Šta je novo?

ROG STRIX B550 F - GAMING update BIOS dilema

Sean

Cenjen
Učlanjen(a)
02.09.2015
Poruke
542
Poena
115
Sinoc sam skinuo poslednju verziju BOISa za ovu plocu, i preko flesa pokrenuo UPDATE... Tada mi izbacio ovu poruku (FOTO), i nisam siguran za opciju YES. Da li ce KEY da mi novi napravi ili ja vec treba da imam?! Pa sam za sada na NO opciji, ali mi svaki restart izbacuje ovo... Inace BIOS je uspesno ažuriran na poslednju verziju..Prvi put radim ovo... 💥
IMG_20240219_104237.jpg
 
imas key negde zapisan ako si aktivirao bitlocker na disku?
 
Mislim da je do nedavno bio tu, ali je otisao sa poslednjim spremanjem :confused: Kontam d sam to aktivirao instalacijom WIN 11 :unsure: Moze li se negde sad to ponovo naci (br)?
 
Poslednja izmena:
Imas opciju recovery key negde... googlaj ! ne secam se vise procedure
 
Koliko vidim jedini nacin da je otpremljen u MS nalog, sto ni to nije slucaj kod mene (upravo proverio)...Ok, u najgorem slucaju da pritiskam ovo NO do sudnjeg dana Win? :censored: Ili da vratim BIOS na verziju od pre3 godine, a to mi se ne radi bas... ( Ako negde ne gresim, ovo je van pameti... Da ti nemas mogucnost kao 'vlasnik' da povratis sifru ili resetujes - u slucaju gubitka)
 
Poslednja izmena:
Da li se ti brineš za win key koji aktivira windows? Ako je to, onda ovo nema šta da te brine.
Ukoliko si koristio zaključavanje pristupa nekoj od particija/foldera ili slično, a uz pomoć bitlockera, onda nemoj ništa raditi pre nego se uputiš u dalje korake.
Ne razumem u potpunosti šta rade y i n opcije u slučaju kada je korišćena bitlocker funkcija.
 
Jednostavno ovo se pojavilo na kraju UPDATEa (uspesno odradjenog). Brinem se da necu moci podici Win, ako odem na Y..I valjda ne gresim kada mislim da sam tu opciju cekirao - zbog instaliranja Win 11 :unsure: ...Naletece neko da je ovo iskusio ;)
 
Jednostavno ovo se pojavilo na kraju UPDATEa (uspesno odradjenog). Brinem se da necu moci podici Win, ako odem na Y..I valjda ne gresim kada mislim da sam tu opciju cekirao - zbog instaliranja Win 11 :unsure: ...Naletece neko da je ovo iskusio ;)

Ja sam prošle sedmice radio update UEFIja na svojoj plojki na v5003 i istu sam poruku dobio i pritisnuo sam "Y" na tastaturi jer mi diskovi u desktop mašini nisu enkriptovani BitLockerom. Ako nisi koristio BitLocker na toj mašini, slobodno pritisni Y.
 
Dug period 3 godine, nadam se da nisam - ali nisam samo ja koristio KOMP - trebalo bi to nekako proveriti...
 
otvoris cmd as admin i kucas manage-bde -status pa enter
 
Izgleda sve Ok
Screenshot 2024-02-19 190803.png

E sad, mojim pritiskom na No je bootovao sistem i rekao da ce iskljuciti ovu zastitu...Da ili ovo ocitava 'po novom'? Budalim jer mi frka da pritisnem dugme :D Stvarno bi bila katastrofa da WIN na ovom KOMPu dizem iz nekih razloga...
 
Poslednja izmena:
to ispod se odnosi u slucaju da je bitlocker active, sto kod tebe nije slucaj
 
U slucaju da se desi - i zatrazi KEY, razmisljam da mogu ubaciti FLES sa starim BIOSom i cepiti ga...Tada bi se opet sve poklapalo...
 
ne moze da zatrazi bitlocker key kada bitlocker nije ukljucen na disku

znaci ides na ono Y i prodje taj korak
ako se plasis, nemoj da diras i koristi kao do sada. tvoj izbor. ne mozemo mi da ti kazemo sta da radis sa svojim racunarom, na tebi je

edit: napravi bekap C diska, ako nisi siguran sta ce se desiti
 
Ah, zaboravio sam na to :D Cim nadjem 400GB pravim IMAGE bekap i pritiskam Y (to mi je vec sigurica) Hvala drugari sto nisam morao da guglam (y)
 
Mislim da si se previše iskombinovao, ako je neko koristio bitlocker, a ti ne znas, odoše njegovi fajlovi ne tvoji. i pitanje se postavlja samo da li ti možeš da vidiš to kad ga bios pregazi samo bez ikakvog keya ili ih prosto obrise a ti imas novi prostor na disku za koji nisi znao :D
što se tiče dizanja windowsa tu nemaš nikakvih problema
idi yes i uživaj u kompu...
 
Nazad
Vrh Dno