Šta je novo?

Resident Evil 8 Village

Zavrsio sinoc, trebalo mi je 12-13 sati, pri cemu sam odradio sve opcione stvari.
Odlicna je igra, iako ima debilnih delova. Nisam ocekivao da ce biti ovoliko raznovrsna - neki delovi podscecaju na Metro serijal, jedan deo na PT i onu RE4 neobjavljenu betu...cak ima i God of War uticaja.
Ako koristite slusalice, obavezno ukljucite virtual sorround.
Sada cu verovatno da predjem jos jedno 3-4 puta, odradim sve achievemente i onda cekam psvr2 verziju koju cu kupiti day 1.
 
U potpunosti se slazem sa:



Ali: mladjim generacijama se svidja. Verujem jer mi koji igramo od RE od PS1 imamo drugacije vidjenje/osecaj/mindset za ovu fransizu te otud ova velika razlika u misljenjima.
 
I od mene najveća zamerka na jednostavnost rešavanja slagalica i nedostatak horor atmosfere.
 
Prilagodjavaju se trzistu a i igracima. Druga su vremena bila kada je bio kec rezident izasao i danas.
 
Od keca su se vremena promenila 20 puta :)
 
Ja mislim da smo se najvise promenili mi sami , meni se najvise svideo re7 pa re4 , re8 jos uvek nisam probao ali sam igrao sve igre iz serijala i re5 mi je bio najlosiji
 
Postoji jedan bas strašan deo koji je možda i najstrašniji u serijalu.
Igram i ja RE od keca i od kada sam rešio da ću da igram igre zbog onoga sto jesu umesto da se žalim oko toga šta nisu…počeo sam dosta više da uzivam u igranju.
 
Ja mislim da smo se najvise promenili mi sami , meni se najvise svideo re7 pa re4 , re8 jos uvek nisam probao ali sam igrao sve igre iz serijala i re5 mi je bio najlosiji
To sigurno :)

Al da su igre postale sve debilnije, i to je istina, cast retkim izuzecima.

Evo ja cekam Stalkera 2 ko ozeblo sunce, a pretpostavljam da nece ispuniti ocekivanja.
Sad, ima tu momenat proslosti i igranja prvog dela koji je bato bio busan ko sir :D, milion bagova, ali je imao dusu.

Mada recimo nova Syberia, 4.deo, tacnije demo, odusevio me je.
A prvi deo izasao pre 20 godina.

Tako da, ima tu koktel svega...
 
Kada je izasao re1, '96-7?
Jos uvek se odlicno secam kako sam uprljao donji ves kada su uleteli dobermani kroz prozor. Takodje Dead Space, kako te uvuce u armosferu i stalno drzi na ivici pa se opet preseces kada te ruka bossa uhvati i vuce te niz hodnik.
Cak i Soma ima dobru atmosferu i jedva cekas sledeci deo slagalice odlicne price.
Ovo mi je... ne znam, tako prazno, repetativno, slagalice su kao kada napises pin kod kreditne karte na samu kartu (pa je izgubis).
Nadam se da je samo do mene...
 
RE7 je jako dobar. Tek pre mesec dana ga odigrah. Jedino standardni protivnici (katran Groot-ovi :cautious:) mi malo kvarili koncepciju.

Sa RE7 i rimejkom RE2 sam poverovao da su se konačno vratili u kolotečinu. Ali nakon rimejka RE3 (easy money) i informacije da će RE8 biti po ugledu na RE4, izgubio sam interesovanje/hajp za ovom igrom. Malo sam izspoilovao i dovoljno sam video, odigraću verovatno kada bude na nekom debelom popustu. A sa izjavom da su je ublažili jer je RE7 bio previše strašan, tek nemam reči. Nadam se da se ne vraćaju "Rambo" stilu (RE5, RE6...)

Što se tiče horor atmosfere, ipak je tu Silent Hill franšiza neprikosnovena (mislim na prva 3 dela, mada može i 4. da prođe).
 
Poslednja izmena:
Verujem da se mnogi nadaju da ce uskoro neko da objavi da radi na Silent Hill remake-u :)
 
Postoje glasine, šuška se :) , no ako se desi, kakva je sve (ne)dela Konami radio, i ako trebaju da se isprate današnji trendovi, teško da će to biti istog kvaliteta. Za grafiku ne sumnjam da će biti ultra-mega-giga. Nego da da ne idemo u veliki off.
 
