Šta je novo?

Ryzen sa 16c (12c) molba za vlasnike

streets_fan

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2004
Poruke
268
Poena
330
Koristim softver za odredjene simulacije koji je izuzetno cpu orijentisan, zauzece procesora je konstantno 100%. Da li postoji neko ko bi bio voljan da istestiramo nesto sa tim softverom, zanima me za koliko bi to trajalo na jacim procesorima. Idealno neki ryzen sa 16 jezgara (moze i 12) ili nesto jace :), nisam siguran koliko moze softver da skalira.
Ako postoji neko ko je voljan da se igramo sat dva bio bih zahvalan. Moze kontakt na pm, mozemo i online sve da odradimo, ne mora licno :).
Odmah da napomenem, nije nista ilegalno, nije kocka ili nesto slicno, softver je specifican, vezan za avijaciju.
 
Ja lično mogu da testiram sa Ryzen 7 5800X, i3-12100T, i5-8300H i i5-12500H (svi imaju 8 jezgara ili manje osim ovog zadnjeg). Nadam se da je taj softver dostupan online.
 
Naravno, softver se skida sa zvanicnog sajta, nista ja ne dajem.
Ja imam ryzen 5600x, voleo bih da vidim kako radi na bar 2x cores, idealno 3x( 2.5x).
 
Naravno, softver se skida sa zvanicnog sajta, nista ja ne dajem.
Ja imam ryzen 5600x, voleo bih da vidim kako radi na bar 2x cores, idealno 3x( 2.5x).

Da li projekat/fajl za simulaciju šalješ ti ili ima već neki javno dostupan. Ako ima pošalji linkove da testiram.
 
Okači linkove u poruci. Mogu da testiram na 5950x i nekim dual xeon mašinama ako ti znači.

1701637793854.png
 
Koristim softver za odredjene simulacije koji je izuzetno cpu orijentisan, zauzece procesora je konstantno 100%. Da li postoji neko ko bi bio voljan da istestiramo nesto sa tim softverom, zanima me za koliko bi to trajalo na jacim procesorima. Idealno neki ryzen sa 16 jezgara (moze i 12) ili nesto jace :), nisam siguran koliko moze softver da skalira.
Ako postoji neko ko je voljan da se igramo sat dva bio bih zahvalan. Moze kontakt na pm, mozemo i online sve da odradimo, ne mora licno :).
Odmah da napomenem, nije nista ilegalno, nije kocka ili nesto slicno, softver je specifican, vezan za avijaciju.
Ako su ti svi korovi na 100% onda ce vise korova raditi onoliko brze koliko ima vise korova, umenjeno za neki postotak zbog
sinhronizacije...
 
Pretpostavljam, ali ne znam kako skalira sam program, tj da li ima podrsku za toliko jezgara.

@Dusan94 to bi bilo idealno, saljem ti na pm sve u narednih dan dva, dok napravim nabolji test case. Hvala puno.

@Sass Drake hvala, ali ne znaci mi ovo sto je blizu mog cpu, hocu da vidim koliko to brze moze da odradi.
 
Ispao sam, hm... neobavesten. Nisam provalio da sam ulogovan na sajtu gde se skida program, a posle trazenja student verziju su ugasili pre neku godinu, tako da otpadaju sve varijante.
Hvala svima na odgovorima i ponudjenoj pomoci.
Na linku imate malo objasnjeno o softveru i tematici.
Nest tool
 
Nazad
Vrh Dno