Šta je novo?

Resident Evil 8 Village

I posle brdo takvih slucaja i dalje tvrde da denuvo ne utice na performanse. Ajde da obori koji fps ali da izaziva stuttering je neprihvatljivo.

Nece oni priznati gresku i da su krivi, jer ako priznaju znaci da su znali koje ce posledice da budu i ipak su uveli tu zastitu. Isto kao sto lekari nece da priznaju da im je umro pacijent zbog nekog propusta lekara ili kada banka napravi korisniku manjak na racunu. Sve ce uraditi samo da dokazu da nisu krivi iako su uhvaceni sa prstima u tegli meda.
 
I onaj ko je kupio sada ima benefita.
Igra jos od demoa na velikoj vecini konfiguracija (cak i sa RTX3080) ima problem sa stutterom prilikom ubijanja protivnika. To nisu ni ispravili u full igri, a danas dva meseca kasnije jos uvek nije bilo nikakvih patcheva.

Ovaj crackovani .exe ima iskljucene DRM gluposti koje su prouzrokovale taj stutter.
Posto mi je igra jos uvek instalirana, bas sam jutros skinuo samo crack i isprobao. Sada radi kao podmazano, kao prethodne RE Engine igre.

Zaboravio da dodam da je takodje sredjen i fps drop kod pojavljivanja mušica.
Doduse, kod mene drop nije bio ovoliko izrazen:





I posle brdo takvih slucaja i dalje tvrde da denuvo ne utice na performanse. Ajde da obori koji fps ali da izaziva stuttering je neprihvatljivo.

To tvrde samo slepi Steam/Valve/Gaben fan dečaci. :)
 
I posle brdo takvih slucaja i dalje tvrde da denuvo ne utice na performanse. Ajde da obori koji fps ali da izaziva stuttering je neprihvatljivo.
Nije ovde Denuvo problem, vec Capcomov DRM koji se nalazi iznad.
Oni su inace totalno djubre od kompanije. Neverovatno mi je recimo da neko uradi ovo:
 
Da li radi ova “nova“ verzija na win 8.1?
 
Haha, "patch" zvani "uklanjanje Capcom zastite" :D
 
Posle 70+ sati konacno sam zavrsio sa ovom igrom.
Zvucace cudno, ali bolje misljenje sada imam o igri, nego kada sam je prvi put zavrsio. Obozavam da prelazim RE igre vise puta i otkljucavam vise nivoe tezine i oruzja.
Postoji doduse jedan segment koji je jednolican kada se igra vise puta, ali srecom ne traje predugo.

Nisam imao velika ocekivanja od Mercenaries moda, ali sam se fino zabavio otkljucavajuci AA skorove (u pola sam uzeo AAA, ali nisam jurio u svim jer se nista ne otkljucava).
Mala zamerka je sto je potrebno ici na jedan ili dva builda da bi se ostvarili dobri rezultati.

Igrao sam malo i sa FOV modom i sta znam...lepse igra izgleda, ali je zahtevnost dosta visa, a i cutscenes izgledaju pogresno.
Sto se stuttera tice, skoro da ih nije ni bilo kada sam iz dynamic 4k prebacio u 1440p.

Sada se ceka prvi dlc.
 
Nisam imao velika ocekivanja od Mercenaries moda, ali sam se fino zabavio otkljucavajuci AA skorove (u pola sam uzeo AAA, ali nisam jurio u svim jer se nista ne otkljucava).
Mala zamerka je sto je potrebno ici na jedan ili dva builda da bi se ostvarili dobri rezultati.
Takođe, odlična zabava Mercenaries. Za trofej sam morao juriti rank S u svim nivoima. Čvrste živce treba imati za nivoe u fabrici, za malo da odustanem. :)
 
Rank-ovi valjda idu B, A, S, SS, SSS, zar ne? Nivoi u fabrici me baš dobro namučili. Prešao, uzeo trofej i dosta mi je, nisam mogao više zaista. :)
 
Da, moja greska. Htedoh da napisem SS.
 
Posle 70+ sati konacno sam zavrsio sa ovom igrom.
Zvucace cudno, ali bolje misljenje sada imam o igri, nego kada sam je prvi put zavrsio. Obozavam da prelazim RE igre vise puta i otkljucavam vise nivoe tezine i oruzja.
Postoji doduse jedan segment koji je jednolican kada se igra vise puta, ali srecom ne traje predugo.

