Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

HiveOS je besplatan samo za jedan rig.
Ako kopaš na njihovom poolu, onda je besplatan za do 4 riga.
Sve preko toga se plaća :)
 
Pise ti na njihovom sajtu. Doduse pise za eth i etc.
 
Pozdrav ljudi ako moze jedno pitanjce. Imam zotac 1070ti nemam vreme ni za igranje pa razmisljam da li da je uposlim. Koliko bi mogla da zaradi mesecno cistih parica(evrica)?
 
Ja odem na nicehash sajt, imaju profitability za svaku karticu... To ti je najlakse...
 
Pozdrav ljudi ako moze jedno pitanjce. Imam zotac 1070ti nemam vreme ni za igranje pa razmisljam da li da je uposlim. Koliko bi mogla da zaradi mesecno cistih parica(evrica)?

Ako se ne varam, 1070Ti daje oko ~30MH/s, ne znam da li može viša sa onim "pilulama", to već neka se javi neko ko ima dotične karte :)

30MH/s trenutno kopa dnevno ~0.0015 ETH, tj. ~3.75$ (bez odbitka struje, vode, kirije, poola, itd. dakle bruto)

To je trenutno mesečno ~0.05 ETH, tj. ~110$ bruto, ukoliko radi 24/7.

U sve to dakle moraš da uračunaš troškove struje, procenat poola, da li će težina da skoči, da li će cena da padne, itd.
 
Ako se ne varam, 1070Ti daje oko ~30MH/s, ne znam da li može viša sa onim "pilulama", to već neka se javi neko ko ima dotične karte :)
1070ti ima GDDR5 memoriju, istu kao i 1070, tako da mu pill nije potreban.
Pill ima smisla jedino na 1080 i 1080ti karticama, koje imaju GDDR5X
 
Mislim da pilula ne treba za 1080 / 1080TI ako se koristi Phoenix miner sa komandom -straps 2.
 
Mislim da pilula ne treba za 1080 / 1080TI ako se koristi Phoenix miner sa komandom -straps 2.
Pilula je bukvalno ta komanda -straps ali ima vise nivoa, 1, 2 i 3, trojka ima najagresivnija podesavanja za memoriju ali i najvise daje, doduse nije stabilna, tako da je 2 optimalno uz dobar klok.
 
T-Rex miner ima odlicne opcije za fine tuning za 1070Ti (GDDR5), kod mene bacaju preko 33MH/s. Varijanta koja je meni najbolja je "kernel" : 5, "mt" : 6. Pogledajte na Github stranici developera sve raspolozive opcije.
 
Pitanje za ljude koji koriste NiceHash :

OK, kopa se ETH, ali odma oni to konvertuju i vi na nalogu imate BTC.
Kada hocete da ga prebacite negde (u mom slucaju na cold wallet, ali svejedno u principu gde), da li ga na NiceHash menjacnici prvo prebacite u LTC, pa onda radite withdraw LTC-a i kad se prebaci njega menjate za BTC ili sta god hocete ?
Ili prebacujete BTC, gde je sigurno veca provizija (mislim da meni skine 1,5e na iznos od oko 50e)

Nisam uzeo da racunam da li je withdrawal BTC-a skuplji nego tri operacije (konverzija u LTC, transfer, pa konverzija iz LTC-a)
Mozda neko vec zna..

Ovo pitanje vazi verovatno i za ostale koji kopaju, nevezano za NiceHash.
Nisu to neki iznosi, ali bolje je nauciti ispravnu varijantu odmah na pocetku..,
 
Ja kao početnik, prebacio sam na coinbase, pa odatle radio konverziju u eth i ltc, pa odatle nešto na exodus. Uzeću cold wallet ali mi još nije finansijski isplativ.
 
Da, i to je opcija.
Besplatan je withdrawal na Coinbase, pa tamo da se zameni u LTC i onda da se salje
ETH ima veliki fee kad se salje, bolje u LTC, mnogo je jeftinije.

Samo na kraju treba odraditi jos i konverziju LTC u BTC ili sta god svako od nas cuva..
Moram da vidim koliko je na LEdgeru takva konverzija
 
za mene je i dalje misterija kako da povucem coine sa nice hash-a, i koji wallet da izaberem... mislio sam da ce proci meseci dok doguram do prve isplate, ali uzeo sam graficku, pa ce sad brzo da dodje ta prva isplata, i pojma nemam sta da radim...

obrati paznju da je isplata na lightning network besplatna. ali sad treba da sednem da citam deset dana sta je lightning network, kao i koji lightning network wallet da izaberem. da li na tom lightning networku moze da se cuva btc neograniceno ili opet sa njega mora da se povuce na neki drugi wallet? opet je bolje, jer ne placas fee nice hash-u, MADA placas dva puta network fee... lupam glavu danima, i pojma nemam sta da radim -.-
 
Pustio sam sinoc moju 3060 da kopa preko nicehasha dok ne koristim racunar. Meni tu nista oko isplate nije jasno, zar ne moze odma na racun da isplati kad se dodje do tipa 100eur zarade?
Drugo pitanje. Da li na rog strix b350-f mogu da zabodem jos jednu 3060 pa zajedno da rudare a pritom da se igram sa obe (sli?)
Jel ovo ok podedavanje za Gigabyte 3060 Eagle OC (samsung memorija) ?

IMG_20210409_191920.jpg
 
Jel to ethermine pao?
 
Pustio sam sinoc moju 3060 da kopa preko nicehasha dok ne koristim racunar. Meni tu nista oko isplate nije jasno, zar ne moze odma na racun da isplati kad se dodje do tipa 100eur zarade?
Drugo pitanje. Da li na rog strix b350-f mogu da zabodem jos jednu 3060 pa zajedno da rudare a pritom da se igram sa obe (sli?)
Jel ovo ok podedavanje za Gigabyte 3060 Eagle OC (samsung memorija) ?

Pogledajte prilog 303381
Probaj malo ca dignes core clock, probaj npr +100 pa onda dizi dok je stabilno, kad zabode smanji za 50MHz i to je to.
Sto se dve kartice za igrice tice ne mozes, nije podrzan(jedino 3090 to podrzava), ali mozes da majnujes sa obe(proveri napajanje dal moze da izdrzi 2 kartice).
Za isplatu nisam siguran, ne koristim nicehash.
 
Probaj malo ca dignes core clock, probaj npr +100 pa onda dizi dok je stabilno, kad zabode smanji za 50MHz i to je to.
Sto se dve kartice za igrice tice ne mozes, nije podrzan(jedino 3090 to podrzava), ali mozes da majnujes sa obe(proveri napajanje dal moze da izdrzi 2 kartice).
Za isplatu nisam siguran, ne koristim nicehash.
Ja sam smanjio danas jos core clock za -350, daje isto 49hashisha
 
Ja sam smanjio danas jos core clock za -350, daje isto 49hashisha
Zasto imas negativan offset za core clock?, bolje je njega dici malo, graficka radi na manjem naponu u tom slucaju, samim tim ce duze da traje.
Smanji power limit ako moze i stavi clock za npr +100 i trebalo bi da imas isto hesha(mozda malo vise), sa manjom potrosnjom i nizom temperaturom. Takodje mozes smanjiti fan speed, nek ti ciljana temeratura bude 65-70c, nema potrebe drzati na 60c sa 90% fan speed-a.
 
Nema mi logike da veci clock trazi manji napon? Svi koji su me savetovali oko podesavanja kazu da core clock mora malo u minis 200-300mhz
 
Danas kopa kao da je eip 1559 već stupio na snagu. Izgleda da ćemo ga u stvarnosti dobiti pre jula
 
Nazad
Vrh Dno