Šta je novo?

Restore Viber chat history-ja

The Filozof

Cenjen
Učlanjen(a)
20.06.2016
Poruke
1,181
Poena
165
Slučajno sam na telefonu obrisao Viber chat history sa Google Drive-a. Ima li neki način da uradim restore sa Viber-a na računaru?
 
Možda nisam baš najbolje objasnio. Dakle resetovao sam telefon i prilikom prvog startovanja Viber-a, umesto da uradim restore prethodno backup-ovanog chat history-ja, slučajno sam kliknuo backup i prepisao ceo stari history sa novim praznim. Na laptopu imam aktivan Viber sa kompletnim chat-om, pa me interesuje da li postoji neki softver koji će da mi sinhronizuje chat na telefon ili eventualno da konvertuje viber.db fajl koji će biti čitljiv na telefonu?
 
Prvo si trebao na telefonu da se ulogujes u gmail koji koristis za google servise, pa kad instaliras viber onda se prijavis sa tom gmail adresom. Onda ti viber u jednom koraku otvori skener za QR cod i slicicu QR koda nadjes na laptopu u viberu. Kad to skeniras, onda je zavrseno.
Ako si zaboravio password za gmail, sto se najcesce desava, probaj da ga promenis koristeci isti broj telefona preko opcije zaboravljena lozinka, nije tesko ali ima malo drndanja sa verifikacionim kodovima.

Znaci reinstaliraj taj viber, pa prvo sredi gmail.
 
I jesam se prvo ulogovano na Gmail, pa sam potom instalirao Viber i onda mi je ponuđeno da uradim restore prethodno napravljene kopije chat-a sa Google Drive-a, a onda sam uradio šta sam uradio i sada nema više nazad. 😁
 
Pa nemoj restore, probaj iznova od reinstalacije, upisi gmail adresu i telefon sa +38163... i poslace ti verifikacioni kod i kad ga upises u prazna polja i potvrdi, izaci ce ti gore obavestenje da je uspesno izvrsena verifikacija, potvrdi i to na plavom dugmencetu i pokrenuce ti kameru i skener da skeniras QR code sa vibera na laptopu i to je sve.
 
Odmah na početku prilikom startovanja mi nudi samo da biram zemlju i da unesem broj mobilnog telefona i nakon verifikacije mi otvara Viber. U kom tačno koraku treba da unesem mail?
 
Pa ja sam prvo unosio mail, pa mi posle toga izbaci taj mail sa jos jednim poljem ispod za telefon i upisao i njega i ispod ima da se klikne da ti posalje kod za verifikaciju i posalje ga na mail.
 
Upravo sam ponovo pokušao da reinstaliram Viber i prvo mi na početku traži broj telefona, pa nakon te verifikacije mi nudi da unesem mail. Pošto unesem mail, stigne mi link na koji trebam da potvrdim, a onda nakon toga mi otvara kameru da skeniram QR kod na laptopu. Međutim taj scan služi da verifikujem Viber kao sekundarnu aktivnu instancu na laptopu, a ne i da sinhronizujem chat.
 
Nazad
Vrh Dno