Šta je novo?

Ručni usisivač za kuću

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
382
Poena
320
Potreban mi je mali ručni usisivač sa baterijom a služio bi z manja usisavanja u kući (povremeno i u autu) da ne palim veliki vodeni usisivač pa molim za preporuku. Nikakav brend posebno ali samo da nije krš, naravno trebalo bi da radi ok, da je na baterije a ne na struju ili upaljač u kolima.
 
Kupi bilo koji, nema veće razlike. Doslovno je razlika u npr. 8 minuta rada vs 12 minuta, a cene su 2500 vs 7600 rsd.
Uzeh valjda Clatronic za oko 3000 i radi sasvim dobro.
 
u lidlu bio skoro. sacuvaj Boze koliko dobro vuce. samo rucni.
gledam sad KP imas za 50e kombo od 18v(sto je ozbiljna snaga.
a za Nicka- razlika je ogromna. ne u duzini nego snazi. imao sam neki hoover 4.8v i nije bio losh, ali 7.2v za mrve je ferrari. nije uopste svejedno. sa tim clatronicom ces kola nikad usisati
 
Koji je taj u Lidlu, koja marka ?
 
Jel probao ko ovaj Sencor ? Više nego duplo je jeftiniji od Xiaomi Mi Vacum Cleaner Mini koji mi je bio prva opcija. Jedino ovih 12h charging time za 15min mi djeluje pakleno, Xiaomi se puni 2.5h što je prihvatljivo koliko toliko, posebno ako se uzme u obzir da može oko pola sata da izdrži u low power režimu koji je dovoljan za mrve sa stola i slično.

 
Jel probao ko ovaj Sencor ? Više nego duplo je jeftiniji od Xiaomi Mi Vacum Cleaner Mini koji mi je bio prva opcija. Jedino ovih 12h charging time za 15min mi djeluje pakleno, Xiaomi se puni 2.5h što je prihvatljivo koliko toliko, posebno ako se uzme u obzir da može oko pola sata da izdrži u low power režimu koji je dovoljan za mrve sa stola i slično.

Žena kupila taj Xiaomi, iz ne pitaj kojih razloga, sve u svemu, ko hoće bilo šta da usisa neka ga obiđe. Ima dve brzine, "ne usisava ništa" i "ne usisava skoro ništa". Al je lep i puni se na usb-c.
 
Svi ti ručni usisivači služe u najboljem slučaju da pokupe mrvice sa stola. Bez rotacionih četki na vrhu oko kojih struji usisan vazduh, nema ništa.

Protrčite kroz ovu temu: https://forum.benchmark.rs/threads/traži-se-štapni-usisivač.479721/
Tek od ovih modela počinje iole upotrebljiv usisivač na baterije.

Svi ti štapni, može da se izvadi sam usisivač te da radi i kao ručni/stoni, kao ovi što ih gledamo u temi.
 
Nemojte se zanositi da ovo moze da zemeni pravi usisivač. Ali priručno i te kako. Baš to i jeste namena. Mrve prašina sitna i krupna itd.
Glavni mi je roventa sa posudom koja diže tepih 😁
 
Svi ti ručni usisivači služe u najboljem slučaju da pokupe mrvice sa stola. Bez rotacionih četki na vrhu oko kojih struji usisan vazduh, nema ništa.
Nisam očekivao nipta posebno, ali Mi ručni usisivač je čista besmislica. Ja sam imao pre 25+ godina ručni usisivač koji je služio za skupljanje mrvica sa stola i kada se nešto sitno prospe da se ne vadi velika skalamerija, ovaj Mi ima možda 30% snage tog usisivača. Nekako sam se nadao da je za ovolike godine malo napredovala tehnologija :)
 
Ja uzeh ovaj Sencor što pomenuh za 20e i skroz je ok, služi svrsi - da posle ručka kupi mrvice. Ovaj Xiaomi od 50-60e je definitivno bacanje para...
 
