Šta je novo?

RTX 3070 OC Noctua

Dogzilla

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2013
Poruke
2,989
Poena
435
ASUS-RTX-3070-NOCTUA-2-768x387.jpg

ASUS-RTX-3070-NOCTUA-1.jpg



Konacno stize xD, yay. Napokon Stock kartica sa optimizovanim heatsink-om za punokrvne 125x25mm ventilatore. I ne prelazi 4.5 slot, yay, Taman je Gigabyte Master, 3080, 3090, pokazao da ljudima ne smeta 4-slot-na graficka, tako da dobijemo konacno stock artikal koji primenjuje najisplatljivije odluke o hladjenju "iz naroda, koje se spominju na forumima entuzijasta decenijama", kao sto je Fractal uradio sa Fractal Torrent.

I naravno Noctua A12x25. Sad cekamo nekog drugog da odradi isto samo, sa Phanteks T30-120, i cim izadju crne/bele noctua varijante a12x25, vec vidim prelepe nove modele za ~2 godine od strane Asus-a.
 
Poslednja izmena:
malo ruznjikavo ovo meni :D ne kazem da je bitno ali mi na prvi pogleda izgleda kao da je neko vest budzio karticu :D

A jos kad uporedim sa strix-om.... Ali super da postoji i ovo kao opcija
 
malo ruznjikavo ovo meni :D ne kazem da je bitno ali mi na prvi pogleda izgleda kao da je neko vest budzio karticu :D
Noctua je Noctua xD, licno meni nedovoljno zbudzeno izgleda xD, prva stvar koju bih ja uradio je de-shroud, skinuo Noctua a12x25 i zip-tie-ovao Phanteks T30-120 na ovo :p
 
Izgleda sasvim ok. Kao da pa iko i gleda ventilatore osim ovih što fotkaju "za Instu". A i ti što fotkaju kućišta i komponente svaki dan će i onako od ovoga da naprave "stori". Meni konkretno, a i većini nas odavde kućište stoji na stolu (kome ne stoji na stolu, neka sam izađe), još ću sad da se saginjem da gledam kakvi su ventilatori u radu... How yes no.
 
Ma bilo je saljivo. Tjnmeni ruznjivako. Al naravno da je nebitno. Iako je meni komp otvoren bez kucista pa strix lepse izgleda svakako :) al nevazno naravno to oko izgleda
 
Meni je kuciste iznad stola, dok sedim vidim upravo ventilatore na grafickoj. Steta je sto Noctua ne odustaje od ove ruzne boje.
 
Bice crni uskoro za 3-12 meseci, i beli za 1-4 godine xD
 
Stvarno neverovatno da Noctua vec godinama ne menja ove ruzne boje.
Graficka je doduse preskupa, preko 1000 dolara, za graficku kojoj je MSRP 500 dolara.
Dobro, kapiram da je ovo zbudzena verzija, ne znam koliko su ovi kuleri, ako kazemo da je jedan oko 50 dolara, znaci cena bi trebala da bude 600, do 700 dolara (da je situacija na trzistu normalna).
 
Nekima nije bitno kako izgleda graficka i u kojoj je boji, vec da je sto tisa, hladnija i da daje dobre frejmove u igrama.
Ja sam ljubitelj Noctue, jer kad zatvorim stranicu kucista, bas me briga kako izgleda, bitno je kako radi i hladi.
 

Prilozi

  • 20210706_154950.jpg
    20210706_154950.jpg
    428.9 KB · Pregleda: 73
  • 20211004_192528[1].jpg
    20211004_192528[1].jpg
    336.7 KB · Pregleda: 74
ma jasno i generalno se slazem. nije to garderoba :) iako ja kuciste ne koristim godinama pa lepse izgleda strix u otvorenom kompu :) od ovoga :D
 
MSI ima najbolju crnu boju od LCP ventilatora, al ovi useci na ramu zabrinjavaju za radijatore za vodeno hladjenje, + motor je samo 40,000 sati:

Naspram crne A12x25 Noctue ispod:

meg-silent-glade-12p-key-visual.jpg
noctua black - Copy.png
 
Improvizacija:

 
Lepse bi izgledalo da je ostatak oklopa ispratio jednu od dve boje ventilatora. Ovako ovo iz prvog posta deluje kao ghetto budzevina.
 
Eh svasta s tobom, pa zar ne vidis kakav im je logo, sova, nesto kao guarana. Zato su i boje takve.
Mislim, sova ko sova, da, ocigledno je bilo xD, ali mislio sam da je genericki logo (nije mi bila najomiljenija firma, pa nisam nista o njima specijalno citao, niti sam ima pojma sta je inspiracija za boje). Najvise mi je fascinatno konkretna sova koja je, odnosno veza sa antickom grckom :)

Imao sam katastrofalno lose iskustvo sa NF-F12, NF-P12, i indirektno S12 modelima ventilatora, a za kulere gledao da uzmem (Thermalright/Prolimatech klub iskljucivo xD)

Uvek se salim da sam Phanteks fanboi, koji svima preporucuje Thermalright, i gledam po svaku cenu da izbegnem Noctu-u, i uvek sam uzimao sve osim ova tri ispred da isprobam za sebe , al posle na kraju uvek nekako zavrsim sa Noctu-om :p
 
