Šta je novo?

Samsung g9 oled monitor i cistina teksta na njemu

deki21

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruke
96
Poena
160
Dragi forumasi, da li neko mozda ima ovaj monitor. Razmisljao sam da ga uzmem za gaming/office. Interesuje me cistina texta na tom monitoru. Vidim da puno ljudi na netu pise da kao ima text clarity issues. Da li je to zaista toliko izrazeno da je jedva citati text ?
 
Nije da je jedva citati tekst ali definitivno ne bih preporucio nekome ko dobar deo vremena gleda u tekst.
Ima tu nekih caka da se poboljša izgled teksta ali opet to nije to.
Imas na jutjubu primere sigurno pa proceni sam najbolje.
 
Cao hvala na odgovoru.
Gledao sam klipove ali ne vredi ne mogu sam da procenim kad oni zumiraju. Ne znam kako je moguce da u srbiji nigde nema izlozen taj model da idem da ga vidim uzivo.
 
Primer 1
Primer 2
Primer 3
Primer 4
Uzivo to izgleda nesto bolje i moze malo da se optimizuje pomocu nekih fikseva ali opet nije ni blizu onoj ostrini koju ces dobiti na IPS/VA displeju.
Pored problema sa tekstom imas i problem sa burn-inom, agresivnim ABL-om, slabasnim osvetljenjem (230-250 nita SDR), 1800R na tolikom UW monitoru itd.
Monitor je sjajan za igre ali ga nikako ne bih uzimao ako ces ga u nekoj vecoj meri koristiti za office rad.
OLED nije pogodan za staticki sadrzaj i rad sa tekstom, bolje uzmi neki mini-led i uzivaj, bez paranoje o burn in-u i problema sa tekstom.
 
Jasno

Vazi hvala puno.

Ne mogu da verujem da nema neki 49 ultrawide 1000R miniled sa usb-c power portom. Pretrazio sam ceo net prosto nema
 
@deki21
Imas u ewe.rs

PHILIPS_ 48.9 inča 49M2C8900L/00 Curved 4K UHD QD OLED Gaming monitor​


Imas i onaj manji 34”

Ja isto gledam da uzmem neki nov monitor
Ni sam ne znam zasto bih to radio
Ali ima godina kako sam uzeo OLED TV i malo malo uhvatim sebe kako po netu citam oko monitora 🕶️
 
Treba sacekati jos koju godinu za monitore.
Kruze glasine kako je LG krenuo da testira novi tip OLEDa koji ce biti i svetliji i dugotrajniji od trenutnog WOLEDa i imace cistiji tekst.
Pitanje je kad ce tako nesto doci na trziste, moje misljenje da ce trebati sigurno dve godine da dodje do nas smrtnika.
LG Dream OLED
 
tako kad bi coek sve cekao da izadje nesto novo i bolje, tesko da bi imao nekog uzivanja (mada ne bi imao ni nervoze kao proizvod lose kupovine sto stoji 😁)
Ja sad imam dva 34” slicna monitora, jedan Asus ROG, drugi Dell Alienware AW3418DW.
Prezadovoljan u svakom smislu te rijeci.
Ali zelio bih da predjem na OLED, i mislim da je pala knjiga na 2 slova na samsung i na dell.
S tim sto bih uvijek prije uzeo dell a rijec je o modelu AW3423DW.
 
To stoji ali ovo resava tri najveca problema koji trenutno imaju OLED monitori a to su slabasno osvetljenje, cistina teksta i dugotrajnost.
Imas odlicne monitore, ako te bas svrbi dzep da se pocastis samo napred ali mislim da je najbolje da sacekas jos malo.
 
Ne bih se ja toliko mislio da sam 100% siguran da je OLED bolji od mojih IPS panela.
Konkretno ovaj Dell Alienware AW3418DW mi je milina za gledat, nikad me oci nisu zaboljele pa cak ni posle cijelog dana.
Ali sa druge strane ovaj novi Dell AW3423DW je ipak novi model, i nekako zelim da vjerujem da ljudi stvarno znaju sta rade.
S tim, sto sam vec tanak sa prostorom i nemam bas opciju da kupim novi a da se onda zeznem i ostanem sa 3 komada. Ideja je da uzmem jedan ali da kida. 😁
 
Nazad
Vrh Dno