Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Grešite što računate zaradu u $ umesto u ETH.

Ne prodajete odmah istog momenta to što iskopate, zar ne? Zašto onda računate u $ dnevnu zaradu ;)

Evo od juče je ETH pao npr., samim tim se i zarada u $ smanjila, ali u ETH je ostala ista...
 
Grešite što računate zaradu u $ umesto u ETH.

Ne prodajete odmah istog momenta to što iskopate, zar ne? Zašto onda računate u $ dnevnu zaradu ;)

Evo od juče je ETH pao npr., samim tim se i zarada u $ smanjila, ali u ETH je ostala ista...
Tacno tako
Zato sam i pitao 🙂
Post automatically merged:

Imam jednu dilemu
Da li je bolje uzeti dve 3070 ili jednu 3080?
U slucaju kopanja ETHa dve 3070 su malo brze (cca 20MH/s). Da li se zna da li bi i u slucaju kopanja drugih novcica bila ova razmera ili ne?
 
Nismo se razumjeli, rekao sam u ovom trenutku meni na Ethermine kopa 5$ na dan, dok u istom momentu na kalkulatoru Binance-a računa da kopa preko 6$ na dan, valjda se podrazumijeva da je u tom trenutku vrijednost ETH-a ista i kod jednih i kod drugih. :)
Što se tiče hashrate-a, kopam sa RTX 3070 - 61MH/s
 
Tacno tako
Zato sam i pitao 🙂
Post automatically merged:

Imam jednu dilemu
Da li je bolje uzeti dve 3070 ili jednu 3080?
U slucaju kopanja ETHa dve 3070 su malo brze (cca 20MH/s). Da li se zna da li bi i u slucaju kopanja drugih novcica bila ova razmera ili ne?
Vidi kolika je razlika u ceni. Ako nije velika razlika u ceni i hashrate po meni je uvek bolja jedna nego dve. Ona verovatno troši i manje struje i pritom ako kasnije budeš povećavao broj kartica lakše ti je i zbog prostora i zbog struje. Nemoj samo da kupuješ 3060 jer su im smanjili hashrate
 
pogledajte Whattomine il slican sajt,tamo imaju kalkulatori za kartice,unesete sta imate i ono vam izracuna kolko daje i kolko trosi u 10 drugih algoritama pored eth,radi i za amd i nvidia kartice,dovoljno precizno za pocetnike npr
 
To ti dosta zavisi od toga kolko rigova imas i koliko ces kilovata potrositi mesecno, da li ces uci u crvenu zonu itd... Izguglaj eps kalkulator potrosnje pa ces znati tacno kolko ces potrositi i po kojoj ceni.
 
Ne, necu ulazitiu crvenu zonu.
Bice plava zona.
Sad trosim oko 4000-4500 din mesecno.
Za jedan rig rekose ovde bih troiso 3000-4000 din.

Znaci bio bih konstantno u plavoj zoni.
 
Svakako se trenutno isplati ici i u crvenu zonu po trenutnim cenama ETH-a, ali ostaje pitanje kolko dugo ce biti isplativo. Do jula sigurno, posle videcemo.
 
Prebacih se juče sa Ethermine-a na Binance, em što je užasno komplikovan interfejs em što mi je za 9h izrudarilo ispod dolar ETH.

Vratih se na Nicehash, da ne razmišljam šta je najisplativije za kopati... :)
 
Sto se tice price oko crvene zone i struje, vec su pre par godina iskusniji pisali o tome, ali nije zgoreg ponoviti da je na duze staze gledano (dakle par godina) za svakog minera gotovo esencijalna stvar koliku cenu struje placa. U bear marketu to moze razdvajati one koji kopaju sa plusom od onih koji kopaju sa nulom ili koji su morali da ugase rigove jer bi kopali sa minusom.
 
Ali se ne moze posmatrati samo kroz cenu struje, jer je to onda samo "trenutno" posmatranje. cak i ako zbog trenutne cene ili bear marketa kopas u minusu zbog crvene zone, niko te ne tera da prodajes po toj ceni, ako kopas perspektivan novcic, kroz neki period kad bude bull sve ce se vratiti pa ces i zaraditi. To mi je jedan stari majner rekao, kaze kad svi stanu da kopaju, ti cutis i kopas i cekas bull.
 
