Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Ne znam šta misliš pod sve ostalo, ali osim kamere Mi8 nema ništa čime se može meriti sa A52s. Sporiji procesor, drastično slabija baterija, nema IP rating, nema stereo zvučnike...
Ako je baterija na A52s bolja, a kamere tu negde... onda je sve jasno - biće Samsung.
 
Pa kako neće biti bolja, Mi8 ima bateriju od 3400 mAh, a A52s ima 4500 mAh.

Vidi stvarno, mislio sam da su izrada, kamera, displej i soc bolji, kad ono 778G brzi. IP bi bio ok da garantuju za to a ne da se posle izvlace a zvucnici na telefonu su sprdnja, zato postoje slusalice i normalni zvucnici

Ne znam ni po čemu je displej od Mi8 bolji, Nema high refresh rate, a i max osvetljenje mu je niže.

Ostaju samo staklena leđa i "kvalitet izrade", kao neka prednost Mi8, uz kameru. Meni lično staklena leđa nisu prednost, klizaviji je telefon i lakše se razbije. A i A52s koristim s maskom, tako da mislim da je materijal leđa nebitna stvar na telefonu. Da ne zaboravimo da Mi8 nema ni 3,5 priključak za slušalice, a ni mogućnost proširenja skladišne memorije memorijskom karticom. Mnogo pluseva je na strani A52s u poređenju ta 2 telefona.
 
Poslednja izmena:
Vidim pominje se mi8 iz 2018 godine koji je kopija iphone-a X. Pre bih uvek ovaj iz srednjeg ranga iako je plastikaner nego mi8 star 3 godine.
 
Ljudi, šta mislite...da li da čekam nešto novo iz A serije ili da uzimam 52s? Prvo sam čekao da vidim kako će se poakazati običan 52, pa onda dok sam to čekao pojavio se 52s, vidim da su mnogi zadovoljni ovim telefonom. U principu mi se ne žuri, još uvek me dobro služi A5 (2017) kupljen 2018 godine, poenta je da ne volim da se zalećem, ipak je kod mene telefon duža investicija. Ako sam dobro razumeo prvog meseca sledeće godine treba da se pojavi A33 ako se ne varam, za 53 nisam uspeo ništa da nađem? Upravo sada čitam...vest na sajtu Benchmarka, kaže "Samsung će takođe koristiti MediaTek čipove u 14 svojih uređaja, dok će se Unisoc čipovi sledeće godine naći u tri Samsung uređaja. Za Galaxy A33 i A53 se kaže da će imati Exynos čip, dok će Galaxy A73 imati Snapdragon 778G SoC. Detalji pomenuti u izveštaju mogli bi da se promene u zavisnosti od toga kako se situacija sa nestašicom čipova bude odvijala."
 
Ne shvatam sta cekas ??
Dobice 3 naredne nadogradnje ,vodootpran,dobra kamera jos bolja baterija
Odlican ekran ,prihvatljiva cena itd itd
Mozda neki s21 fe koji ce biti jedno 200-250€ skuplji ili ici na motorolu neku ,recimo g200
To je to
 
Ljudi, šta mislite...da li da čekam nešto novo iz A serije ili da uzimam 52s? Prvo sam čekao da vidim kako će se poakazati običan 52, pa onda dok sam to čekao pojavio se 52s, vidim da su mnogi zadovoljni ovim telefonom. U principu mi se ne žuri, još uvek me dobro služi A5 (2017) kupljen 2018 godine, poenta je da ne volim da se zalećem, ipak je kod mene telefon duža investicija. Ako sam dobro razumeo prvog meseca sledeće godine treba da se pojavi A33 ako se ne varam, za 53 nisam uspeo ništa da nađem? Upravo sada čitam...vest na sajtu Benchmarka, kaže "Samsung će takođe koristiti MediaTek čipove u 14 svojih uređaja, dok će se Unisoc čipovi sledeće godine naći u tri Samsung uređaja. Za Galaxy A33 i A53 se kaže da će imati Exynos čip, dok će Galaxy A73 imati Snapdragon 778G SoC. Detalji pomenuti u izveštaju mogli bi da se promene u zavisnosti od toga kako se situacija sa nestašicom čipova bude odvijala."
Što se tiče čekanja to može da se pretvori u nedogled jer svakih 4 meseca izbacuju nove tel. Ako se budeš tako svakog 4-og meseca pitao: da li sad ovaj.... doživeće taj tel koji sad imaš duboku starost 😂
 
Ja koristim neku srednju klasu telefona otkad sam počeo android smatrphone da koristim(od htc wildfire s pa na ovamo,nakupilo se).Ovaj telefon zadovoljava apsolutno sve sto ti treba od telefona osim ako ne trazis nesto sto bi stavio ispred sebe,a da kosta 1000 evra i da ljudi bleje u to.Dobra baterija,dobar displej,skoro uvijek fluidan(u stvari uvijek ukoliko ne otvaras foldere sa 10+ aplikacija a i to s vremena na vrijeme).Kamera je odlicna,pogotovo ako imas naviku da slike prebacujes na komp i mozda izradis neku jer je kvalitet odlican.Bez namjere da se stavljam na stranu nekog brenda, ovaj telefon ispunjava 99% ocekivanja bilo koga ko trazi nov telefon koji ce da ga sluzi i sa kojim nema problema.Jedino Samsung softverski moze da ga unazadi...Što se mene tiče,baš preporuka...
 
