Šta je novo?

Ryzen 9 7900X + B650 + 2x16GB 6000 problem

Pisao sam samo gubim vreme zbog DAO komponente, ram je dual kit probana su oba modula odvojeno cipovi sy hynix koji idu na 60% modula, XPM nije smece isto je sto i expo i sad je iskljucen i radi na stock bez XPM
Takodje ove komponente moraju raditi zajedno a eto ne rade, nategao AMD i jedino mogu da budu srecni ako mi ne budu pravili problema kad servisa da im ne udarim negativnu kompanju ako se desi da je CPU problem a ne ploca
 
Nećeš moći da znaš dok ne probaš sa drugom memorijom ili na drugoj ploči...ili da im pošalješ i jedno i drugo pa nek se oni mlate, ako si uzeo na istom mestu.
 
sta ce mi druga memorija imam dual channel kil testirano sa po 1 modulom na stock, ne mogu 2 modula da budu neipsravna i da memorija nije kompatibilna koja radi na tom chipsetu
a sve da saljem necu meni to treba za rad, kupit cu drugu plocu i saljem onda, zato kazem nemam vise zivaca da me cimaju sve cu istestirat napist i bolje za njih da ne pametuju asus i amd i prodavca
 
koje su napone, pojacal malo napone na sve pa vidi kako ce se ponasati
 
Za sad sve default trenutno vrtim all stock, CPU limitiran na 36x, posle toga ne znam mislim da probam jos + 0.03v na CPU (moda i vise da budem siguran da nije bas cpu zestoko degradiran) naponu sve stock kao zadnji test jer neverujem da ima smisla da vrtim i dalje
 
Dodaj napon na memoriji i vidi ima li razlike.
 
zasto bi dodavao na ram ako su testirano na yedac podesavanjima na 1.1v i na 1.35v na 5600 umesto na 6000, jos svaki modul zasebno?
 
Neće da joj škodi ako digneš na 1.4V, pa i 1.45, a može da se desi da proradi...
 
pa ako ne radi na defaultu za te cipove na 1.1v na 4600 kao sto svi moduli sa istima rade?
svati jedac je prepisao za sve DDR5 cipove ovo i oni su za to pravljeni, XPM profili su OC
generalno svaka ili 95% memorije sa 1.1v od 4600 ce ici na 6000+ a cipovi su generalno isti 100% kao mozda bolji bin ali i to je pitanje
 
Ne mora to tako da znači, ko zna kada učitaš XMP profil šta tu zeza od latenci. Probaj sa jačim naponom, idi do 1.45v i vidi ima li razlike.
 
I dalje koliko puta da ponovim ne ucitavan nikakav profil sad, testira se na stock 4800 jedac 1.1v to je default za SVU mogucu memoriju bili hynix, micron, samsung to je nesto STO MORA da radi na svim proizvedenim memorijama do sad a ne za hynix koja je najbolja trenutno
 
Ne mora, meni zeza ram na b550 ako ne ucitam docp. Ram je na 3466 a ako ostavim na default 2400mhz pravi probleme.
Jako si tvrdoglav za nekog ko trazi pomoc.
 
I dalje koliko puta da ponovim ne ucitavan nikakav profil sad, testira se na stock 4800 jedac 1.1v to je default za SVU mogucu memoriju bili hynix, micron, samsung to je nesto STO MORA da radi na svim proizvedenim memorijama do sad a ne za hynix koja je najbolja trenutno
More samo da se umre. Radi kako hoćeš, srećno.
 
Napon veci na ram ili dugi kit..sve ove gore bsodove sam dobijao kad ram nie bila setovana kako treba...takodje hynix(kingston 16gb kit)...sa svakom generacijom na amd imam prob sa ram, na intelu mi se to nije desilo znc nikad...verv ne umem da izaberem ili oni ne znaju sta rade :D
 
A što ignorišete CPU L0 cache errors i ubeđeni ste da je RAM? Samo otežavate čoveku, ovo je 90% do procesora, 10% do matične.
 