Imam ovaj iz Silvercrest iz Lidla, radi posao, baš kao i sve iz Lidla - taman da ne možeš da se požališ, ali, neće ni da te raspameti.

Ako ništa drugo, imam zabavu sa mačkama svaki dan :D
 
Poslednja izmena:
Malo je bajata tema al ajde da dodam i svoje iskustvo.
Black & Decker dustbuster pivot 18v (PV1820), s obzirom na veličinu i namenu ovaj jede konkurenciju za doručak, vuče i usisava kao pravi veliki usisivač, definitivno nije za mrvice sem ako nećete da sa mrvicama usisa i stolnjak,
Od mana bi naveo radno vreme od oko 8 minuta i malu posudu za prašinu,
 
Dal ovako nesto ima smisla dodavati novaca u odnosu na ove usisivace za kola sto izbacuje Lidl.
 
Ja uzeh ovaj Sencor što pomenuh za 20e i skroz je ok, služi svrsi - da posle ručka kupi mrvice. Ovaj Xiaomi od 50-60e je definitivno bacanje para...
I ja bi uzeo jedan ručni usisivač, najviše zbog čišćenje auta, ali i po kući da pokupi kad se prospe nešto... Gledajući ponudu taj Sencor mi se čini kao najekonomičnije rešenje za 3k. Ima li drugih saveta i iskustava, da li vredi davati koju hiljadu više za neke jače, ili ima li neka bolja kupovina u toj najjeftinijoj klasi?
 
Ne znam kako za te pare preporučiti bilo šta osim Lidla! Usisivač guta stolnjak. Usisava i vodu. Baterija drži kolko hoćeš
 
I ja imam ovaj od 2500din,sasvim pristojan.
 
Uh, ja ipak uzeh i Xiaomi, dobio koliko toliko dobru cijenu pa ga uzeo da mi služi za prašinu oko računara i na računaru, za čišćenje tastature i tako to. U turbo modu drži oko 10min dok u standard modu koji je dovoljan za ove moje potrebe, drži oko 30min. Oko 2h mu treba da se napuni. Kvalitet izrade fantastičan i jako je praktičan, za upotrebu i čišćenje.
 
Uh, ja ipak uzeh i Xiaomi, dobio koliko toliko dobru cijenu pa ga uzeo da mi služi za prašinu oko računara i na računaru, za čišćenje tastature i tako to. U turbo modu drži oko 10min dok u standard modu koji je dovoljan za ove moje potrebe, drži oko 30min. Oko 2h mu treba da se napuni. Kvalitet izrade fantastičan i jako je praktičan, za upotrebu i čišćenje.
A kako se pokazao Sencor, moze li zasluzi za auto i eventualno mrvice po kući?

Lidl mi nije blizu, a trenutno rame u gipsu pa ne mogu kolima..
 
Koliko vidim , taj Sencor je NiMH baterija, koja trazi bolje staranje da bi iole trajala..ja bih to zaobisao i gledao Li-ion.
Za male pare mislim da je ipak Lidlov best buy.
Ja imam neki xiaomi/mijia/cleanfly/coclean sa alija vec 2g , radi odlicno, kostao oko 50$. Naravno - ne podize tepih.
Uzeo sam odmah i dodatne filtere (ni taj filtercic u njemu nije vecan - meni je prvi trajao oko godinu dana)
 
