Šta je novo?

Ryzen 5 5600 + Deepcool AK400 - temperature

TEP3A

Čuven
Učlanjen(a)
07.02.2002
Poruke
1,880
Poena
695
Drugari, sastavio sam klincu komp i stavio Ryzen 5 5600 + Deepcool AK400. Znam da je mozda mogao za taj novac bolji kuler ali klinac zapeo za taj zbog displeja.
Imam pitajne u vezi temperatura.
Kada igra Fortnite u fullHD sve na Epic i ograniceno na 60FPS zbog monitora, temperatura je oko 52-55-59 stepeni. U idle je oko 31-32. Jel ovo okej? Kupio sam bio i Arctic MX-4 pastu ali je nisam stavio jer je kuler dosao sa svojom.

Hvala!
 
To je to. Sve ispod 60 stepeni je odlično.
 
Hvala drugari.
 
za bilo koji cpu je ok do 80
 
Za 5xxx seriju procesora taj sa displejom ili bez je sasvim dovoljan. Sa tim temperaturama, smejurija.
 
Znam da je tako, ali ne volim da vidim ni 70, a kamoli 80 stepeni.
Bolje da krenes da se prilagodjes ranije nego kasnije xD

AMD kao Intel potvrdio da ce temperature buducih procesora biti sve vece i vece


 
Poslednja izmena:
ako svim ostalim komponentama u kucistu ne smeta temperatura od cpu, neka idu i na 150C
 
Znam da je tako, ali ne volim da vidim ni 70, a kamoli 80 stepeni.

Navikni se. I ja sam se navikao da mi je bivši i5-6600K u leru bio na 30°C, a pri opterećenju 40-45°C. Prije dvije godine si sastavio novi PC sa Ryzen 7 5800X i šta da se radi...
 
Zavisi kakvo hladjenje stavis,moze i 50 a i 100C😉
 
Ovde se govori od Rajzenu 5 5600 i ne vidim razlog zašto bi ovaj procesor kod bilo koga radio na 70-80 stepeni.
Kod mene ne prelazi 60 stepeni i to smatram odličnim. Isto je bilo i sa prethodnim 2600X.
A kad budem prešao ne neku od novih furuna onda ću naravno morati da se priviknem na dosta više temperature, a i da spremim znatno bolji kuler.
 
A kad budem prešao ne neku od novih furuna onda ću naravno morati da se priviknem na dosta više temperature, a i da spremim znatno bolji kuler.
Temperature i potrosnja nisu povezani vise, potrosnja ce ici nize i procesori ce biti sve efikasniji, dok ce temperature da nastave da skacu i ne padaju.

A za hladjenje za malu-srednju potrosnju, nece trebati nikakvo jace hladjenje, $10 kuler = $10,000 custom vodeno hladjenje ce podjednako biti nesposobni da spuste temp procesora sa Max temperature.

Za sve osim velike potrosace, Eksternom hladjenju je odzvonilo, polako ide u penziju, jedino vodeno hladjenje direktno u chip-u, sa cevima izmedju redova strujnih kola i redova signalnih kola i svuda oko njih ili nesto slicno egzoticno ce moci da postigne niske temperature

U skorijoj buducnosti se vracamo 20 godina u proslost i kuleri ce se opet montirati direktno na chip-ove, sa adapterima kao sto je Noctua izbacila
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno