Šta je novo?

Rtx 3070 izgleda bledo/blurry/washed u igricama

plazmakeks123

Poznat
Učlanjen(a)
01.04.2020
Poruke
13
Poena
25
Pozdrav,

Uzeo sam pre par dana novu rtx 3070. Imam veliki problem, sve igrice izgledaju jako bledo. Kao da je saturation 0, nije sharp uopste.

Neke igrice je nemoguce igrati koliko je mutno/bledo. Probao sam red dead 2 online i warzone. Obe su jako mutne.

Menjao sam svaki moguci setting (anti aliasing off/on/ razlicite opcije, dlss, itd).

Bukvalno sam probao sve moguce opcije. Sve na high, sve na low. U warzone sam stavio i render resolution na 200. Izgleda lepse igrica ali je i dalje sve previse bledo.

Kao da je ukljucen motion blur na svakoj igrici, samo gore.

Probao sam:

  • Povecan sharpening manually u nvidia control panel (sharpen + ignore film grain na max)
  • Probao sa DDU da uradim clean install
  • Reinstalirao windows
  • Probao drugi DP ulaz

Inace pre nego sto sam uzeo 3070 imao sam rtx 580 i sve je radilo mnogo bolje, slika je bila jako bolja i nije bilo bledo.

Specs:
  • Ryzen 7 2700
  • Asus prime b450m-k
  • Asus Dual 3070 8gb - v2
  • Hyperx Predator 2 x 8gb @ 3200 mhz
  • Corsair hx850i
Monitor - AOC 24g2u - 144hz

Svaka pomoc je dobrodosla.

Hvala!
 
1. Koju si prethodnu karticu imao??
2. Jesi li deinstalirao prethodni drajver preko DDU??
3. Jesi li instalirao najnovije drajvere??

Sve ovo iznad je "krpljenje".
OSNOVNA stvar kod SVAKE VEĆE promene hardvera jeste reinstalacija sistema. Ukoliko to nisi uradio, u 95% slučajeva je to rešenje. Sve drugo je gubljenje vremena.
 
1. Koju si prethodnu karticu imao??
2. Jesi li deinstalirao prethodni drajver preko DDU??
3. Jesi li instalirao najnovije drajvere??

Sve ovo iznad je "krpljenje".
OSNOVNA stvar kod SVAKE VEĆE promene hardvera jeste reinstalacija sistema. Ukoliko to nisi uradio, u 95% slučajeva je to rešenje. Sve drugo je gubljenje vremena.


Ali vec sam u originalnom postu odgovorio na sva vasa pitanja. rx 580 8gb sam imao, ocistio sam drajver sa DDU u safe mode, instalirao nvidia najnoviji. Bilo je lburry. Odradio windows resintall ,ponovo instalirao drajvere, isti problem
 
Ali vec sam u originalnom postu odgovorio na sva vasa pitanja. rx 580 8gb sam imao, ocistio sam drajver sa DDU u safe mode, instalirao nvidia najnoviji. Bilo je lburry. Odradio windows resintall ,ponovo instalirao drajvere, isti problem
Veruj mi, ma koliko glupo zvučalo, jer sam viđao slične stvari milion puta - reinstalacija sistema rešava to 99%. Problem je što drajveri prave problem, počev od grafike do monitora i DLL-ova koje povlače za funkcionisanje. JEDINO pravo rešenje je kompletna reinstalacija sistema. Pogotovo kad se sa Radeona prelazi na Nvidiu i obratno.

Ma koliko mislio da ćeš izgubiti vremena z areinstalaciju sistema potrošićeš MNOGO više da sve to uradiš na drugi način.
 
Veruj mi, ma koliko glupo zvučalo, jer sam viđao slične stvari milion puta - reinstalacija sistema rešava to 99%. Problem je što drajveri prave problem, počev od grafike do monitora i DLL-ova koje povlače za funkcionisanje. JEDINO pravo rešenje je kompletna reinstalacija sistema. Pogotovo kad se sa Radeona prelazi na Nvidiu i obratno.