Koliko vidim , taj Sencor je NiMH baterija, koja trazi bolje staranje da bi iole trajala..ja bih to zaobisao i gledao Li-ion.
Za male pare mislim da je ipak Lidlov best buy.
Ja imam neki xiaomi/mijia/cleanfly/coclean sa alija vec 2g , radi odlicno, kostao oko 50$. Naravno - ne podize tepih.
Uzeo sam odmah i dodatne filtere (ni taj filtercic u njemu nije vecan - meni je prvi trajao oko godinu dana)
Zaobiđite Sencor i sve usisivače koji imaju tip filtera kao on. Ja ga imam, i nikako da se nakanim da ga zamenim. Nije problem baterija, ona lepo radi već tri, četiri godine. Nije problem ni snaga, problem je filter. Dok je čist solidno vuče, ali ima jako malu površinu i potrebno ga je čistiti svako malo pod mlazom vode da bi radio kako treba. A onda ga treba sušiti... Filter mu je pravougaonog oblika, 5x4 cm od prillike. Vrlo brzo se nakupi prašina čak i ako usisavate samo mrvice. Uzmite bilo koji drugi usisivač koji ima veći filter (vrećicu, konus, bilo šta...).

Drugarica ima ovaj iz Lidla, zver od usisivača. Išao sam jednom da ga kupim ali ga nije bilo. Ima veliki filter i snagu usisavanja, a pri tome je više nego pristupačan, da ne kažem u rangu najjeftinijih.
 
Kakav li je ovaj, jel iz lidla, ne piše Marka?
 
Uzeh pre neki dan Gorenje MVC 72 FW. Odličan je. U svakom pogledu je bolji od Sencora koji je kao igračka u odnosu na ovaj. Tople preporuke.
 
Ok, hvala svima na odgovorima info... Ako ne odem u lidl skoro, uzecu taj Gorenje (4200) pre Sencor (3000) i Xiaomi (4700).
* u zagradi su najniže cene pomenutih modela.
 
Ne znam kako za te pare preporučiti bilo šta osim Lidla! Usisivač guta stolnjak. Usisava i vodu. Baterija drži kolko hoćeš
Ja sam pre jedno nedelju dana pozajmio od sestre taj iz Lidla da usisam gepek auta. Kupio sam dzak krompira i nakon njega je na tepuhu ostala suva zemlja. Dal ja to ne umem da koristim ili ocekujem previse ali pokupio je grumenje zemlje i to jedva a prasina je u vecem delu ostala u tepihu.
Hteo sam da ga kupim i drzim u autu za te stvari ali je djubre.
Olaksavajuca okolnost mu je da je izgleda baterija bila pri kraju pa mozda zato nije ispunio moja ocekivanja.
 
Ja sam pre jedno nedelju dana pozajmio od sestre taj iz Lidla da usisam gepek auta. Kupio sam dzak krompira i nakon njega je na tepuhu ostala suva zemlja. Dal ja to ne umem da koristim ili ocekujem previse ali pokupio je grumenje zemlje i to jedva a prasina je u vecem delu ostala u tepihu.
Hteo sam da ga kupim i drzim u autu za te stvari ali je djubre.
Olaksavajuca okolnost mu je da je izgleda baterija bila pri kraju pa mozda zato nije ispunio moja ocekivanja.

Ručni usisivači nisi namenjeni za to, ne može se očekivati čudo od njih. Prašina brzo zaprlja filter, a možda ti se nakupilo i grumenje zemlje u usisnoj cevi. Usisaju bez problema ostatke sitnog blata i peska koje se unese sa cipela recimo. Ali za detaljno čišćenje i veliku količinu prljavštine, naročito ako su krupniji komadi, veliki usisivač je nezamenljiv.

Za upotrebu prvenstveno u autu su bolji usisivači sa kablom za povezivanje na upaljač. Slične su snage, ali zato imaju veću autonomiju jer se ne pune. Kako god, ručni usisivači su namenjeni prvenstveno za čišćenje prljavštine tipa mrvica i slično. Koliko mrvica na sedištu deca ostave nakon putovanja je čudo jedno, za te stvari ovi usisivači su spas.
 
Stigao ovaj gorenje sa kućištem koje treba da se kači na zid. Na to kućište ide mališa dok se puni u vertikalnom položaju.

Da ne bi bušio zid za to kućište, dal sme da se puni bez njega, tj u horizontali?
 
Nazad
Vrh Dno