Šta je novo?

"ROXIO Easy VHS to DVD 3+" ...par pitanja

RocK-Ker

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2004
Poruke
79
Poena
309
Gde se ovo moze nabaviti kod nas LINK
...ima li neko iskustva sa ovim konvertorom!
Kako doci do ove USB spravice?

Hvala! :)
 
Taj posao može da uradi bilo koja TV karta ili oni USB adapteri i kartice za video nadzor, nije to ništa specijalno, samo treba da ima composite video ulaz, softwera ima koliko hoćeš, meni je čak i "Windows Movie Maker" uradio posao preko Kworld TV kartice. Digitalizovao gomile VHS skućnih snimaka sa venčanja itd.
 
Slazem se za TV kartu ali bih u tom slucaju isao iskljucivo na kartu sa ugradjenim MPEG-2 enkoderom ...koje nesto i nisam nasao po nasim prodavnicama. Koliko vidim po sajtovima, imaju svega po par komada i to onih najobicnijih TV karti.
Jeste da ovaj ROXIO nije nista posebno ali je sve u jednom komadu i nema 100 vrsta setovanja, drajvera ...tj za namenu za koju je napravljen ...napravljen je najbolje moguce! :) ...velika mi je prednost i USB 2.0 za ciji protok verujem da ce biti dobar.
U svakom slucaju bih zamolio za info ako negde mogu da se nadju TV Capture sa ugradjenim Encoderom. :) Hvala unapred!
 
Imas Core 2 Duo, zasto ne ides na softverski encoding? Mada vidim da ti se bas uzima ovaj Roxio, tako da uzmi.
 
Slazem se za TV kartu ali bih u tom slucaju isao iskljucivo na kartu sa ugradjenim MPEG-2 enkoderom ...koje nesto i nisam nasao po nasim prodavnicama. Koliko vidim po sajtovima, imaju svega po par komada i to onih najobicnijih TV karti.
!

Zato su tu mali oglasi, prelistaj ih nacices na desetine karti. Koristi program WinDVR3 za capture, snima u mpeg2. Ne radi pod Win 7 x64 (x86 nisam probao) pa drzi neki XP samo zbog toga dok ne zavrsis.
 
Verovatno je ono "easy" u naslovu presudno. Slazem se da hardverska kartica bolje hvata video, Ali za mastering, otklanjanje suma , kombinovanje audio kanala itd , Ipak sluze proverene varijante premiere/Vegas a ne "easy" zezalice, cak I ako su legalne.
 
Poslednja izmena:
Ovako inace stoje stvari! :)
Ovo sve radimo zajedno kolega i ja! On se bavi tim stvarima i radio je sa "PINACLE Liquid Pro 5.x" (AGP stara varijanta) koju i dan danas ima
i koja je ispravna ali je otisla MB na tom starom racunaru i sad jurimo neku pouzdanu MB (s478 ili s775 sa AGP slotom) po oglasima! Naravno ima novu izuzetno jaku i7 kombinaciju ali
sa njom ovaj PINACLE ne ide ni pod razno! :) ...pa jeste, smesno je imati nov racunar i zastarelu, nekad skupu Pinacle 5 sa kojom si radio godinama...a da sada sa njom ne mozes nista.
Posto sam ja od skora u toj kombinaciji sad bi i meni trebao neki uredjaj kojim bih ja ovo radio kod svoje kuce, tj. kada on ne bude mogao, kada je zauzet ili kada ima previse materijala, posto nije samo u tom poslu, vec radi i u firmi, pa da ne bi stalno selili taj jedan racunar tamo-amo!
...zato sam pitao za info u vezi "ROXIO 3+" ili neki mozda bolji savet od iskusnijih, za dobijanje sto kvalitetnijeg AVI ili mpeg2 fajla radi dalje obrade gde dolaze kasnije efekti i na kraju verovatno konverzija u MKV, MP4 ili pak u neki od kompatibilnih formata za kucne DVD plejere!

Samo razmisljam, posto je novija spravica (3+ model) verovatno je dosta toga poboljsano i "pametnije" automatizovano!? ...a mozda i nije?

...pa ako imate jos neke predloge ...a i bandoglavo me zanima taj ROXIO! :D
 
Poslednja izmena:
Izguglaj ime tog programa i videces da je to amaterska konfekcija tipa cyberlink power director i tralala

Nabavi sony vegas i imaces ful fulova.

Traziti agp plocu u 2014 godini je fail u najavi . kupi bilo koju leadtek tv karticu i imaces zadovoljavajuce rezultate (hardversko enkodiranje je postalo nepotrebno jos od pojave core2 duo procesora).

Inace, za profesionalno prebacivanje se koristi mini dv rekorder, ili mini dv kamkorder sa av ulazima.
 
VHS je toliko mala rezolucija da bilo koji današnji uređaj može sve da propusti i digitalizuje u "real time" bez da se oznoji, to je najmanji deo posla. Posle toga dolazi najveći deo ako treba da se secka, pecka, čisti, pegla itd. Tu je Vegas tatamata. ali nije ni Adobe Premiere mnogo ispod mada izgleda komplikovanije. Ako ne treba bogzna šta da se radi, Movie Maker je savim dosta.
 
