Šta je novo?

Samsung 970P i graficka kartica (MagicTune i MagicRotate)

Sasa

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
20.07.2000
Poruke
5,269
Poena
780
Vlasnici 970P, koju graficku imate ?

Ove dve opcije ne rade uvek, u kombinaciji sa svakom grafickom. Konkretno, drugar ima FX5200 64bitnu kartu, bolje mu ne treba jer se bavi samo crtanjem u PS i CAD-u, MagicTune radi medjutim automatski Pivot ne.

Sad bih ja da nekako saznam koja je graficka minimum da mu proradi prepoznavanje polozaja ekrana, tj. automatski pivot aka MagicPivot.

Pozdrav!
 
Ne radi to automatsko detektovanje ekrana ni na najjacim Atijima 1800 i 1900!
U krajnjoj liniji MT i MR su njesra napisani programi ciju upotrebu ni ne preporucujem! Neka lepo iz drajvera podesi boje kako mu odgovaraju (extra je smaranje podesavanje u MT-u). Sto se rotiranja tice ja koristim opciju iz CCC Traya (mada iskren da budem rotirao sam ekran samo par puta znatizelje radi)!
 
Poslednja izmena:
Drugar ima doticni monitor i Gainward 6600gt i automatski pivot mu ne radi vec mora rucno da podesi. Ako provalite kako moze da se odradi da graficka automatski izrotira sliku kad monitor menja polozaj javite.
 
za automatski pivot mora da se ukljuci neka opcija u software-u koliko se secam (ne koristim trenutno nista od tog software-a), tako da on izbaci ikonicu dole u system tray. Posle toga automatski pivot bi trebalo da radi bez ikakvih problema. Nisam skapirao da ima neke veze sa grafickim kartama...
 
tolpa je napisao(la):
Drugar ima doticni monitor i Gainward 6600gt i automatski pivot mu ne radi vec mora rucno da podesi. Ako provalite kako moze da se odradi da graficka automatski izrotira sliku kad monitor menja polozaj javite.
Pa samo mora da bude startovan MR i onda radi automatski.
Meni na Leadtek-u 6800GT sve radi bez problema.
Isto tako je i radilo na nekom sugavom ATI-u 9250se (ili tako nesto).
Naravno na oba je monitor bio (i jeste) prikacen preko DVI-a. :)
 
Nedjo je napisao(la):
Ne radi to automatsko detektovanje ekrana ni na najjacim Atijima 1800 i 1900!
U krajnjoj liniji MT i MR su njesra napisani programi ciju upotrebu ni ne preporucujem! Neka lepo iz drajvera podesi boje kako mu odgovaraju (extra je smaranje podesavanje u MT-u). Sto se rotiranja tice ja koristim opciju iz CCC Traya (mada iskren da budem rotirao sam ekran samo par puta znatizelje radi)!

Radi, leksino resenje fercera, treba procackati opcije i pojavice se nova ikonica na desktopu.

FX5200 je ocigledno dovoljno savremen, medjutim ima grafickih koje nemaju sposobnost da salju ikakve info monitori i kod takvih nece raditi Magic Tune, a verovatno ni Pivot je takve graficke tesko da imaju mogucnost okretanja prikaza.
 
Hvala na odgovoru, cim je podesio opcije cudo je proradilo. Jel neko imao problema sa okretanjem monitora u levo ili u desno? Kod njega se jedva okrece tako da se plasi da nesto ne polomi. Ako neko zna sta je u pitanju nek javi jer mi se cini da to bas i nije normalno.
 
Nazad
Vrh Dno