@ Kvaka, ne znam ni sam, debilišem se, možda sam više hteo da vidim kako će nove verzije da izgledaju...evo i čovek Đooreza je lepo napisao ispod. Ovaj telefon zadovoljava sve potrebe, ja sam isto tip koji koristi srednju klasu, nisam od onih koji daju celu platu za telefon pa posle na pauzi nemaju šta da jedu. Verovatno ću A52s, nema potrebe da se glupiram, slažem se sa vama.

@ mirkeMaus...u pravu si za sve što si napisao, istina. 😄
 
Poigrah se večeras malo sa A52s. Baš lepo radi, fluidan maksimalno, baterija dobra. Nema šta pored njega da traži Mi 8, definitivno. Još da je malo manji telefon...

Hvala svima na savetu oko izbora!
 
Ne znam sta im bi da stave UFS 2.1 memoriju. Hajd' 25W punjenje i nekako...
 
Sutra uvece ce u G****** A52 kostati 30.000, sto je odlicna cena za takav telefon.
 
Hoće li i A52S sutra uveče imati povoljniju cenu nego inače?
 
Ko to zna? :D
Snizili su cenu ,,obicnog'' A52 4g sa 40k na 30k. Samo nije jasno ko bi kupio taj fon kad A52s 5k skuplji.
 
Skuplji 5k od 40k koliko je (bio) A52, ali sada je već razlika u 15k.
Običan je spušten na tu cenu od 30k da se rasproda to što ostalo tako da sumnjam da će sniziti A52s koju hiljadu, možda tamo oko Nove.
 
Koju kameru koristite? Tj. omjer stranica? Full, 4:3 ili 4:3 64MP? Najvise detalja daje zadnja, logicno i najvise prostora zauzima. Nije mi nesto previse potrebno jer je koristim rijetko ali ono, da pitam.
 
A52 košta 30.000 rad sam uz promo kod GALAXY I to do 8h večeras..radnja na "G"
 
Planiram mozda da kupim A52s u radnji na slovo G. Vidim da u ponudi imaju A52s 5g i A52s 5g NE. Zanima me sta mu dodje to NE i koja je razlika. Cena ista, oba 8/256, jedino mi to NE zapalo za oko.
 
Ni Samsung nije čuo za taj NE model, na njihovom sajtu je to sve A52s. I jedna i druga oznaka modela vodi na A52s na Samsung sajtu.
 
Stalno je u masci, ne znam sto sam ga izvadio medjutim ono sto sam primjetio nije me ravnodusnim ostavilo.
Otprilike u visini tipke za zakljucavanje, samo na suprotnoj stani od nje, lajsna kao da se odvaja. Osjeti se da skripi i kao da "dise" kad prisnem ju.
Nije ispadao, nije mi ni neki veliki problem to mada toliko o kontroli kvaliteta.
 
Stalno je u masci, ne znam sto sam ga izvadio medjutim ono sto sam primjetio nije me ravnodusnim ostavilo.
Otprilike u visini tipke za zakljucavanje, samo na suprotnoj stani od nje, lajsna kao da se odvaja. Osjeti se da skripi i kao da "dise" kad prisnem ju.
Nije ispadao, nije mi ni neki veliki problem to mada toliko o kontroli kvaliteta.
Nadam se da ga ne nosiš u zadnjem dzepu.
 
Nije ispadao, nije mi ni neki veliki problem to mada toliko o kontroli kvaliteta.
To je nažalost normalno, marketing priča priču o premium kvalitetu a realnost kaže da je to sve masovno proizvedena konzumerska roba i slične stvari znaju da se dese i na duplo skupljim telefonima.
Negde drugde bi takav telefon mogao pokušati reklamirati a ovde jok, odbili bi te iz prve.
 
Uvijek sam pazio i gdje ga nosim i kako spustam na stol itd. Jos sam vise zacudjen jer je od prvog minuta u dobroj tvrdoj masci. Imam osjecaj da nije u masci bio, da bi sad lajsna lupala kao prozor na promaji jbt.
 
Uvijek sam pazio i gdje ga nosim i kako spustam na stol itd. Jos sam vise zacudjen jer je od prvog minuta u dobroj tvrdoj masci. Imam osjecaj da nije u masci bio, da bi sad lajsna lupala kao prozor na promaji jbt.
Da nije problem upravo u masci koju si nosio na njemu. Neke maske se jako tesko skidaju/stavljaju odnosno dosta stiskaju telefon sa svih strana pa da nije doslo do uvijanja telefona jer je ceo od plastike.

Planiram mozda da kupim A52s u radnji na slovo G. Vidim da u ponudi imaju A52s 5g i A52s 5g NE. Zanima me sta mu dodje to NE i koja je razlika. Cena ista, oba 8/256, jedino mi to NE zapalo za oko.
Koliko sam ja video na G ova NE verzija je 4G tj ne podrzava 5G (tj iskljucen je je rprocesor ga podrzava) bar koliko sam video u specifikacijama.
 
Nije, obe su iste, nema razlike ni u 5G ni u bojama ni u cemu. Pominje se i poreklo (2 razlicite fabrike), drugi displej (a to nije, posto vecina modela ima razlicite dobavljace bez menjanja oznake) a verovatno je neki uvoznik/distributer dodao to NE na svoju ruku, s obzirom da mnogi drugi nisu, kao ni Samsung
 
Nazad
Vrh Dno