Šta je novo?

SAD uvode potpunu zabranu korišćenja Kaspersky softvera

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
60,641
Poena
1,385
Kaspersky-SAD-sankcije.webp


SAD uvode potpunu zabranu korišćenja Kaspersky softvera​


SAD administracija zabranjuje upotrebu Kaspersky softvera zbog zabrinutosti o nacionalnoj bezbednosti i navodnog ruskog pristupa korisničkim podacima

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/softver-...otpunu-zabranu-koriscenja-kaspersky-softvera/
 
Isto tako traže da se zabrani TikTok, šatro zbog rizika da Kinezi mogu da dođu do ličnih podataka američkih građana, a pravi razlog je što je TikTok servis preko koga se većina mladih Amerikanaca informiše o dešavanjima u svetu, a američke vlasti nisu u mogućnosti da nametnu cenzuru i svoju propagandu, kao što mogu na društvenim mrežama u vlasništvu američkih kompanija.

 
Isto tako traže da se zabrani TikTok, šatro zbog rizika da Kinezi mogu da dođu do ličnih podataka američkih građana, a pravi razlog je što je TikTok servis preko koga se većina mladih Amerikanaca informiše o dešavanjima u svetu, a američke vlasti nisu u mogućnosti da nametnu cenzuru i svoju propagandu, kao što mogu na društvenim mrežama u vlasništvu američkih kompanija.


Trenutno, mislim da mlade ljude u svetu i US konkretno, bas briga za desavanja u svetu, jednostavno ne prate takav vid informacije...tiktok je marketinski problem zapada pre svega !
 
Trenutno, mislim da mlade ljude u svetu i US konkretno, bas briga za desavanja u svetu, jednostavno ne prate takav vid informacije...tiktok je marketinski problem zapada pre svega !
Pa nije baš tako, jer imaš demonstracije podrške Palestincima širom Amerike, iako svi njihovi mediji pokušavaju da svako preispitivanje politike Izraela predstave kao antisemitizam. Upravo o tome priča lik u ovom klipu koji sam okačio, zahvaljujući TikToku, do mladih je doprla slika zločina koje je počinila izraelska vojska i takve situacije američka vlada želi da spreči.
 
Slazem se potpuno ! nego, mislim da je to daleko manji broj koji zeli "political info/opinion", naspram onih koji kupuju prozvode, koji se reklamiraju preko tiktok-a
 
Jednostavno smetnja im je jer im peca software za curenje podataka tako da nemaju potpun uvid u dogadjanja. Nije njima poenta što nas snime koliko puta su bili gore spomenuti izduvni gasovi već što nemaju potpun uvid u kvalitet izduvnih gasova kod njih.
 
Isto tako traže da se zabrani TikTok, šatro zbog rizika da Kinezi mogu da dođu do ličnih podataka američkih građana, a pravi razlog je što je TikTok servis preko koga se većina mladih Amerikanaca informiše o dešavanjima u svetu, a američke vlasti nisu u mogućnosti da nametnu cenzuru i svoju propagandu, kao što mogu na društvenim mrežama u vlasništvu američkih kompanija.
To je predstava za javnost. US državna bezbednost je kooptirala TikTok. Bivši NATO, CIA, State Department, Homeland Security zaposleni su sada u TikToku.
 
Kredibilniji je Informer😂
 
Treba mi nalog za Linkedln (spam wasteland), nemam i ne zelim da se bavim "istrazivackim novinarstvom" ovo sto si ponudio mi ne uliva poverenje...ne osporavam samu vest, vec site !
 
A na osnovu čega ti ne uliva poverenje? To što na wikiju piše da je far left site ili to da je "accused of regularly publishing pro-Russian propaganda,[8] and has been described as a conspiratorial website by media studies and disinformation scholars" ili nešto treće? Ne želiš da se baviš DIY istraživanjem, a hoćeš da budeš što bliže istini. E pa ta dva zahteva baš i ne idu zajedno.

Evo objasnila legenda u 15min ko sad kontroliše TikTok.

 
Kako je rekao Upton Sinclair: “It is difficult to get a man to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”
 
Druze pokusavas da ispadnes pametan jer si otkrio neki levi izvor informacija koji se slaze sa tim sto ti zelis da mislis.

Ne kapiras da gomila svetskih ekipica placa te iste likove da sire raznorazne teorije zavere kako bi te stalno vrteli u mestu i skretali ti paznju sa bitnih stvari raznoraznim nevidljivim neprijateljima i dubokim drzavama.

Ako hoces da doprineses boljitku i zapravo promenis nesto umesto sto siris propagande strane x, idi uradi nesto korisno za svoje sugradjane, kupi lekove nekom starijem sugradjaninu, pocisti svoju ulicu itd.

Dojadili ste mi vi teoreticari zavere za sva vremena.
 
ja se nikada ne bih preselio u rusiju stog je i moj stav da mi nista rusko ne treba i moj licni utisak je da je to nekvalitetno a moguce i stetno.
 
Druze pokusavas da ispadnes pametan jer si otkrio neki levi izvor informacija koji se slaze sa tim sto ti zelis da mislis.
A ti ne pokušavaš isto to?

Kao što rekoh, imaš LinkedIn, možeš sam sve navode lako da proveriš, ništa te ne košta. Pa da uporediš da li je i koliko istinito to što piše na sajtu. Sve je hidden in plain sight što bi se reklo.


Dojadili ste mi vi teoreticari zavere za sva vremena
Drago mi je.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno