Šta je novo?

Sa kojom Souls-like započeti?

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav pošto nema teme, interesuje me sa kojom Souls-like igrom je najbolje započeti avanturu u tom žanru?

Dakle, logično bi bilo ne sa najtežom, jer je u tom slučaju odustanak vrlo verovatan.

Generalno me taj koncept no pain-no gain tj. vrednovanje uloženog truda privlači, iako po prirodi baš i nisam najstrpljiviji i najmanje temperamentan, ali spreman sam žrtvovati džojstik-dva zarad dobre zabave. :)

Generalno mnogi preporučuju Bloodborne kao startnu igru ali tu sam čitao da ima dosta bossova koji su toliko teški da se igra i po nedelju dana dok ih ne pređeš...
 
Uglavnom kažu od Demon Souls-a, ako si u mogućnosti. mada ga sam nisam igrao još.

Ja bih preporučio DS1 za početak.

Bloodborne jeste odličan, al je malo drugačiji sistem od DS igara, pa bi njih prve valjalo obrnuti. Što se težine tiče, ne znam, teško je suditi, verovatno je svima najteža prva koju su igrali (takođe bitna stavka da li su igrali DLC, jer su po pravilu tamo mnogo teži boss fajtovi).

Mene je DS1 najviše oznojio, al mi je i bio prvi. U Bloodborne-u se nisam previše mučio, najviše možda 5-6 smrti (a i to retko, i kad sam under-levelled), obično iz prve padaju. Sa druge strane, u njega sam ušao kao souls veteran, sa 1000+ sati iza sebe.

U svakom slučaju, apsolutna preporuka za sve igre (čak i DS2, iako je mnogo slabiji od ostalih u nekim elementima i zbrzan). Sasvim drugačija dimenzija igranja od bilo čega drugog (zato i nastade souls-like žanr, i gomila kopija), uz takođe odlično razvijen lore (doduše, nije ga uvek lako skontati ako se ne udubiš previše, ne nameće se, što je u neku ruku i dobro).
 
Možda SW: Faller Order?

Inicijalno sam probao sa Dark Souls 3, ali sam na kraju digao ruke jer mi je limitirano strpljenje. A SW mi je fino legao. Sada možda pokušam ponovo DS3
 
SW:FO je sasvim pristojna igra, naročito za SW fanove, ali ne bih je baš stavio u isti koš sa Soulsborne igrama. Gameplay loop je donekle sličan (tj. kopiran), ali to je to od sličnosti. Njega bih ostavio za kasnije.
 
Star Wars Fallen Order je sve samo ne za Star Wars fanove :D (Jos mi stoji bolno secanje na nju :D )
 
Šta znam, meni je sasvim pristojan bio, mada nisam hardkor fan SW-a (bar ne filmova, KOTOR mi je i dalje omiljena igra).
 
Možda je najbolje krenuti od Sekiro, pristupačnija je prosečnom igraču od Dark Souls igara u smislu priče i gameplaya a težina nije manja u odnosu na ostale DS igre. Ako te to privuče onda ideš redom od DS1 pa na dalje.
 
NIOH

Ja sam ga uzeo free na PS+ kad je bio, ne može dalje od Way of the Strong da se ide (što je više nego dovoljno). Ako pređeš prvog boss-a ideš do kraja 90%. Statistika kaže da velika većina odustane pre nego što uspe da ga pređe. :ROFLMAO:

Ako je po ovome, kreni sa DS. :)


Ja The Witness nisam nikada završio, mrzelo me, tj. nisam hteo, da gledam WT.

Ni ovo ne opisuje loše razlike između dve igre:


Međutim, ovo ne može da se igra bez ogromne patnje. Ako si loš sa živcima, možda ode džojstili i/ili TV.
 
Poslednja izmena:
Dark Souls Prepare to Die Edition ne mogu preporuciti. Sad cu probati remaster pa javljam. Davno sam presao Dark Souls PtDE ali je igra mnogo arhaicna za 2021. i ne radi 60 fps fix kod mene.

PtDE je Steam, remaster je narodni (nisam u fazonu da placam za fejslift). Iz ove perspektive 80% tezine Dark Souls lezi u polupanim kontrolama. Igra je vrh ali kontrole i animacije su lose.
 
Poslednja izmena:
Ne radi X360 kontroler u remastered verziji i to nema veze jel steam origin. ili ne. Polupana igra kako god okrenes.
 
Moja preporuka bi bila prvo Demon's Souls preko PS3 emulatora. Zatim redom DS1, DS2 i DS3. Naravno specijalne edicije za ekspanzijama. Ako bi prvo igrao DS3, prethodni delovi bi ti bili smesni i laki za igranje jer su dosta sporiji. Kada sam probao DS1 nakon DS3 nebo i zemlja. U slucaju DS1 skini modove za texture i slicno i to ce sve fino da izgleda. Mislim da je igrati ih hronoloski kako su izlazile najbolja opcija jer ces videti recimo neke ideje iz Demon's Souls u Dark Souls, item-e itd. Ja sam presao sigurno po 5-6 puta svaku od Souls igara ali recimo Sekiro mi se ne svidja zbog nacina borbe i spamovanja parry, parry, parry.

I da se pohvalim da sam presao DS3 sa samo dve smrti u NG+ i to sam jednom pao kada sam pokusao da skocim u onoj kuli po jedan soul a drugi put sam zaginuo u mocvari kod onih smrdljivih zaba na glup nacin.😀
 
Ashen, ako ti ne smeta vedriji art style. Pritom je prilicno pristupacnija od ostalih klonova.
 
Hvala svima na preporukama. Koliko ljudi toliko ćudi.

Npr. svuda gde sam čitao piše da je DS3 najlakši a D1 najteži u tom serijalu.

Što se tiče gradacije težine u odnosu DS vs ostale tu su takođe različita mišljenja.

NIOH, Remnant i Bloodborne imam na PS, a Sekiro i DS1 na kompu...

SW: FO sam prešao na normal uz umereno nerviranje u pojedinim segmentima kojima su najviše doprinele deonice gde igra vara ili baguje sa komandama, u slučajevima kad poginem na ferku, zbog moje bangavosti, se nisam mnogo nervirao... A po onom članku što je postovao @old_bookmaker ispade SW težio od DS.
 
Ja preporucujem da nikako ne kreces sa Demon souls , uzmi lepo dark souls 3 , laksa je od ostalih i velikodusna je sa checkpoints. Ostale imaju vise backtracking i manje rasporedjenih checkpointa (bonefire). Ako ti legne dark souls 3 onda bi isao na Dark souls 2 pa 1 . Posle dark souls mozes sekiro i bloodbourn pa demon souls.
 
U vezi Nioh-a.
Ja kada se setim da sam imao sigurno preko 1000 smrti na misiji Tachibana Muneshige fajtu (onaj izazov ne u misiji) ne znam šta bih bilo kome rekao. :LOL:
Na kraju sam mislim uzeo i platinu na Nioh-u.
Priznajem, za neke boss fajtove sam morao da zovem u pomoć. :rolleyes:
 
Meni je start bio DS1. Tu je sve kliknulo kako treba, što bi rekla đeca.

Nakon toga, sve po redu. Što se preporuke tiče, kreni sa Bloodborne, najbolja igra ikad napravljena/koncipirana.
(postoje problemi vezani sa 30fps, i frame pacing, ali to je u odnosu na kvalitet, zanemarljivo)
O temi, priči, lore-u, i vezi pomenutog sa svim postojećim gnostičko/mističkim učenjima mogu da se napišu tomovi knjiga,
i snimi bar jedna, ekstremno kvalitetna serija od bar 5 sezona. (nadamo se)

Apsolutno remek istorije umetnosti čovečanstva i čoveštva.

A što se tiče težine, - da li bi se pre angažovao oko ekstremno lepe i ekstremno nedostupne žene, ili oko proste, "druželjubive" i "pristupačne" sose ?dcl2sb4-73b320a6-34dc-40bc-bdf9-f8ff7b1d97df.jpg
 
Poslednja izmena:
Kreni sa Dark Souls remasterom.

Što se tiče težine naslova. Za mene lično DS3 ima neke od najtežih boseva u celom serijalu, pogotovo one iz DLC-a. Ali kao što je neko napisao, ima i previše checkponita, tako da su same mape lagane.

Demon's Souls, prvi naslov iz serijala, ima najteže mape, ali su bosevi najlakši u serijalu. Mada, ko ga nije odigrao, nek ga odigra na PS5 kada bude u mogućnosti. Remake je verno odrađen, mehanika je gotovo identična originalu. A grafika prelepa, jedino malo "življa" nego što bi trebalo, mada igra ima filtere koji su verodostojniji originalu.

Prvi Dark Souls ima najbolji balans od svih i bilo bi dobro poći od njegovog remastera. Alternativa za prvo igranje je Bloodborne koji više oprašta u borbi jer nagrađuje agresivnost, a u Souls naslovima prvo što se uči su strpljenje i smirenost.

Od klonova na prvom mestu je Nioh, pogotovo drugi deo.

Neko je spomenuo SW:FO, igra ima bosove koji su neinspirativni, jednolični I lagani. Ni jedan mi nije napravio ni najmanji problem...

Igra oprašta greške, ne možeš se samoubiti ako padneš u provaliju ili slično... Ne ide u istu ravan sa ovim igrama.
 
Nakon toga, sve po redu. Što se preporuke tiče, kreni sa Bloodborne, najbolja igra ikad napravljena/koncipirana.
(postoje problemi vezani sa 30fps, i frame pacing, ali to je u odnosu na kvalitet, zanemarljivo)
Izašo je ili će izaći, nisam pratio, a kako @CikaKURE ima (čini mi se) PS5 može komotno da počne sa BB. :)

 
^Nema Kure PS5, ali ima BB... Sad ste me ubacili u rebus... Videću još malo sa čim da počnem kada pređem Days Gone...
 
Kreni sa Dark Souls remasterom.

Što se tiče težine naslova. Za mene lično DS3 ima neke od najtežih boseva u celom serijalu, pogotovo one iz DLC-a. Ali kao što je neko napisao, ima i previše checkponita, tako da su same mape lagane.

Demon's Souls, prvi naslov iz serijala, ima najteže mape, ali su bosevi najlakši u serijalu. Mada, ko ga nije odigrao, nek ga odigra na PS5 kada bude u mogućnosti. Remake je verno odrađen, mehanika je gotovo identična originalu. A grafika prelepa, jedino malo "življa" nego što bi trebalo, mada igra ima filtere koji su verodostojniji originalu.

Prvi Dark Souls ima najbolji balans od svih i bilo bi dobro poći od njegovog remastera. Alternativa za prvo igranje je Bloodborne koji više oprašta u borbi jer nagrađuje agresivnost, a u Souls naslovima prvo što se uči su strpljenje i smirenost.

Od klonova na prvom mestu je Nioh, pogotovo drugi deo.

Neko je spomenuo SW:FO, igra ima bosove koji su neinspirativni, jednolični I lagani. Ni jedan mi nije napravio ni najmanji problem...

Igra oprašta greške, ne možeš se samoubiti ako padneš u provaliju ili slično... Ne ide u istu ravan sa ovim igrama.
I zato je odlican naslov od koga da se pocne. Ako ti se ne svidja takav pristup, staces na SW FO. Ako ti fali tezine, onda mozes da igras sve ove ostale igre.
 
^
I sense an interloper amidst our Soulsborne kin ...
 
^
I sense an interloper amidst our Soulsborne kin ...
U pravu si skroz. Ne cenim te igre posebno i igrao sam samo DS 3 i Bloodborne po par sati na PS4 tadasnjeg cimera. Ne kazem da igre nemaju te kvalitete zbog kojih ih volite, samo meni to nisu osobine koje cenim u video igrama. Ali to nije argument zasto SW FO ne bi mogao nekom ko nije igrao takvu vrstu igre bude "proba". Lako ce on kasnije naci teze naslove ako mu je to falilo u SW FO, a ako ne bi hteo da bude teze, onda taman da zna da ne proba.
 
Sekiro je najteža od svih, ako s tim kreneš nećeš igrati nikad više souls like igru :) Sve ostale Souls igre imaju mogućnost pomoći od strane drugih igrača, a to Sekiro nema. Kod njega ako se zaglaviš to je nekoliko dana pokušavanja bosa (ja lično sam poslednjeg prelazio 5 dana barem). Nemaš PS5, znači ništa od Demon's Souls Remake. Ja bih krenuo sa Bloodborne, jedna od najboljih igara svih vremena sa najboljim DLC svih vremena. Nezaboravni bosevi. Nakon toga Dark Souls Prepare to Die remaster pa Dark Souls 3 sa svim DLC. Ja lično ne volim Dark Souls 2 i ne bih ga više nikada igrao. Na kraju Sekiro zbog fundamentalno različitog pristupa borbi od svih Souls like igara ali igra kao igra čista desetka.
 
^ Deluje Iitirajuće, ti imaš 1120HP a on oko 10.000 minimum...

EDIT:

Kontam da je ovde džojped nastradao, tako ga je lepo imao, i ono prc...
 
nioh je daleko ispod BB (prešao naravno, očistio sve)
igrao sam je u nedostatku from igara, fazon "daj šta daš". Nije loša, ali je više klasa ispod Mijazakijevih remek dela.
ni jedan jedini put nisam poželeo da je odigram ponovo.

možda baš zato, drugi deo nioha nemam ama baš ni najmanju želju da krenem. A čuo jesam da je dosta bolji.
 
Moja prva takva igra je bila Severance: Blade of Darkness. Mislim da je bila i inspiracija za "Souls" igre - sjećam se jednog intervjua gdje su DS developeri spominjali BoD.
Odlična atmosfera, 4 različita karaktera (svaki ima svoju specijalnost), puno oružja, levelovanje, odličan combat-system, zanimljivi leveli, bosovi ... dobar soundtrack i bila je i online arena.
Dosta inovativnih stvari s obzirom da je izašla 2001. godine. Npr. mogao si da odsječeš svaki dio tijela, pa onda ga pokupiš i zatučeš ga njegovom nogom/rukom/glavom ili ih gađaš sa istim.
Meni i dan danas ostaje najdraža, iako sam prešao sve ove gore pobrojane.
Ako bih volio remaster/remake neke igre, to bi bio Blade of Darkness.

Ima nekih radova u Unreal 4 enginu, ali ništa konkretno i službeno, a ima i hd modova.
 
Nazad
Vrh Dno