Šta je novo?

Retro pc gaming - kako do softvera

dzudzubajac

Čuven
Učlanjen(a)
12.02.2005
Poruke
4,920
Poena
525
Pazarih jednog pentium keca kako bih sklopio mašinu za retro gaming.
Preletao sam starije teme kako bih iskopao neke linkove ali vidim da su uglavnom mrtvi.
Postoje li sajtovi na kojima se mogu skinuti programčići tipa norton commander, qemm i slično kao i neke igre iz tog razdoblja? Gledao sam npr myabandonware ali on mahom prebacuje na kupovinu na GOGu što kontam da vrv neće ni raditi na starim mašinama pošto su mahom igre upečovane da rade na novijim OS.
Okvirno me zanimaju naslovi sa supermix 1-7 cdova koje su svojevremeno neki dileri prodavali.
 
Ja sam skinuo gomilu igara iz 90tih sa archive.org sajta......uglavnom su u ISO formatu (ako npr igra zauzima 1 CD),neke su u BIN i CUE obliku,pa ih posle narežem na CD.......većina igara radi,baš kao 90tih...:)

Ali npr Mortal Kombat 2 i Witchhaven (neke od mojih omiljenih igara) nikako nisam uspeo da normalno pokrenem u win95.....ili neće da se startuju ili im fali zvuk ili već nešto....sva sreća da mnoge druge rade sasvim OK......eto npr trenutno sa Pancer Generalom (prvi deo) opet osvajam svet kao nacistički general :love:
 
Odlicni su, koristim ih godinama. Sigurno sam skinuo jedno 100 igara. I brzina downloada je daleko brza nego na archive.org(bar meni).
Do skoro je moglo da se skida preko p2p i ruskog sajta. Sad su ukinuli p2p i ubacili americki mirror, koji ima dobar bandwidth.
 
Odlicni su, koristim ih godinama. Sigurno sam skinuo jedno 100 igara. I brzina downloada je daleko brza nego na archive.org(bar meni).
Do skoro je moglo da se skida preko p2p i ruskog sajta. Sad su ukinuli p2p i ubacili americki mirror, koji ima dobar bandwidth.

Jašta odličan sajt, ima bukvalno SVE od naslova što ti treba, skinuo sam celu svoju kolekciju retro PC igara preko njega kada mi je otišao hdd svojevremeno.
Neko mi je dojavio za njega i od tada ga imam ubeleženog jer nisam uspevao guglajući sam da nadjem ni jedan sajt tog tipa gde je sve na jednom mestu i gde imaš čak i više verzija jedne igre npr. shareware, demo, disketna, CD...pa uz sve to imaš i razne patcheve što je extra.
Nekada sam skidao sve dok se moglo sa ISOZone ako se sećam ali je on ukinut odavno.....sve u svemu bukvalno i definitivno najbolji sajt na svetu za MS-DOS/Win95 gaming a pošto su rusi u pitanju ne strahujem ni najmanje da će biti ukinut.

Takodje bih spomenuo i WINWORLD kao još jedan fenomenalan sajt gde se mogu preuzeti sve verzije MS-DOSa, starih Windows-a i koječega.

 

@Ulrich

Za Mortal Kombat 2 treba da ideš u DOS mode, ne može da radi u Windows.

Dos-mode.png

U DOS-u radi normalno:

MK2.png
 
Nazad
Vrh Dno