Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

obe slike ti pokazuje da kopas etc prva slika sa dve karte , a druga slika sa tri.
bat koji su naveo potvrdjuju i sa jednim i sa drugim kopas etc , a koliko sam skapirao hteo si eth sa 8 gb kartama i etc 4 kartama

ako ovo sto sam naveo nije razlog sto ti ne radi, idi linijom pasivnog otpora za etc uzmi neki drugi miner, mozda ce ti trebalti malo vise rama , ali bi to trebalo da radi
 
obe slike ti pokazuje da kopas etc prva slika sa dve karte , a druga slika sa tri.
bat koji su naveo potvrdjuju i sa jednim i sa drugim kopas etc , a koliko sam skapirao hteo si eth sa 8 gb kartama i etc 4 kartama

ako ovo sto sam naveo nije razlog sto ti ne radi, idi linijom pasivnog otpora za etc uzmi neki drugi miner, mozda ce ti trebalti malo vise rama , ali bi to trebalo da radi
Ili za pocetak iskopiraj phoenix u dva razlicita foldera , pa u jednom podesi bat file za etc , a u drugom bat file za eth.
 
navedeno >> eu1-etc.ethermine.org <<
C:\Users\Rud1\Desktop\PhoenixMiner_5.4c_Windows\PhoenixMiner_5.4c_Windows\PhoenixMiner.exe -pool eu1-etc.ethermine.org:4444 -wal xxx.Rig2 -rxboost 99 -tt 69 -coin eth -gpus 123 -cdmport 3335

a treba >>> eu1.ethermine.org <<<
C:\Users\Rud1\Desktop\PhoenixMiner_5.4c_Windows\PhoenixMiner_5.4c_Windows\PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -wal xxx.Rig2 -rxboost 99 -tt 69 -coin eth -gpus 123 -cdmport 3335


kopa etc i u jednom i u drugom slucaju stom razlikom sto gore ima i -coin eth => pa je zato invalid share

koliko puta ja pogresim u jednom zarezu ,ili stavim tacku mesto zarez i lupam glavu par sati sta je problem i ne vidim ono sto mi je pre o4ima. desava se
ono sto bih ja dodao ako se kompjuter startuje po automatizmu je timeout komandu u oba bat_a jedan da izvrsi napr za etc za 20s a za eth bih stavio timeout 60s.
to BI trebalo da radi bez problema bez potrebe za cdmport komandom u liniji (mada kad je vec stavljen neka ga)
 
ovo je najbolja stvar za ciscenje ikad:
 
Hocu , pokusacu sve sto moze ,videcu bas sa drajverom koji koristi kolega koji je gore okacio sliku, jer njemu radi na 32mh/s , mada nam se neke stvari kao memory ,boost itd razlikuju iako je isti model grafe. Javicu ako uspe :)
Jesi uspeo sta sa drugim drajverom?
 
navedeno >> eu1-etc.ethermine.org <<

a treba >>> eu1.ethermine.org <<<
Jooj koja greska, covece ne bih se setio nikad da to pogledam. :D Kopirao sam fajl i izmenio novcanik i -coin parametar ali ovo nisam ni pomislio a tako je ocigledno. HVALA! Hvala i ostalima na odgovorima.

Sad radi lepo, bez cdmport parametra, cisto da napomenem.
 
super
pazi procitao sam tvoj post , jedan put , dva put . gledao i primetio nisam ali mi podsvest nije dala mira. Tek sutradan sam naprezuci o4i svako slovo i broj merio u bat fajl. Izgleda da mi ozbiljno treba odmor od kompjutera i mininga. Vec sam oka4io na zid dve msi hd5850 twinfroz . Mozda je vreme da se i neke druge karte pridruze i napravim "hall of fames" u sobi greota je prodavati.
 
Ljudi kako je moguce da RX 570 4GB Sapphire kopa oko 31MH/s ETH, video sam na youtube ?

Pozdrav
 
Da li neko ima Zotac GeForce RTX 3060 LHR 12 GB GDDR6/HDMI/DisplayPort/192bit/ZT-A30600H-10M ?
Koliko brzo kopa na fabričkim podešavanjima, a koliko clokovana?
 
da li neko zna zasto kada na plocu nabodem 4 x 3060ti lhr, pokrene se simplemining ali ni ne krene da majnuje nego odma izbaci neki error. otkacim jednu bilo koju karticu rig najnormalnije startuje, radi lepo. promenio 3 ploce, promenio 4 napajanja… menjao flasheve, reinstalirao par puta SM… drugi rig sa istim karticama na istoj ploci najnormalnije radi. 4 x 3060Ti Lhr Gigabyte, Sm i021-5.10.6, napajanje 1000w chieftec, nbminer 39.6, cc -180 mc 2100 pl 150w
 
Bilo prosle godine :)
Nije prosle, nego i pocetkom ove god. tj. negde aprila ili maja sam ih ja napustio, a secam se da je moglo sa karticama od 4 gb i to sam probao sa rx 560 4gb i kopalo je, ali je zarada bila toliko mala da nisam hteo da silujem karticu, nego je poklonio malom bratancu da bar igra neke nezahtevne igre.
 
Ljudi jel može pomoć:
Zamenio sam eon full paket mts optikom,sbb opremu treba da vratim sledece nedelje i da uzmem samo televiziju.Kako sam zamenio internet tako je chia prestala da se sinhronizuje.Koliko sam provalio to je do mts interneta jer je sa ubee sve radilo ok.Šta da radim sada pošto sam se zaleteo na 12x1 din kod mts-a i ne mogu tu ništa da promenim.
 
