Šta je novo?

Resident evil serijal - order of play

chevu1990

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2014
Poruke
168
Poena
130
Moja oprema  
Mobilni telefon
Nord 2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zdravo svima,

Palo mi je na pamet da priupitam ovde oko serijala koji mi je jako zanimljiv jos iz detinjstva. Kao klinac igrao sam RE Nemesis(mislim da je to 3) i uzivao. Mimo toga nisam igrao RE igre.

Posedujem PS5 i sada bih krenuo da igram serijal. Zanima me kojim redosledom igrati, i sta preskociti.

Preskocio bih igre za koje se ocekuje remake/remaster, kao i ps3 i starije grafike.

Siguran sam da postoji dosta vas koji su zaljubljenici u franšizu i koji bi mogli da pomognete korisnim informacijama.
 
Vec si u predzadnjoj recenici odlucio sta ces igrati. :) Znaci preostaju ti samo ove glavne igre (RE7, RE2 Remake, RE3 Remake, RE8) iz PS4 ere.

Kako sada uskoro izlazi novi RE4 Remake, ja bih to sve spojio u cugu. Dakle krenes RE7+RE8 pa RE2R+RE3R+RE4R, ili obratno (obratno bih preporucio da sada ne izlazi RE4R, ali u svakom slucaju kako god, ionako su RE7+RE8 odvojena prica od ostalih).

Pre igranja RE2 Remake bih samo preporucio da pogledas/procitas rezime RE1, cisto da budes malo u toku.
 
Vec si u predzadnjoj recenici odlucio sta ces igrati. :) Znaci preostaju ti samo ove glavne igre (RE7, RE2 Remake, RE3 Remake, RE8) iz PS4 ere.

Kako sada uskoro izlazi novi RE4 Remake, ja bih to sve spojio u cugu. Dakle krenes RE7+RE8 pa RE2R+RE3R+RE4R, ili obratno (obratno bih preporucio da sada ne izlazi RE4R, ali u svakom slucaju kako god, ionako su RE7+RE8 odvojena prica od ostalih).

Pre igranja RE2 Remake bih samo preporucio da pogledas/procitas rezime RE1, cisto da budes malo u toku.
Upravo mi je ovo trebalo.

Veruj mi da toliko dugo nisam pratio serijal da pojma nemam koja igra je za koju generaciju.

Zar nije RE1 uradjen neki remake za PS4?
 
Prilicno sam siguran da nije, verovatno ti je ostao u secanju remake dvojke pa si pomesao 🙂
 
Ne, to je Remake iz 2002. za Nintendo GameCube, koji je pre 10 godina ponovo izdat kao "HD Remaster" za PC/PS3/PS4/X360/XOne.
Da ovo je u pitanju, ima li smisla igrati i to? Moracu malo da pogledam na yt kako izgleda.
 
Ima, odlican je remake. Jedino sto te moze odbiti su tenk kontrole (upravljanje kao u prvim originalnim igrama).
 
Ima, odlican je remake. Jedino sto te moze odbiti su tenk kontrole (upravljanje kao u prvim originalnim igrama).
Do sada sam igrao nemesis, tada je bilo da se kreces scena po scena, ne znam jel se secas Dino crysis igre, taj fazon. Nece mi smetati, dokle god nije grafika kao stari Crash
 
Ne mogu da verujem bukvalno isto krenuo. Napravio sam poseban psn nalog i uzeo sada na ovom popustu tog keca pre 10ak dana. Danas krenuo da igram i rekoh aj da vidim dal ima neka tema o kecu na forumu. Inace nisma igrao ni jedan osim remake dvojke nekih sat vremena onda kad je izasao (zakucavalo na kompu pa batalio, neki glup bug). Za sada u planu da uzemem i dvojku i trojku remake dok su na popustu. Inace nisam pikao horore i ne znam nista o prici i samoj igri tako da ocekujem dobro zezanje.

P.S. one revelationse i code veronica to preskakati ili izricito ne preskakati? Nisam ih planirao posto iovako ima delova ko kusih pasa.
 
@emaremare ja bih na tvom mestu:
  • pogledao na YT RE1 čisto da imaš karatk brif šta se desilo jer se RE2 bukvalno nastavlja sa radnju iz RE1 samo iz ugla drugih protagonista,
  • pa onda kreneš RE2,
  • pa RE3,
  • pa RE4, i
  • onda RE7 i RE8 (koji fakat i nemaju mnogo veze sa osnovnim serijalom ni sa aspekta settinga ni sa aspekta prikaza izvedba FPS vs treće lice)...

Sa ovog spiska ja nisam igrao jednino R4, pa mi je ovaj remake došao kao budali šamar...

EDIT: Sad vidim da si uzeo RE1, udri onda, nema gledanja na YT...
EDIT: Wtf sad vidim da postoje RE5 i RE6 (što je i logično), neđutim nisam ranije nikad ništa pročitao valjaju li...
 
Poslednja izmena:
Da sve je na popustu do 22.03. na storu. Evo ti spisak, vodim evidenciju 😁. 7 verovatno imas iz kolekcije ili sa poslednjeg davanja.

RE1 4.99
RE2 9.99
RE3 9.99
RE4 nije na akciji logicno
RE5 7.99
RE6 7.99
RE7 7.99
RE8 19.99

P.S. da napomenem po istoriji cena ovo su generalno cene na kojima se igre mogu naci na svakih par meseci pa se ne mora žuriti do 22.03. ako se nece igrati u skorije vreme.
 
Poslednja izmena:
Sto preskacete Resident Evil 0 HD Remaster? Igra se malo razlikuje od ostalih ali je odlicna.
 
Ja po redosledu izlaska krenuo, 0 je valjda posle keca izasla zar ne? Mada iskreno i dalje vagam da li da je igram, dvojka mi se bas igra.

E da i sto sam citao po forumu i netu igraci se bune kako sad 7 i 8 deo imaju veze sa okultnim a ostali delovi se vezuju za to da je virus iz labaratorije. Za sat vremena igranja keca meni ovo zesce vuce na okultno plus knjiga koju sam nasao u grobu zvana knjiga Prokletstava.
 
RE3 remake ocajno izveden. Od os ovne trilogije ostao mi je u secanju kao najbolji, imam cak i negde PC CD rom original, ovo sad je Bogu za plakati. RE2 mnogo bolje uradjena
 
Nazad
Vrh Dno