Na Ezil-u zadnja dva dana kopa na 30mh/s - 0.0018/0.002 eth + 1.7/1.9 zil
 
Nabavio sam 2 kartice Gigabyte GTX 1080 8 GB GDDR5X koje kopaju svega 22 Mh/s a trebalo bi bar 35 Mh/s. Kartice nisu clockovane U čemu je problem?
 

Prilozi

  • gyg1.PNG
    gyg1.PNG
    39.9 KB · Pregleda: 19
Pa klokuj ih...
 
Sta mi se desilo na crypterium ne mogu da skapiram. Generisao sam onaj ETH wallet za primanje novca u decembru. Koristio taj wallet za nanopool. Pauzirao dva meseca reko ajde da nastavim, krenem opet, i logujem de na crypterium, vidim nema mi vise taj ETH Wallet. Bukvalno opcija samo da se generise novi postoji, i sad mi dodelili nov ETH Wallet.

Drndam se sad sa supportom oko toga (traze mi lagano screenshot tog walleta sto mi je bio generisan lol)... Mislim generalno kapiram da nema nista od toga, krastavac sad sam uzeo lepo Exodus da koristim. Bas sam se smorio.
 
Koliko ti je ostalo tamo ETH?!
 
Koliko ti je ostalo tamo ETH?!
Ma nisam imao nista na crypterium. Iskreno nije velika tragedija al znam ko da je juce bilo u decembru krenuo sa kopanjem generisao na crypterium ETH wallet koristio taj na nanopool :D Nije iznos veliki koji sam iskopao 23$ samo. Sreca pa sam pauzirao zbog radova u stanu i zbog posla. A i sreca sto sam se logovo da vidim jel sve ok na crypterium pa sam imao sta da vidim.

Bukvalno otisao na Crypto service i izaberem ETH kad ono nema wallet koji mi je bio generisan u decembru... Samo dugme da napravim novi. Jedino mi je ostao wallet za BTC isti.
Sad sve ispocetka, preso na Exodus, namerio 3080 da vrti 220w 90mh/s.
 
Ma nisam imao nista na crypterium. Iskreno nije velika tragedija al znam ko da je juce bilo u decembru krenuo sa kopanjem generisao na crypterium ETH wallet koristio taj na nanopool :D Nije iznos veliki koji sam iskopao 23$ samo. Sreca pa sam pauzirao zbog radova u stanu i zbog posla. A i sreca sto sam se logovo da vidim jel sve ok na crypterium pa sam imao sta da vidim.

Bukvalno otisao na Crypto service i izaberem ETH kad ono nema wallet koji mi je bio generisan u decembru... Samo dugme da napravim novi. Jedino mi je ostao wallet za BTC isti.
Sad sve ispocetka, preso na Exodus, namerio 3080 da vrti 220w 90mh/s.
Koju 3080 imas?
Koja su podesavanja?
 
MSI Ventus 3080 OC
-150 na CPU Clock,
+750 na memory
Power Limit 70%
Fan Speed stoji mi na 86%

Gura bez problema, medjutim gledam temperature, ok nije strasno 52-54c, medjutim memorija je 96-100c :D
 
Ja ne znam kako da vidim temperaturu memorije? Nemam tu opciju u MSI Afterburneru niti u GPU-z....
 
86mh/s je kad ne diram nista da je graficka na fabrickim podesavanjima :D al onda manje vrte ventilatori memorija ide preko 104c i power usage jer 280-300w. Tako da mislim da sam fino podesio gpu za mining mozda mogu jos da se iscimam za vise al da ne preterujem bas sad.
 
Pa zar nema GPU-Z nekoliko razlicitih ocitavanja senzora, ne samo GPU-a ?
 
Ima svasta ali ja nigde ne vidim da ima ocitavanje temperature video memorije.
Sad sam skinuo neki hwinfo i tu kao ima nesto.
Za 3070ice kao temperatura vrama a za 3080icu to plus kao meri temeraturu memorije u samom silicijumu tj. samom cipu menorije
Sve vrednosti su oko 65-68 za sve kartice jedino na toj 3080ici ta temp u silicijumu je 98-100c
 
Nazad
Vrh Dno