Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Na KP trenutno, cena mu 330e. I ja ga merkam ali 6/128.

zvao sam na kp, to 330 za 8/256 je samo na papiru tj tarabi, nema na stanju, a ako bude bice skuplje

a postala je praksa na kp da prodavci ne odgovaraju na poruke u inbox nego te zovu na telefon jer tako ne mozes da im ostavis ocenu, kontrolisu ocene na taj nacin

isto se dosta njih prave blesavi pisu nize cene u oglasu, a kad ih kontaktiras onda neke druge, racunaju kupices kad si vec zvao, svasta narod radi
 
Verovatno radi sa malom količinom čim nema na stanju, a i ko će ga znati. Baš ću zvati da proverim za 6/128 on je 295e.
Kako garancija od godinu dana može biti na mestu, kad je zakonska garancija 2 godine?

Ne mislim u smislu da je to u redu, ali garancije preko "mađara" su godinu dana i smatram da je za tih godinu dana pokriveno sve što se podrazumeva kod reklamacije, zato sam rekao da je na mestu.
 
Zdravo jedno pitanje! :)

U porodici imam osobu zaposlenu u Telenoru (ne nažalost u sektoru tehnike ili prodaje) i preko nje uz neki paket samo za Telenor zaposlene za koji je pretplata simbolična, mogu da kupim bilo koji telefon na rate po ceni kao da kupujem uz najveći paket.

Izbor mi je pao na ovaj telefon jer odgovara mojim cenovnim mogućnostima, kada izračunam ratu i cenu paketa, mesečno bih plaćao ukupno 1500 dinara što mi se čini više nego povoljno.

Do sada sam koristio Samsung A50, pa sam hteo da proverim šta su prednosti A52 u odnosu na taj model i da li mi savetujete ovaj uređaj ili možda neki drugi u sličnom cenovnom rangu? Nisam zahtevan korisnik, ne igram igrice, nisam profesionalni fotograf, treba mi bukvalno za uobičajenu svakodnevnu upotrebu.

Hvala.
 
Pazi, osetices poboljsanje u ekranu, posto ima vise hz-a, pa ce glatko da radi, procesor je jaci, i kamere su bolje...plus ces duze imati update. :)
 
I baterija koja je osetno bolja na A52 u odnosu na A50. Preporučujem ti da kupiš punjač od 25w pošto je ovaj u paketu mršav.
 
Zdravo jedno pitanje! :)

U porodici imam osobu zaposlenu u Telenoru (ne nažalost u sektoru tehnike ili prodaje) i preko nje uz neki paket samo za Telenor zaposlene za koji je pretplata simbolična, mogu da kupim bilo koji telefon na rate po ceni kao da kupujem uz najveći paket.

Izbor mi je pao na ovaj telefon jer odgovara mojim cenovnim mogućnostima, kada izračunam ratu i cenu paketa, mesečno bih plaćao ukupno 1500 dinara što mi se čini više nego povoljno.

Do sada sam koristio Samsung A50, pa sam hteo da proverim šta su prednosti A52 u odnosu na taj model i da li mi savetujete ovaj uređaj ili možda neki drugi u sličnom cenovnom rangu? Nisam zahtevan korisnik, ne igram igrice, nisam profesionalni fotograf, treba mi bukvalno za uobičajenu svakodnevnu upotrebu.

Hvala.
Supruga je prešla sa A50 na A52, osetan upgrade u svakom smislu, kao što je i napisano. Brzina, ekran, kamere, baterija, sve je poboljšano.
 
Примјетио сам да на дисплеју не показује симбол укљученог блутута. У моменту кад га укључим, покаже га и нестане. Тако треба?
 
Da li ima neko rešenje za preskakanje pesama? Izluđuje me 😡
 
a52 (4g) mi je već neko vreme u užem krugu za novi fon, ali sam ostao blago razočaran kada sam saznao da ima samo ufs 2.1 (koju sam imao na fonu iz 2018)?

na zvaničnoj samsung stranici, kao i na gsmareni je to vešto prikrivreno :). ovde je morala ići minimalno 2.2 verzija.
 
Prosto mi je neverovatno da je druga tura A52 kod operatera, konkretno A1, otišla za dve nedelje, pre neki dan sam se informisao rekli su da bi danas trebalo da dođe nova. Jedan od najpopularnijih modela je ovaj Samsung.
 
Pojavio se na KP A52s, 385e. Dosta jaci SoC (SD778G) + 25W punjac u pakovanju i 120Hz ekran.
 
Koliko je sigurno da je 25W punjac u pakovanju? Prema Samsungovom sajtu prodaje se odvojeno.

