Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Dal vredi p30 pro koji posedujem da zamenim za A52S? Traži mi jedan 60e doplate da dam moj p30 pro. Nov je u pitanju A52S 6/128
Malo mi dosadio P30 pro ipak je to tel iz 2019
 
Proksimi senzor mi radi extra, niti jedan problem dok razgovar, ekran se gasi momentalno. Preslusavanje glasovnih poruka na viber/wa isto super radi, odmah gasi sve dok nisam jednom slucajno pritisnuo nesto pa se upalio i od tad ne gasi prilikom preslusavanja. Dal da ga deinstaliram pa vratim ili sta?
 
Sto ga duze koristim, sve vise sam zadovoljni.
U proteklu godinu dana koristio sam izmedju ostalog, pisacu redom iPhone 11 Pro, Huawei P40 Pro, Samsung Galaxy S21, iPhone 11 Pro Max, Xiaomi Mi 11 i iPhone 12. Volim da mijenjam, sta cu.
E sad, ima tu uredjaja koju su dvostruko skuplji od ovog A52s, a da su dvostruko bolji i nisu. Neki od njih pravi bolje fotke, neki su imali ljepsi ekran al na kraju dana meni kao prosjecnom korisniku to nije mnogo ni vazno.

Nakon 13h kako je skinut sa punjaca, skoro 5h SOT-a i 40% baterije ostalo. Od 7-15 4G, od 15-19 wifi, 120Hz i svijetla tema. To me bas iznenadilo kako je dobro.

Fotografije su solidne, vani mnogo dobre. Nocne i video nisam ni testirao. Neki gcam nisam ni probao, citao sam da nema jos neki koji radi.

Svakako i ekran sa 120Hz je super, meni je bio fabricki upaljen. Nije kao na Mi11 ali je okej.

Zvucnici su dobri. Meni bolje ne trebaju, 3.5mm ulaz je svakako plus, posebno rijetka pojava na kraju 2021. godine.

Sve u svemu, od mene preporuke.
 
Da li se zna nešto od sledećeg:

Koji je senzor glavne kamere?
Da li postoji EIS na 4k rezoluciji?
Ima li DC dimming?
Da li je refresh rate adaptivan ili zapucan?
 
I meni se cinilo al reko da pitam. Ja ga punim svaku vece, tj. preko noci. Ostane 40-50% baterije i oko 3-4h SOT-a. Nisam ovako nikad da bude 24h bez punjenja ali mislim da je malo ovo jer kod mene je A52s sa 120Hz ukljucenim.
 
Ja imam a52 i a52s... što se batt tiče, razlika je oho ho na strani a52
 
Ne kapiram zašto se ovde još uvek SOT koristi kao neki pokazatelj dobre baterije. Nema tu ničeg katastrofa u 3 sata SOT, jer se čak sat vremena gledao tik tok. Kada se ne bi on koristio, nego neko čitanje vesti, foruma, nešto "lagano", baterija bi duže trajala i SOT bi bio veći. Kada bi se konstantno igrale igrice, gledao youtube i slično, baterija bi kraće trajala i SOT bi bio manji. Meni je baterija odlična na A52, ceo dan uključen mobilni net prethodnih dana u turizmu, slikanje, gledanje mape, vratim se uveče u hotel posle 22h i imam jos komotno 15% bar.
 
Zbog toga i pitam jer telefon ne punim svaki dan, ovo je 24h i pretezno i prebacim na 1 dan i 5-10 sati bez punjenja, meni je to zadovoljavajuce s mojoj upotrebom jer iphone xs max sam morao puniti navecer ako skinem ujutru s punjaca.
 
Ne kapiram zašto se ovde još uvek SOT koristi kao neki pokazatelj dobre baterije.
Da,da,zavisi i šta se pretežno koristi...Evo moj SOT danas posle neispuštanja telefona iz ruke.I uglavnom je ovako,7,5-8h SOT na način na koji ja koristim telefon...Surf,jutube,malo fejsa i instagrama,pozivi,poruke i sa uključenim alwayson displejom,120hz osvježavanjem, wi-fi netom i bixby rutinama koje gase mobilni net kada je ulkjučen wifi...Meni je ok ovo,pogotovo posle a51 i Mi 11 lite 5g kojima baterija nikada nije izdržala dan dok sam ih koristio...
 

Prilozi

  • Screenshot_20211117-202900_Device care.jpg
    Screenshot_20211117-202900_Device care.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 44
Meni opet dobra baterija za moje potrebe, 120hz uvijek, mobilni wi fi ukljuceno uvijek, spojen galaxy watch, i izdrzi mi dan i po, vjerovatno kako ko koristi ali spram iphona xs maxa mi je vidno bolja baterija.
 
Pratim malo cene ovog telefona, planiram zeni da kupim da zameni A50 kojeg ima i sa kojim je bila jako zadovoljna.

Interesatno je da se cene na KP jako priblizavju ceni recimo u Gigatronu, razlika negde je svega par hiljada sto je na ukupnu cenu zanemarljivo ako racunamo 2 godine prave garancije u Gigatronu.

Nekad su cene na KP bile i po desetak hiljada razlike (recimo TV sam pre 4 godine platio 11.500 hiljade manje nego u istom tom Gigatronu) ali danas to izgleda vise nije slucaj.
 
Dobro bi mi došla pomoć oko izbora telefona, a tiče se A52s, pa da pitam ovde (valjda nisam pogrešio mesto)...

Vraćam se sa iphone SE na android zbog slabe baterije (a neću neki drugi iphone). Imam Mi 8 sa novom baterijom, a imam i A52s. Koji zadržati, a koji prodati zajedno sa pomenutim SE? Kameru koristim samo kad negde otputujem, ne igram igrice, uglavnom pozivi i poruke + net. Bitno da baterija može dan lagano.
 
Ako se radi o XIAOMI...
Pa naravno da zadržiš a52s.
Ne zato što je ovde priča o a52, nego što je Mi 8 iz 2018. ako ne grešim.
 
Ako se radi o XIAOMI...
Pa naravno da zadržiš a52s.
Ne zato što je ovde priča o a52, nego što je Mi 8 iz 2018. ako ne grešim.
Da, da, Xiaomi iz 2018. Šta znam, radi solidno. A52s je i dalje neotpakovan. Bitno mi je da telefon može fino da služi još godinu dana ili malo jače.
 
Ako je najbitnija baterija, onda A52s. Za sve drugo Mi 8
 
Vidi stvarno, mislio sam da su izrada, kamera, displej i soc bolji, kad ono 778G brzi. IP bi bio ok da garantuju za to a ne da se posle izvlace a zvucnici na telefonu su sprdnja, zato postoje slusalice i normalni zvucnici
 
Nazad
Vrh Dno