; нит шта крцка, нит имам проблем са дипслејом, нит је батерија лоша.
Isto na a52s.Bukvalno ni jedan problem.
Tint suptilan pa mi ne smeta mi koliko mi je smetalo na xiaomi tako da je nebitno. Moguce da imate i vi samo ne primecujete.

Ali me zanima vas SoT. Pre svega na a52s jer je meni relevantnihe zbog procesora
Aj okači sliku tog tinta,ja to ne primjećujem na mom modelu ma koliko se trudio.Meni je sot oko 7.30h sa uključenim aod,120hz,mob i wifi internetom i puno poziva.Jedino sto igrice,osim one Lora aplikacije,ne igram:)
 
Imas na s20fe temi kolege koji su flesovali a12, pa mozes njih da pitas kako se radi. Mada ako ti se ne zuri, mozes da sacekas, cim je izasao za Rusiju, u roku od mesec dana imaces i ti.
Videću, malo sam nestrpljiv što se tiče takvih stvari. Sinoć sam malo istraživao, ali mi izgleda bespotrebno komplikovano da se instalira ažuriranje. Tako da ću jos razmisliti.
 
Tint suptilan pa mi ne smeta mi koliko mi je smetalo na xiaomi tako da je nebitno. Moguce da imate i vi samo ne primecujete.

Ali me zanima vas SoT. Pre svega na a52s jer je meni relevantnihe zbog procesora
Evo moj SOT sa svijetlom temom, 120Hz sync + lokacija ukljucena.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211214-233121_Device care.jpg
    Screenshot_20211214-233121_Device care.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 131
Kupio zeni A52s prvi put preko MTS uvek kupujem za kes ali u tom trenutku razlika 20-30 eura kes paket...1850 din mesecno...telefon odlican...bolja kamera nego na mom 2.god starom note 10+...procesor i grafika unapredjeni u odnosu na A52 baterija odlicna...jedina zamerka velicina...za svaku preporuku
 
Jel neko kupovao u radnji na G?
1641755033850.png
Ovo je malo nerealno, jedino ako su vadili punjace.
 
Dobija se punjac. Tamo taj sto radi verovatno misli ako su neki izbacili da su onda za sve telefone izbacili.
 
Doduse vecinu dana sam bio po gradu na mobilnom netu i slusao muziku preko blutut slusalica pa je to mozda uticalo. Videcu kako je bez toga kada narednog puta napunim tel do 100%
 
Telefon je ok, steta sto nisu stavili bateriju 5000mAh, inace baterija mi drzi komotno 1 dan i vise ali telefon ne koristim za igrice.
I kamera je ok, malo sam fotkao i snimao kamerom. Mada mi kamera najvise znaci na telefonu.
Juce sam snimao : vece - sneg iscimam se zesce da bi dobio beo sneg, cak i kad fokusiram na odredjen deo i dobijem beo sneg ostatak bude zut... Mada i svetiljka iznad je zute boje ali je sneg jasno beo a ne zut kao na fotkama. Na poslednjoj fotografiji apsolutno nisam mogao dobiti sneg da je svugde beo :( jednostavno nece.
Sto se tice videa 4k je upotrebljiv ako je staticno snimanje ali ako snimam travu ima vidan gubitak detalja i to vidan :( i tad mi 4k neupotrebljiv msm bolje da drzim fullHD60.
kamera za fullHD 60 daje gladak video ali i tu ima razlike, pogotovo ako je pitanju soba sa slabijim osvetljenjem ovaj mod je podosta losiji za mene neupotrebljiv - video snimak podosta taman i smrljav :( tako da tu prelazim fullhd 30.

Probao i sa PRO kamerom nisam nesto bio zadovoljan.

Za dnevnu fotografiju nemam zamerke.
 

Prilozi

  • Sneg03.jpg
    Sneg03.jpg
    467.5 KB · Pregleda: 63
  • Sneg01.jpg
    Sneg01.jpg
    320.1 KB · Pregleda: 61
  • sneg02.jpg
    sneg02.jpg
    172.9 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Juce sam snimao : vece - sneg iscimam se zesce da bi dobio beo sneg, cak i kad fokusiram na odredjen deo i dobijem beo sneg ostatak bude zut... Mada i svetiljka iznad je zute boje ali je sneg jasno beo a ne zut kao na fotkama. Na poslednjoj fotografiji apsolutno nisam mogao dobiti sneg da je svugde beo :( jednostavno nece.
U pitanju su osnove fotografije, a i tehnicka ogranicenja.
Ne mozes dobiti ujednacen white balance, pogotovo ne sa automatikom, kad imas vise razlicitih ambijentalnih izvora svetlosti.
Ovo ne bi ispeglao ni DSLR, a kamoli kamera na telefonu.
Na trecoj fotografiji koliko vidim, sneg je beo do onog dela dokle je dobacio blic i mogao da nadjaca zutu sijalicu sa bandere, ostalo je povuklo na zuto od ambijenta. U pozadini kod terena je sneg prirodniji, opet zbog ambijentalnog svetla zato sto su sijalice "hladnije".
 
Nazad
Vrh Dno