Slazem se, ali kao sto sam vec 2 puta napomenuo reinstalirao sam sistem juce i i dalje imam isti problem
 
nema on oci izgleda...
 
Slazem se, ali kao sto sam vec 2 puta napomenuo reinstalirao sam sistem juce i i dalje imam isti problem
Izvini, nekako sam to preskočio. Na poslu sam pa nisam 100% skoncentrisan svakog trenutka...

U tom slučaju imaš, najverovatnije, problem sa DP kablom. Nađi negde HDMI, a onda pogledaj da li ti je u igrama uključen FreeSync (može da se desi da pravi probleme sa RTX kartama). Problem je što može biti mali milion stvari, ali nije kvar u grafičkoj, definitivno, jer tako nešto nije ni u kom slučaju hardverski problem.

Zato volim da kad se desi nešto loše na računaru da imam to na poslu, jer jedino tako mogu da proverim zamenom komponenata, ovako je sve pusto nagađanje.
 
Izvini, nekako sam to preskočio. Na poslu sam pa nisam 100% skoncentrisan svakog trenutka...

U tom slučaju imaš, najverovatnije, problem sa DP kablom. Nađi negde HDMI, a onda pogledaj da li ti je u igrama uključen FreeSync (može da se desi da pravi probleme sa RTX kartama). Problem je što može biti mali milion stvari, ali nije kvar u grafičkoj, definitivno, jer tako nešto nije ni u kom slučaju hardverski problem.

Zato volim da kad se desi nešto loše na računaru da imam to na poslu, jer jedino tako mogu da proverim zamenom komponenata, ovako je sve pusto nagađanje.

Hm, mozda. Ali cudno mi je da se isti dan kada kupim novu graficku sjebe i DP kabal (jer je bukvalno do istog dana radilo kako treba, odnosno dok nisam promenio graficku). Monitor je nov, uzeo sam ga prosle godine tako da sumnjam da je DP kabal. Imam i hdmi, probacu bas na hdmi jer mi se ne isplati da kupujem nov DP kabal odmah. Sad cu postaviti i neke screenshotove iz igrica
Zaboravio sam da napomenem:

Imam utisak da su objekti koji su blizu mene sharp, dok su objekti koji su u daljini mutni iz nekog razloga
 
Evo par screenshotova iz warzone.

To sot je fps 80 na medium settings na 3070 je posebna prica za sebe 😫


unknown.png


unknown.png
 
gde nadje bas warzone koji je sav masan..
 
image sharpening u nvidia control panel-u. inace meni ovde sve izgleda normalno. i meni je najlepsa slika bila na poslednjoj ati grafici odnosno 4850 posle na nvidi-i uvek bledo i isprano. prvo 660 pa sad 1060.
 
image sharpening u nvidia control panel-u. inace meni ovde sve izgleda normalno. i meni je najlepsa slika bila na poslednjoj ati grafici odnosno 4850 posle na nvidi-i uvek bledo i isprano. prvo 660 pa sad 1060.

Stavio sam vec image sharpening na max. Kao da je anti aliasing problem, ali nisam siguran
 
Pazi, da je neki hardverski problem imao bi moguća prekidanja, crnila, treperenja, resetovanja, linije po monitoru... Ali to blurovanje i problemi u igri su DEFINITIVNO softverske prirode. Da li ti se to dešava samo u RDR2 online i Warzone ili u svim igrama?? Probaj još neku čisto da se uveriš.
Da li u RDR2 koristiš Vulcan ili DX12 (nema velike razlike, ali ipak...). Jedino što može da bude hardverski je loš kabl ili loš ulaz (jesi li probao drugi DP na grafičkoj) pa čak, možda, i podešavanja samog monitora??? Obrati pažnu i na to kakva su podešavanja (nisu ista kao i za 580).
Na tvom mestu ne bi se previše brinuo, štaviše, uživao bih u tome da nađem rešenje problema, ali po ovome što si opisao gotovo sam siguran da nije problem u hardveru.
 
