Šta je novo?

Ryzen 2600 nece obori takt ispod 3ghz

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,369
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ujaku problem, stalno vrti kuler gore dole i pogledam i vidim da stalno vrti od 3 do 3.6 ghz... A iddel, zauzece 0 ili1 posto proca... Skunuo drajvere opet, probao amd balanced power plan kao i obicne windows... Ne menja se nista... Cool and quite ukljucen...
 
Aj videcu mu i to odradim, ne volim cacakam sa tudjim biosima😅
 
Power options, Ryzen (ili drugi) power Plan, namesti Minimum processor state na 5%
 
To sam prvo uradio, posle probao i na 20,30...cak i da smanjim maximum, ma jok... Aiba po svom
 
Probaj resetovati "power plan options", cmd (run as admin) i ukucaj sledeću komandu:
powercfg -restoredefaultschemes

Proveri viruse Antimalware-om.

Ažuriraj Windsows, drajvere, .net framework...

I kao što je rečeno uradi Clear Cmos i učitaj "default vrenosti" Vidi šta stoji u biosu kod C-state control i CPPC osim CnQ.

Čime meriš klokove? HWInfo64 i Ryzen Master su jedini pouzdani.
 
meni ako je npr ryzen plan i na slider-u u power and sleep options odvrnem slider skroz udesno nece obarati takt. ako je na sredini ili levo obara takt. inace plan je isti.
@Rick pouzdan je i cpu-z..
 
Veoma bitno je koje si mb drajvere instalirao, naime meni sa oficijalne strane drajvera za matičnu ploču dosta se bolje ponaša nego sa poslednjom verzijom sa AMD stranice.
 
Update, danaa odem da pokusamo odradimo ovo gore kod uje, kad ono... Kaze radi! Obara na 1.5 cak... Kaze ceprko sve i svasta ne zna ni sam ali sad obara lepo o odma i komp tih... 🤔
 
Ko zna šta mu radi u windowsima u idle modu, prvo tu da gleda. Zauzetost processora.
 
Nazad
Vrh Dno