Šta je novo?

Samsung 7 NP740U3E 3 problema na laptopu.

Zekovic

Honored
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poena
110
Kupio sam polovan laptop Samsung NP740U3E laptop na dodir , medjutim imam 3 problema na njemu:

1. Pozadinsko osvetljenje na tastaturi ne radi probao sam na FN + F10 i nece , ne znam ni kako se to pali valjda on sam pali kada gledas nesto tamno na ekranu? Prethodno je biio Windows 10 Home i radilo je a ovde na Windows 10 PRO mi ne radi.

2. Turbo mi ne radi na bateriji , procesor i5 3337U , 2.7GHZ , a na bateriji radi na 1.8GHZ pokusavao sam svasta , jedino ako upalim preko programa RealTemp radi ali kada restartujem vraca na 1.8GHZ , na punjacu je na 2.7GHZ. Moram stalno da palim preko RealTemp ima u Setings tamo Disable Turbo , on sam pali posle restarta. Na punjacu uvek radi na 2.5-27GHZ.

3. Driver za graficku AMD 8570M kada instaliram pri zavrsetku instalacije zaledi ekran ali kada restartujem extra radi i driver je instaliran , problem je prisutan i na Windows 10 i Windows 11.

dzonihsv

Famed
Učlanjen(a)
18.11.2007
Poena
435
1. Drajveri
2. Baterija na izdisaju
3. Grafika na izdisaju

Ovako na brzinu iz onoga što čitam.

OP
OP
Zekovic

Zekovic

Honored
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poena
110
Jedino da probam orginal driver za amd 8570M sa Samsung veb sajta? Svi driveri su instalirani ? Jel driver za graficku povezan sa pozadinskim osvetljenjem tastature?

Originalni driver za graficku je BASW-83709A16.ZIP sa Samsung sajta ga skidam , iz 2012 godine je , videcemo jel on zaledjuje.

dzonihsv

Famed
Učlanjen(a)
18.11.2007
Poena
435
Uvek originalni za laptopove. Drugačije može da bude problema. Laptopovi nisu desktop računari, ne može uvek da se ide sa globalnim drajverima jer može da se desi da nešto neće raditi kako treba.

E sad, ako su drajveri stari 10 godina... To je daleko od Win 10 kompatibilnog laptopa (da ne pričam za Win 11). Sad si u situaciji "mačka u džaku" i nameštaš da radi što više stvari, pa ako nešto ne radi, tako je kako je.

A ovo oko pozadinskog osvetljenja tastature, nema grafika sa time ništa. Ponekad drajveri za tastaturu da, ali su oni često generički. Eventualno ako sam proizvođač doda još poneki drajver zbog multimedijalnih tastera i slično. Obično ih zovu "ATK Hotkey" ili slično.

OP
OP
Zekovic

Zekovic

Honored
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poena
110
Ma ovaj laptop mi forsira Windows 10 Home Single Language , samo može preko ei.cfg da se moduje ISO da bi mogla druga verzija ali ajde to manje više , ovaj samungov driver mi je zeznuo driver za Intel HD 4000 znak uzvika u device manager ali izgleda da je radilo pozadinsko osvetljenje tastature , vraćam windows 10 home single pa koje sam stavi drivere to mu je , nemam živaca za laptop star 9 godina, 8570m je vrlo lako poluispravna. Ali nikad mi nije u radu zamrzavala , samo kad je kraj instalacije , e sad za turbo na bateriji ne znam wear level je 7% , mada baterija kad stoji 9 godina ne znam a možda i Samsung ne da da se koristi turbo na bateriji to je odmah 900mhz manje.

OP
OP
Zekovic

Zekovic

Honored
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poena
110
Evo ubacio sam Windows 10 Single i sam mi je ubacio driver za graficku 27.20.1034.6 za amd 8570m iz 2020 i nije zaledio a za Intel HD 4000 nije instalirao pa sam ja instalirao 10.18.10.5161 za sada sve u redu ali ne radi osvetljenje uvek je 100% slajder ne radi ni fn tasteri kao ni pozadinsko osvetljenje tastature , nema sta laptop je pravljen za Windows 8 cak nije za Windows 8.1 pravljen , ludilo mozga.

PS: Ocekujem da mi windows update iznenadi i ubaci neki driver za graficku i zezne mi i ovo haha.

OP
OP
Zekovic

Zekovic

Honored
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poena
110
Pali nekad sam kako mu se cefne kad je mrak u prostoriji , ko zna sta se desava sa tim , sumnjam na driver za 8570M za osvetljenje tastature , ma Samsung nije dao podrsku za Windows 10 i 11 za ovaj laptop , osecam da na Windows 8.1 ne bi imao ni jedan problem.

Ali ne vidim logiku , prva graficka u device manager je 8570M a druga intel hd 4000 ali intel hd 4000 je glavna za sve i za osvetljenje i mnogo sto sta , ja sam mislio da je 8570M glavna i da zajedno rade , ne verujem da je otkazala intel hd 4000 , jedino ova 8570m moze biti da zeza ali opet kazem Windows 8.1 bi resio dileme ali ne znam vredi li stavljati njega , meni osvetljenje tastature nije toliko bitno mada je lepo kada je mracno u prostoriji pa ti sija tastatura ali sta sad , jedva sam osvetljenje ekrana namestio sad i o tastaturi da razmisljam , turbo na bateriji palim preko RealTemp ovako:

Capture.PNG
Samo tu opciju ugasim , ali cim bocnem punjac i izvadim ili restartujem laptop odmah se vrate podesavanja haha , sou program sa ovim Samsung laptopom. To mi je sto je je , ludilo mozga.

Vrh Dno