Poslednja izmena:
Koja zver, u punom opterecenju ventilatori na samo 900 RPM (obrtaja), Karta je tisa kad je skroz opterecena, nego bilo koja druga 3070(3070Ti) na idle. Odnosno iste tisine kao druge karte kad iskljuce ventilatore (ispod nivoa buke prostora za zivot) xD
 
^ @Dogzilla slažem se sa tobom, samo mi nije jasno ovo "worst design" iz klipa, karta se drži tradicionalne i prepoznatljive Noctua palete boja, dakle znaš šta kupuješ, čak mi je i simpatična ovako u obliku sovine glave (ventovi oči, "obrve" i "kljun" u sredini")...
ASUS-RTX-3070-NOCTUA-2-768x387.jpg
 
Voleo bih da vidim ovo sa malo jacim kartama 3080 / 3080ti / 3090, nadam se da ce i to doci na red :)
 
Karta se pojavila u CH za 979Fr./929 Evr.,dok u Nemackoj vidim da je 1348 Evr. u Kingu
 
Pojavila se i kod nas za ~150k rsd.
 
Nekima nije bitno kako izgleda graficka i u kojoj je boji, vec da je sto tisa, hladnija i da daje dobre frejmove u igrama.
Ja sam ljubitelj Noctue, jer kad zatvorim stranicu kucista, bas me briga kako izgleda, bitno je kako radi i hladi.
Tebe će uskoro ovije iz Djerdapa da vijaju :p
 
NE znam zasto se ljudi loze na hladjenje a sve karte se drze na difoltu. Danas realno nema bucnih karti. Karte su sve ustrojene do kraja i ne mozes je OC ni malo bez skidanja powerlimita
 
NE znam zasto se ljudi loze na hladjenje a sve karte se drze na difoltu. Danas realno nema bucnih karti. Karte su sve ustrojene do kraja i ne mozes je OC ni malo bez skidanja powerlimita
Ovo je jedina off the shelf karta koja moze da radi na najvecim frekvencijama koje boost auto-odradi za 2070-ce, dok je buka od ventilatora ispod ambijentalnog praga buke u sobi xD Kad se izbace hard-ovi, izbaci visak ventilatora, i ostali ventilatori ostave da su isto ispod praga ambijentane buke u sobi, sta ostane samo da kvari tisinu ?, graficka i napajanja.

Takodje dodatno, ako ima blagog Coil-Whine, koji je najefektivniji nacin da se sredi bez zamene graficke+napajanja ?, povecan broj obrtaja ventilatora. Al onda ti trebaju ventilatori koji mogu da se okrecu brze od konkurencije (LCP materijal izrade), i koji proizvode samo cistu buku strujanja vazduha i na tim vecim obrtajima, da bi se maskirao Coil Whine bez da se dobije neprijatna buka visokih frekvencija od motora samih ventilatora.

tako da A12x25 kao stock na grafickoj je win-win-win (uz A12x25 ili slicno tiho u napajanju, kuleru, i kucistu).
 
Poslednja izmena:
Ma mene smara kada bi montirao vezicama svi bi ziniuli jao koja budzevina i sada naprave nosac za 2x12cm i kao vau. Godinama kada crkne ventilator na grafici skinem celu plastiku i stavim jedan 12CM vent i to radi a sada je ovo kao neki novi fazon.
 
Ma mene smara kada bi montirao vezicama svi bi ziniuli jao koja budzevina i sada naprave nosac za 2x12cm i kao vau. Godinama kada crkne ventilator na grafici skinem celu plastiku i stavim jedan 12CM vent i to radi a sada je ovo kao neki novi fazon.
Ja isto radim xD, i vecinski da, ovo je power move estetske prirode, ali takodje je heatsink i shroud dizajniran za 120mm ventilatore, sto dodaje jos malo performansi, i smanjuje dodatno buku i vibracije, ali najbitnije otvara mogucnost za novu seriju standardizovanih grafickih gde mogu da se plug-play-uju 120mm ventilatori sto je veoma cool. Takodje ce ako ovo zazivi sve ovakve kartice biti premium sredjene za manji coil-whine jer ce doci do veceg izrazaja na ovoliko malim obrtajima. Halo proizvod nije svima interesantan, ali reklama, novac i prodaja njega vrlo lako moze da otvori u bliskoj buducnosti kompanijama isplativ regulalrni proizvod, koji ce biti interesantan mnogo vecem broju ljudi i doneti do ubrzane inovacije.

(Kako sad i SIlentiumPC i svi drugi nude meshfilter prednje panele na ~40eur kucistima, a dok Phanteks nije probio led, vecina ljudi je smatrala nemogucim da to zazivi, a vecina firmi neisplativim da se naprave novi kalupi u fabrikama).
 
Poslednja izmena:
Stara Noctua 3070 levo, naspram nove Noctua 3080 desno. Veci heatsink, jako slicne dimenzije:

2613396-l1.jpg
ASUS-GeForce-RTX-3080-LHR-10GB-NOCTUA-OC-low_res-scale-4_00x-1480x1110.jpg
 
Nazad
Vrh Dno