Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

tu ti na taj estimate utice i tezina kopanja,kolko rudara u trenutku pokusava istu kolicinu ETH da izrudari
 
Juče i danas kopa očajno. Ne znam šta je u pitanju. Valjda bi smo znali da je smanjena nagrada?
Post automatically merged:

Meni kopa 70% od uobičajenog
 
Jedno možda glupo pitanje. Trenutno mi je estimated daily na Ethermine-u 4$ što je loše i jasno mi je da je to zbog trenutnog pada na tržištu. Ono što mene zanima, da li i količinski sada kopam manje ETH u odnosu na situaciju od prije dvije nedelje recimo kad je daily estimated bio otprilike na oko 7.5$ ?

Pitam jer ako kopa količinski isto, onda nema veze što je zarada mala, kad bude skok, skočiće i meni vrijednost u walletu...
Samo kopaj i sakupljaj ETH. Ne kopaš manje, samo mu je manja cena. čekaj da skoči cena ETH.
 
pao je broj transakcija, nije zagušena mreža i zato je manji i reward, (da, trenutno sa istim mh, kopate manje + je cena manja)

prethodna 2 meseca kopanja nisu realna, nemojte to ni očekivati
 
Pa da li kopati nešto drugo onda, postoji li šta isplativije trenutno?
 
pao je broj transakcija, nije zagušena mreža i zato je manji i reward, (da, trenutno sa istim mh, kopate manje + je cena manja)

prethodna 2 meseca kopanja nisu realna, nemojte to ni očekivat

pao je broj transakcija, nije zagušena mreža i zato je manji i reward, (da, trenutno sa istim mh, kopate manje + je cena manja)

prethodna 2 meseca kopanja nisu realna, nemojte to ni očekivati
Jedan eter se dobija sa oko 15500 mh. Koja je logika da ostvarim toliko mhs a ne dobijem eter jer je broj transakcija manji?
 
Odakle ti takva informacija da se eter dobije sa 15500 mh, ne funkcioniše to tako
 
Trenutni Block reward je ~3.3 ETH. Prošle nedelje je išao i do 12 ETH po bloku. Zato je estimated podivljao. Plus je težina svakog dana sve viša i viša.

Ubacite svoj hashrate u kalkulator sa rewardom od 2 ETH, e to vam je pravo stanje stvari 😇 Dakle sve ovo preko toga je bonus ;) Još ako prođe EIP-1559...
 
Trenutni Block reward je ~3.3 ETH. Prošle nedelje je išao i do 12 ETH po bloku. Zato je estimated podivljao. Plus je težina svakog dana sve viša i viša.

Ubacite svoj hashrate u kalkulator sa rewardom od 2 ETH, e to vam je pravo stanje stvari 😇 Dakle sve ovo preko toga je bonus ;) Još ako prođe EIP-1559...
Izvini, a šta je eip 1559?
 
Bolje da ne znaš 🤣🤣


Ukratko, jedan deo nagrade za transakcije koji ide majnerima će biti "spaljen" tako da će majneri dobijati još manje... Baci pogled na linkove koje sam ostavio, a imaš još dosta po netu, nešto mi ne ide kuckanje sa telefona večeras 😜 Mišljenja su podeljena, neki misle da će to da bude dobro i za ETH i cenu i za majnere, dok drugi misle suprotno. Videćemo...
 
Bolje da ne znaš 🤣🤣


Ukratko, jedan deo nagrade za transakcije koji ide majnerima će biti "spaljen" tako da će majneri dobijati još manje... Baci pogled na linkove koje sam ostavio, a imaš još dosta po netu, nešto mi ne ide kuckanje sa telefona večeras 😜 Mišljenja su podeljena, neki misle da će to da bude dobro i za ETH i cenu i za majnere, dok drugi misle suprotno. Videćemo...
Ne vidim logiku da to može biti dobro za majnere osim ako cena drastično skoči. Videćemo
 
Pitanje, mozda je glupo.

Da li postoji neki obracun na koliko MH/s daje shares u toku 24h? Tipa na 30 MH/s koliko bi trebalo da daje shares u toku 24h?
 
Moze neko da objasni svojim recima sta je eip1559? I sta to znaci kada bude izasao
 
Objasnio sam ja ukratko iznad, a evo šta je u drugoj temi napisao @sunce86:

Ja sam upucen u roadmap jednog od klijenata pa znam da nece biti spremna implementacija sigurno do leta. A hardkork-a nema dok nisu svi spremni.
Tesko je kvantifikovati koliko tacno manje ce da zaradjuju mineri, ali ne burn-uje se sav fee preko 2eth, nego opet postoji miner tip koji opet predstavlja neki vid utrkivanja za transakcije.
Ako je prosecan mining reward po blocku za decembar 2020 npr bio 2.60, sad po novom sistemu bi lupam bio 2.20, 2.25, tako da nije to toliko drasticna razlika.
 
Što više majnera se pridruži mreži, to će težina biti veća. Pogledaj na slici u prethodnih godinu dana koliko je skočila težina kopanja...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210301-195225_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210301-195225_Samsung Internet.jpg
    98.9 KB · Pregleda: 33
Imam jos jedan problem. Pool ethermine ne ocitava reported mhs iz hiva. Isti pool na oba workera sve isto
Post automatically merged:

Screenshot_2021-03-02-12-14-27-297_hiveos.mobile.jpgIMG_20210302_121523.jpg
 
Da li si siguran da je Rig 2 namešten na istu ETH adresu kao Rig 1?!
 
Jesam. Sve sam proveravao,sve je isto. Al pazi on je skocio na skali dole na slici Current mhsIMG_20210302_124601.jpg. Al repoted nije
 
A dole ispod svega toga šta kaže posebno za Rig1 i Rig2?!
 

Evo jedno lepo objasnjenje i alternativa, o padu estimated, o cemu je pokrenuta polemika ranije.
 
Bitno da si rešio ;)
 
Nazad
Vrh Dno