1630957774062.png
 
^Na nekoliko izvora sam video da je 25W ukljucen u pakovanju:
 
Pre par nedelja sam na UK sajtu video isti taj note i nije mi bilo mrsko da ih pitam na chat-u za to.
Potvrdili su mi bili da je 15W punjac u pakovanju pa sam im poslao bas taj link od gsmarene, rekli su mi nesto u fazonu da oni (gsmarena?) salju sa 25W, a da kod njih ide sa 15W.
Btw. Kod Britanaca ima i promocija gratis samsung buds live kao sto je bilo i za A52, a kod nas to nisam video.
 
Ako je istina, sto pise u komentarima, sramota za Samsung. Kinezi vec poceli da isporucuju 67W u slicnom cenovnom rangu, a oni bednih 15W. Bolje onda da nisu stavili nikakav punjac u pakovanje, pa smanjili cenu telefona...
 
Očigledno da je u pitanju uticaj jačih punjača na bateriju. Svoj stari XA2 punim sa 7.5 W punjačem (tokom noći se napuni) uz uključen battery care i baterija je posle 3 godine vrlo malo izgubila na kapacitetu. Za razliku od njega P30 lite i punjač od 15 W je smanjio solidno kapacitet baterije već posle nešto više od godine.
Kinezi toliko štancaju telefone (Šaomi i co.) da im je model već dva meseca posle izlaska "zastario", pa računaju da će ljudi češće da menjaju. Niko od top proizvođača ne forsira toliko jake punjače kao kinezi. Realno, 'beš telefon koji ne može da izgura ceo dan nadprosečne upotrebe, pa da se tokom noći napuni.
 
Moj je stigao s punjačem od 15W.

Nego, imam pitanje. Telefon je dual sim. Kad dobijam poziv na karticu broj dva (u pitanju je službeni broj na kkom me zovu samo kolege s posla), na displeju je naznačena kartica broj 1, kao da je preusmjeravanje poziva u pitanju. Par službenih poziva sam primio na karticu broj 2 a par na broj 1, a ne kapiram zašto jer u tim trenucima nisam imao istovremeno poziv pa da dođe do preusmjeravanja.
 
Pazite samo na dugmiće kod belog modela A52s

Dva nova telefona.
B836FE0F-3392-4B45-9411-825F521F8AA0.jpeg1B26951E-C615-45A6-BD49-F6D2EE12B811.jpeg
 
A52s u prodavnicama po praktično istoj ceni kao A52, a u A1 je ista cena koja je bila i za A52. Tačno kako sam i mislio, A52 i A72 su izbačeni samo da se očiste magacini od starih procesora, kao i modeli drugih proizvođača sa 4g Snapdragon procesorima, a sad za iste pare izlaze isti ti modeli sa 50 posto bržim procesorima i 5g podrškom po istoj ceni. Ko je kupio telefon proletos, lepo su mu uvalili. Nikako ti modeli od proletos nisu trebali da koštaju više od 250 evra, maksimalno 280.
 
Očigledno da je u pitanju uticaj jačih punjača na bateriju. Svoj stari XA2 punim sa 7.5 W punjačem (tokom noći se napuni) uz uključen battery care i baterija je posle 3 godine vrlo malo izgubila na kapacitetu. Za razliku od njega P30 lite i punjač od 15 W je smanjio solidno kapacitet baterije već posle nešto više od godine.
Kinezi toliko štancaju telefone (Šaomi i co.) da im je model već dva meseca posle izlaska "zastario", pa računaju da će ljudi češće da menjaju. Niko od top proizvođača ne forsira toliko jake punjače kao kinezi. Realno, 'beš telefon koji ne može da izgura ceo dan nadprosečne upotrebe, pa da se tokom noći napuni.
Izvini ali moram da napišem da se uopšte ne slažem sa tobom. Ja sa druge strane kažem' beš telefon ako ću da ga čekam 3 sata da se napuni i ako ću da mu robujem tj da robujem njegovoj bateriji. Zato sam i kupio P30 Pro koji je izašao još pre dve ipo godine sa punjačem od 40w. Ja moj primerak imam već skoro dve godine i zaboravio sam šta to znači puniti telefon preko noći. Jednostavno ga dva - tri puta dnevno bocnem na punjač na po 15ak minuta na super brzo punjenje, i to je dovoljno da izgura sa baterijom ceo dan. I ne vidim da mi je baterija nešto oslabila. Čak sam kupio i punjač za auto od 40w, pa ga češće punim u kolima nego kući. Čak i da baterija znatno oslabi, zamena u ovlašćenom servisu je 20ak €, mada čisto sumnjam da ću ja da je menjam jer me već svrbi da promenim telefon. Još ne znam šta bih kupio, ali brzo punjenje 30+ w je za mene must have.
 
Meni je rutina takva da tokom dana nemam vremena ni mogućnosti za punjenje i zato telefon mora da izdrži čitav dan. Pred spavanje ga stavim na punjač i ujutro je spreman za upotrebu. Mrzi me da vučem i punjač gde god da krenem, a obično i nemam mogućnost da ga punim sem kada sam kući. Svako prema svojim potrebama.
 
Nazad
Vrh Dno