Evo, gledam ovu Leadtekovu "WinFast DVR3100H (Hybrid)" ....i ne izgleda mi tako losa, pogledao sam neke testove i kazu da ima malo problema sa podesavanjem kanala ...ali me to ne zanima posto nemam nameru da preko nje gledam TV ...i iskljucivo ce sluziti samo za VHS - DVD!
Druga varijanta za koju sam gledao test je WinFast PxDVR3200H ...obe su u rangu cena ~60e (i kusur)!
Da li bi ovo bilo OK za neki solidan izvorni video materijal? koji bi posle isao u "Premiere" iz razloga sto kolega radi sa legalnom verzijom ...pa cu najverovatnije i ja u "Premiere"!
Sony Vegas sam probao odavno (ono isprobao, edit par sekvenci,convert, compress...) ...ali nije mi problem da ponovo krenem sa njim! :) Doduse, meni je glavni posao obrada fotografija ali eto sad je doslo i ovo sporedno!

Molim Vas za zadnji savet oko uzeg izbora ovih TV karti i zavrsavam sa davljenjem :D (Odustao sam od ROXIO adaptera) :D
 
Poslednja izmena:
Naravno ima novu izuzetno jaku i7 kombinaciju ali
sa njom ovaj PINACLE ne ide ni pod razno! :) ...pa jeste, smesno je imati nov racunar i zastarelu, nekad skupu Pinacle 5 sa kojom si radio godinama...a da sada sa njom ne mozes nista.

Nije problem u hardveru nego u softveru, instaliraj XP pa da vidis kako ce raditi. ja drzim dual boot iskljucivo zbog ovakvih gluposti, za skener i stampac za koje nema drajvera za win 7 i za TV kartu kad radim capture jer windvr3 ne radi pod win 7. Inace imam MSI TV anywhere master
http://www.itsvet.com/proizvod/msi-tvanywhere-master/comp_comp_tuner/24/17
tezak krs kao tuner ali za capture sa composite ulaza je odlicna

Najbolja karta koju mozda mozes da nadjes je Tarratec Cinergy

http://www.itsvet.com/proizvod/terratec-cinergy-400i/comp_comp_tuner/325/134

imao sam je preko 7 godina, odlican Philips tuner, odlican softver, svaka preporuka

gledaj male oglase. Posle nje Leatek Winfat neki sa boljim chipom od BT878 koji imaju vecina.
 
Poslednja izmena:
Evo ja mogu da ti ponudim ATI TV Wonder 650(PCI slot) koja radi pod Windows 7(doduse ja sam je probao samo na vec postojecoj instalaciji WinXP-a). Kartica ima fin softver i ima Theater 550 cip koji je valjda kvalitetan, ispravite me ako gresim.
 
Kod mene Kworld sa Philips 7371 čipom sve radi i to i na 8mici i 7mici. Sve sa 713x čipom ima drajvere i za ove sisteme.
 
Evo ja mogu da ti ponudim ATI TV Wonder 650(PCI slot) koja radi pod Windows 7(doduse ja sam je probao samo na vec postojecoj instalaciji WinXP-a).
Ако повољно нудиш, можда се и ја заинтересујем. ;) Имам неку Pinnacle картицу али ми се чини да ће ускоро да ми буде потребна још једна. Софтвер ми није проблем, ем DScaler све чита ем сам ионако 99% на линуху па ми је скоро свеједно.
 
@a c a: "Pinacle5" je AGP varijanta ...a racunari su nam PCI! ...Terratec je fantazija ako uopste i moze da se nadje polovan!? Poznate su mi Terratec audio kartice tako da ne sumnjam u kvalitet!
@Solesoslav: PP

Imate li neko misljenje o ove dve Leadtek TV kartice za koje sam pitao?
1. "WinFast DVR3100H"
2. "WinFast PxDVR3200H"

...
 
Ati wonder 650 je daleko bolji .
 
Nasao sam odlicnu plocu INTEL(875 chipset) iz tog vremena, osposobio stari racunar instalirao matoru ATI 8500DV (PINNACLE Liquid Pro 5.5 legal software) i sad sve to radi kako treba!:) ...jedino je taj originalni software nekako šmrljav ...jedva sam se pokupio u njemu tako da cu najverovatnije da nadjem neki prilagodljiviji
mom oku!
Ujedno sam ovim hteo da se zahvalim svima vama na savetima.
Nije bas ispala ta varijanta sa TV karticom vec sasvim trece resenje, koje sam najmanje ocekivao!

HVALA PUNO DRAGI LJUDI! :) Ziveli!!!
 
Poslednja izmena:
Od ovih novijih trazi neki sa minimalnim interfejsom(mislim da ChrisTV odgovara tom opisu, ali nisam siguran jer nikad nisam uspeo da ga podesim). Ovaj sto ja koristim sto je dosao za TV Wonder 650 ima neki kvazi 3D interfejs koji dize GPU previse i to smara ako imas slabu graficku sa ventilatorom.
 
Nekako sam na muku skapirao taj software od Pinnacle-a, optimizovan je dobro (CPU<50%, Intel 2.66GHz 1GB RAM) ali mu je interfejs sacuvaj Boze, iskomplikovali su ga do bola, nikad da dodjem do opcije koja mi treba!!! ...ma, najbitnije mi je da izvucem sirov capture fajl u sto boljem kvalitetu, posle je lako. :)
Probao sam Capture i sa "WinDVR3", radi dobro samo kompozitni, dok sa S-video konekcijom gubi boju povremeno!? ...jos jedan problem mi se javio kod "WinDVR3", njegov mpeg2 Premiere ne vidi jer nema neki kodek, pa sam otisao u Vegas koji ga je ladno ucitao, Vegas je stvarno mrak za editovanje, koristim verziju 10.0c x86 posto trenutno editujem u WinXP.
"VirtualDUB" mi je ubrzavao fajl pa sam ga batalio! Jos neke sitnije programe sam probao ali ...nije bilo neke vajde od njih! Uglavnom ...sad je sve OK, moze se ovako!

Pozdrav! :)
 
Nazad
Vrh Dno