Ljudi jel može pomoć:
Zamenio sam eon full paket mts optikom,sbb opremu treba da vratim sledece nedelje i da uzmem samo televiziju.Kako sam zamenio internet tako je chia prestala da se sinhronizuje.Koliko sam provalio to je do mts interneta jer je sa ubee sve radilo ok.Šta da radim sada pošto sam se zaleteo na 12x1 din kod mts-a i ne mogu tu ništa da promenim.
Probaj da otvoris port na ruteru , mozda pomogne...
 
Nije prosle, nego i pocetkom ove god. tj. negde aprila ili maja sam ih ja napustio, a secam se da je moglo sa karticama od 4 gb i to sam probao sa rx 560 4gb i kopalo je, ali je zarada bila toliko mala da nisam hteo da silujem karticu, nego je poklonio malom bratancu da bar igra neke nezahtevne igre.

ajd da ne protivurecimo mnogo
lolminer je imao mogucnosti , kako se razvijao softver , da sa karticama od 4gb povrati hash tako sto se karta ubode u pci16x , neka bude da je to bio kraj freburar mesec , kada sam to cuo (ali ne i video). U to vreme je planula prodaja onih 1366 ploca jer su na njima bila 2 puna pci16 . koristile se i one druge ploce gde je 1 slot x16 a drugi x8 i koji je naravno sraznerno bandvitu davao manje, e sada da je davao bas 31mn/s se ne secam niti je verovatno jer ipak govorimo o zombi modu. Mada ajde mozda je sve moguce i zombi u koreanskim filmovima su mnogo brzi od holivudskih.

Mene je licno mrzelo da rasturam rigove j bas tog meseca i prestao da se druzim sa eth :)
 
Ja nisam napisao da je kartica davala 31mh, nego da je bilo moguce kopanje sa karticama od 4 gb preko Nicehash-a, e sada koliko je davala ne secam se i to sam proverio sa rx560, nisam nikada imao rx570-580 od 4 gb.
 
Ja nisam napisao da je kartica davala 31mh, nego da je bilo moguce kopanje sa karticama od 4 gb preko Nicehash-a, e sada koliko je davala ne secam se i to sam proverio sa rx560, nisam nikada imao rx570-580 od 4 gb.
Nikad nisi imao RX570 ii 580 ali si zato napisao par postova tvrdeći da nešto o čemu nemaš pojima radi.
Bolje da malo iskuliraš....
 
Aj vrati se malo, pa procitaj sta sam tacno napisao, nemoj da izvrces nesto sto nisam napisao.
 
ma kopate raven i briga vas :D par rvn dnevno cisto da se kaze da nesto radi :D
 
Izvinjavam se .
Na pogresnom mestu sa lupnuo reply. replika namenjena packet.treceru a hteo sam samo da se nadovezem delibasi.
Nema poterbe sada trositi energiju za prosipalim mlekom :)
 
Da li neko moze da pomogne i napise sta sve podesava u More Power Tools za AMD karte ?

Vec imam 2 kartice i sledeci vikend dobijam jos 3 tako da ce rig imati :

-6900XT
-6800XT
-6700XT
-6600XT 2kom

Moram da krenem da koristim MPT jer za 5 kartica moze fina kolicina struje da se ustedi.
Malo sam pogledao par klipova na youtube, ali voleo bih da cujem savete i ovde na forumu, na sta treba da obratim paznju ?
 
Znaci na linuxu moze mV da se spusti na nize vrednosti nego sto je po defaultu minimalno u Adrenalin softveru u Windovsu ?

Samo Hive OS da instaliram i sve moze u njemu da se podesi, na primer potrosnja za 6700xt da bude 100W ?
 
Znaci na linuxu moze mV da se spusti na nize vrednosti nego sto je po defaultu minimalno u Adrenalin softveru u Windovsu ?

Samo Hive OS da instaliram i sve moze u njemu da se podesi, na primer potrosnja za 6700xt da bude 100W ?
Na HiveOs mu fiksiras koliko maximalno moze da povuce struje e sad da li ce to biti ok sa sa ostalim klokovima to moras videti.
Npr ja sam na 3070ti stavio PL na 210 a core clock na 900 i karte mi ne prelaze 190 w.
 
Pozdrav ,izvinite sto sam mozda upao ovako van price koju pisete ,ali zna li neko zasto na gigabyte 2060 rtx 6gb dobijam samo 19mh/s ,a svi na netu vidim imaji fabricki 28 pa onda povecavaju na 33 ,34 mh/s, menjao sam drivere stare ,nove i dalje fabricki 19 i najvise mogu da dognem na 23 mh/s. Molim vas za pomoc ako imate neku ideju. Hvala unapred , pozdrav
Ja imam isti problem kupio sam tu karticu 12.11-2021. u Gigatronu...da li je neko uspeo da nadje rešenje
 
sa kojim parametrima i koje minere si koristio?
Vrati originalni bios i pokreni miner u admin modu
u t-rex mineru ubaci -mt 2 (moze i veca cifra al za pocetak 1 ili 2 pa posle test za vise [o5 ne posedujem te karte , procitaj readme fajl sa parametrima])
za 31,xx mh/s mem +800 a gpu obori na 1100mhz
sad mi pada napamet da nema sada i 2060 lhr karte ?
 
Bilo je reči o tome pre par strana, izgleda da ima.
 
Nazad
Vrh Dno