Nisam imao velika ocekivanja od Mercenaries moda, ali sam se fino zabavio otkljucavajuci AA skorove (u pola sam uzeo AAA, ali nisam jurio u svim jer se nista ne otkljucava).
Mala zamerka je sto je potrebno ici na jedan ili dva builda da bi se ostvarili dobri rezultati.

Igrao sam malo i sa FOV modom i sta znam...lepse igra izgleda, ali je zahtevnost dosta visa, a i cutscenes izgledaju pogresno.
Sto se stuttera tice, skoro da ih nije ni bilo kada sam iz dynamic 4k prebacio u 1440p.

Sada se ceka prvi dlc.
Kako bre?
Ja završio igru za 9 sati, pokupio sva boss blaga, osim Beneviento jer nisam skontao kako da otključam onu grobnicu, a mrzelo me da tražim po netu..., nabudžio sva oružja, pred kraj kupio i mašinku, nemam osećaj da sam išta bitno propustio...

Inače, igra je ok kad u njoj "ne tražiš" prethodnike...
Po meni bolja od RE7, ako ništa bar zbog više različitih tipova neprijatelja (a ne samo onih crnih molded kreatura).
Igru prožima solidan osećaj bespomoćnosti i nemaš ni želju ni mogućnosti da kreneš u neke frontalne obračune većih razmera sa karakondžulama, već pretežno biraš momenat i mesto kad i kako se boriš...

Endžin solidan, šljaka, ali ništa neviđeno, lepši mi RE2: remake npr...

Nego zanima me vi koji ste igrali na PS4 na džojpedu, kako pobogu?
Ja se i ovako napočetku patio sa mišem i onim Lemmi pištoljem treba likanu da smestim 4-6 headšotova da ga smirim, a oni za promenu umeju i da izbegavaju metak, ne idu pravolnijski kao zombiji...
 
U tih 9 sati, sto ti je pisalo nakon prelaska igre, nisu uracunate cutscene, vreme u meniju,... To nije ukupno vreme igranja.
Ako se secas, u RE3 Remake je na kraju bilo prikazano i Clear Time (ovde ga nazvali Completion time) i Total Play Time.

70 sati se lako sakupi kada prelazis igru 5-10 puta kako bi sve Challenge odradio.


Za joypad samo stvar vezbanja. :) Meni trebalo oko godinu dana da se "konvertujem", mada generalno slabo igram FPS-ove a multiplayer rostiljanje uopste ne igram 15 godina.
Ok mi je ovde bilo, nikakvo mucenje (Xbox One joypad).
Pro tip: u opcijama obavezno iskljuciti Movement Camera Acceleration with Controller i Aiming Camera Acceleration with Controller.
 
Poslednja izmena:
Joypadom samo vežba. Poenta je da se ne nišani samo sa desnim (kamera) stickom, već i levim (movement) stickom - lako protivnici nalete na nišan.
Ne bih mogao sada iz fotelje da se vratim na miš+tastatura, nema sile.
 
Joypadom samo vežba. Poenta je da se ne nišani samo sa desnim (kamera) stickom, već i levim (movement) stickom - lako protivnici nalete na nišan.
Ne bih mogao sada iz fotelje da se vratim na miš+tastatura, nema sile.
Upravo to kada se zajedno nisani u isto vreme i desnim i levim stickom, treba samo vezba.
 
  • Shadows of Rose (a new story DLC)
  • Third Person Mode (play the story mode from the third-person perspective)
  • The Mercenaries Additional Orders (new playable characters and stages)



(ko nije odigrao Village, neka preskoci trailer zbog spoilera)
 
Nadam se da nece mnogo da traze za doplatu na Gold Edition.
Definitivno bih jos jednom obrnuo igru u 3rd person, kao i odigrao taj DLC sa Rose.
 
Znaci da vredi ovo igrati? 3rd person me svakako privukao...
 
cek, jel da bi i originalnu pricu igrao u 3rd person, mora ovaj DLC "winter's expansion" da se kupi?
!st person mi mnogo retardirano izgleda ovde, radije bi u 3rd, ali imam samo original igru, bez DLC.....
 
Nazad
Vrh Dno