Poslednja izmena:
Ako si imao Radeon karticu pre toga moguće je da primeđuješ razliku, Nvidia je uvek davala ispraniju sliku u odnosu na Radeona, to je ono što prvo primetim kod novih kartica.
 
Da li si probao ovo, cest je problem kod nvidia kartica jer po defaultu nije full dynamic nego limited.
 

Prilozi

  • Untitled1111.png
    Untitled1111.png
    316.9 KB · Pregleda: 100
Ili probaj drugi monitor ili grafiku na drugom računaru.

To je jedino što, kako pišeš, nisi uradio, ali sam i dalje ubeđen da nije hardverski problem, tako da ti ni to neće mnogo pomoći. Ali ćeš se bar rešiti jedne brige - ili će drugi monitor raditi kako treba ili će ti grafika na drugom računaru fercerati valjano. Treće ne postoji.
 
Neka od gaming zezancija tog monitora? Prvo sam po opisu pomislio da nije mozda HDR negde pokrenut (u igri ili windowsu), a vidim da taj monitor ima neka svoja setovanja koja mi mirisu na neki problem tog tipa


AOC Game Color and Shadow control​

Bring the battle out of the shadows with AOC Shadow Control and AOC Game Color! Adjust grey levels for better picture detail and brighten dark areas or sink them back into blackness on the fly, without affecting the rest of the display.
 
Update, uspeo sam da sredim sliku tako sto sam ubacio nvidia filtere (sharp+), to je poboljsalo sliku.

Ali ja i dalje smatram da je prelazak sa XFX RX 580 na 3070 bio downgrade. Slika nije ni blizu ista, a imam gori fps u igricama, bez obzira da li su filteri ukljuceni ili ne. Cak i csgo, gde ne koristim nvidia filtere imam gori fps nego na rx 580.

interesantno, gubim strpljenje za ova sranja precenjena
 
Nešto ti tu nije definitivno u redu. RTX 3070 bi trebao biti primetan upgrade sa RX 580.
 
Nešto ti tu nije definitivno u redu. RTX 3070 bi trebao biti primetan upgrade sa RX 580.

U mom slucaju jeste primetan ali na gore. Csgo imam 150fps i posle 3 meca padne i na 110. na medium settings, igrica pre 20god....

warzone na medium 70 fps

red dead online na ultra 50 fps, na medium 80 fps

ocaj
 
A da probaš bios upgrade na kraju krajeva? Bilo je slučajeva gde su biosi popravljali pci-e kompatibilnost... Možda ti se grafika throttle-uje u pci-e linijama? Šta kaže GPUZ? Napravi ss gpuz-a i postavi na forum.
 
Neka zezancija softverska deluje..
Ja bi probao sve zivo oko toga šta mi padne napamet : drugi drajveri,ažuriranje biosa matične,novi sistem(može i na drugi ssd)..
Iako logički ne bi trebalo neke stvari da imaju veze sa tim problemom,gluposti se dešavaju na pc kao što je ova.
 
A da probaš bios upgrade na kraju krajeva? Bilo je slučajeva gde su biosi popravljali pci-e kompatibilnost... Možda ti se grafika throttle-uje u pci-e linijama? Šta kaže GPUZ? Napravi ss gpuz-a i postavi na forum.
Evo ga gpu-z.

Probacu sa bios updatom, vidim ima neki od pre mesec dana za moju plocu.

A sta mislis za ovaj bios driver za graficku? - https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/Dual/DUAL-RTX3070-8G/HelpDesk_Download/

Edit - nebitno, ovaj bios za graficku podrzava samo ryzen 7 5xxx series
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    32 KB · Pregleda: 43
  • 2.png
    2.png
    31.7 KB · Pregleda: 38
Nazad
Vrh Dno