Zato sto mi savetujete nesto sto se nigde ne savetuje za test, pogotovo sto su oba modila testirana na zasebno na 1.1v jedac i na 1.35v 5600 - 6000Mhz
Naravno testirat cu ali nema logike da ne radi na jedac setovanjima

@danilo989
A što ignorišete CPU L0 cache errors i ubeđeni ste da je RAM? Samo otežavate čoveku, ovo je 90% do procesora, 10% do matične.

Cudno whao gresaka vise nema ali bsod ima, jos 3600Mhz(CPU) radi sad je 19 sat, ali svkako videt cemo dalje kad se neuspeno zavrsi i ovaj test
 
Jesi probao CoreCycler?
 
A što ignorišete CPU L0 cache errors i ubeđeni ste da je RAM? Samo otežavate čoveku, ovo je 90% do procesora, 10% do matične.
Koliko se sijećam ja sam imao te greške kada sam zatezao latancije, pogotvo kada je tRFC previše nizak(svi testovi prolazili i više od 24h ali sistem netabilan sa povremenim BSOD-om). Evo ti jedan programčić za testiranje memorije: https://www.overclock.net/threads/memory-testing-with-testmem5-tm5-with-custom-configs.1751608/
 
da probas ovo
 
Koliko se sijećam ja sam imao te greške kada sam zatezao latancije, pogotvo kada je tRFC previše nizak(svi testovi prolazili i više od 24h ali sistem netabilan sa povremenim BSOD-om). Evo ti jedan programčić za testiranje memorije: https://www.overclock.net/threads/memory-testing-with-testmem5-tm5-with-custom-configs.1751608/
TestMem5 ne rezultuje takvim greškama poput L0 Cache errors ako je memorija previše utegnuta, nešto si pomešao. Linkovao sam mu sve te alate još ranije.
 
Nisam ja ni rekao TestMem rezultuje takve greške, nego sam ga pomeno kao korisnog za ovu temu.
 
da probas ovo
Na default bios je vec u ryzen masteru : UCLK Mode = ON sto je 1:1 u clock je 2400 jer je i ram na defaultu na istoj freq
Testove cu vrteti dodatne za sad chrome i neki pozadinski majning program koji povremeno zastane na xx ms pa je i on dobar da ispita stabilnost
 
pozadinski majning program za testiranje stabilnosti???
...au, mileeeee...
 
Covek se muci i ne bih mu bio u kozi. Pomalo tvrdoglav ali trazi resenje. Gulftown ima ordenje od kriptonita, bilo bi razumno poslusati ga. AM5 i dalje ima bubice koje svrbe kao bubljice. XMP i na AM4 ume da zeza ako mu ne das dovoljno struje. Budi metodican ali i otvoren za sugestije kolega sa foruma, zato valjda i ovde postavljas pitanja. U svakom slucaju srecno, i ako nadjes resenje objavi ovde.
 
Naci ce rešenje kad malo posluša one koje se bolje razumeju od njega do tada će se znojiti 😏
 
Zasto neki od vas troluju, ne znate me bavim se racunarima 30 godina samo servisom 15+, ne znam puno o AM5 a ne zna niko cak i oceri resavaju stabilnost za ispravne komponente, i da vrtim sad test cpu 3600Mhz, memorija XPM1 na 1.4v, naravno ne zbog memorije vec bas ako je CPU kontroler ili isti bas los bin
Najgore AM5 ima tonu podesavanja u biosu nemoguce je sve istestirat jer eto stock na 3600Mhz radio je 26h ok naravno ni to ne znaci da je tu bio stabilan, ja sa ovakvim problemom ne verujem dok ne sastavim 2 nedelje stabilnosti

I da posto je ovo zadnji bios koji je snizio voltazu SOC on je sad kad je memorija na 6000, 1.23v i naravno da bas i ne verujem AMD da ovo snizavanje voltaze nece uticat na stabilnost mozda ne na 97% procesora ali se opet zapitam sto je ona bila 1.3+ v sa memorijom na 6000+, zato asus na starnici od memorijama kaze da OC profili za istu zavise od kvaliteta procesora?!
 
ne pomazes, trebaju mi avx512 koje intel nema...
 
Pa ako se baviš toliko dugo, onda znaš sam da namestiš sigurno. Ne treba ti pomoć.
 
Nazad
Vrh Dno