Verujem da se mnogi nadaju da ce uskoro neko da objavi da radi na Silent Hill remake-u :)
Priča se da dve kompanije rade na dve odvojene Silent Hill igre. Jedna od njih je kreator igre Medium, Bloober Team... i to je praktično potvrđeno u jednom skorašnjem intervjuu.
 
Koliko vam baca sa RTX (i ima li uuopšte takvih) 3090? Meni daje 100 fps, sa padom na 40 fps ma bez veze sekvencama, dok je GPU load jako nizak...
 
Da, postoje dropovi, bar vidim da se dosta ljudi na to zali.
nema tu pomoci osim da se ceka patch.

ne znam kako je na PS5, da li i tu ima dropova ili je sve ispeglano.
 
Da, postoje dropovi, bar vidim da se dosta ljudi na to zali.
nema tu pomoci osim da se ceka patch.

ne znam kako je na PS5, da li i tu ima dropova ili je sve ispeglano.
Radi kao zmaj na PS5. Sa isključenim RT nema dropova uopšte, sa RT se desi ali nije uopšte često niti značajno ometa. Inače, završio za 10 sati i 5 minuta... nije mi se svidela jurnjava na startu ali vrlo dobra igra, bolja mi je od sedmice. Bos bitke su baš lepo napredovale, svidele su mi se. Protivnici neuporedivo zanimljiviji od sedmice, raznovrsniji, opasniji. Počeo NG+ što je sjajan dodatak, tu je i mercenary mod... dosta dobar replay value.
 
"Ja mislim da smo se najvise promenili mi sami" Da si mi pokazao gameplay ni za milion godina ne bi pogodio da je RE igra. Mi jesmo ostarili ali RE vise nema identitet. Nekakvi duhovi, vampiri, andjeli i demoni. Mozda nisam dovoljno pratio RE serijal i skuzio kada se sve to desilo ali se RE vise promjenio od mene.
 
"Ja mislim da smo se najvise promenili mi sami" Da si mi pokazao gameplay ni za milion godina ne bi pogodio da je RE igra. Mi jesmo ostarili ali RE vise nema identitet. Nekakvi duhovi, vampiri, andjeli i demoni. Mozda nisam dovoljno pratio RE serijal i skuzio kada se sve to desilo ali se RE vise promjenio od mene.
U pravu si da se RE se promenio ali da li bi je ljudi igrali i dalje da je nastavila na isti kalup? Morali su da je menjaju inace bi je izlizali total, mada je bolje da su igre koje odstupaju od originala nazvali drugacije a RE izbacivali redje.
 
Zaboravljate i da su igre ranije drugacije koncipirate odnosno imale drugaciji ciljani auditorijum, kao i devove (entuzijaste) koji su stojali iza njih i sama industrija je bila mnogo manja i na zacetku.
U tom periodu mnoge igre su postavile temelje zanra, svaka je skoro bila vanserijska, nisu stancovane sa istom filozofijom kao sto sada to cine - ciljano ka sto vecem profitu i sto sirim masama, kvalitet nije vise na istom nivou. Iako ima dobrih igara koje povremeno iskoce, dosta manje i redje ih je nego pre 15-20ak godina recimo...
Ja se i dalje secam neprespavanih vikenda sa burazerom kada smo naizmenicno prelazili RE1, MGS1, TR1...
Danas to ne bih mogao fizicki niti imam vremena... Verujem da su se igre a mi promenili...
 
Vampiri, vukodlaci, dzinovski punoglavc, leteci zmajevi, roboti, kiborzi, gargojli, dzinovske bebe, tenkovi, lutke za devojcice, fi faj fo dzinovi...
Majko moja ovo je sve ok kao igra za sebe, ali samo da se igra ne zove vise RE nego skroz novi IP.
 
Vampiri, vukodlaci, dzinovski punoglavc, leteci zmajevi, roboti, kiborzi, gargojli, dzinovske bebe, tenkovi, lutke za devojcice, fi faj fo dzinovi...
Majko moja ovo je sve ok kao igra za sebe, ali samo da se igra ne zove vise RE nego skroz novi IP.
Ne, fuj, ne zelim kiborge u mom Rejzident Ejvilu, svi znamo da Bajohazard nema nikakve veze sa naukom, pa zaboga glavni negativac je firma za popravku kisobrana. Svi znamo da se serijal skraceno naziva RE sto su prva 2 slova reci realizam koji je glavni i vodeci dizajn pravac ovog serijala.



"Ja mislim da smo se najvise promenili mi sami" Da si mi pokazao gameplay ni za milion godina ne bi pogodio da je RE igra. Mi jesmo ostarili ali RE vise nema identitet. Nekakvi duhovi, vampiri, andjeli i demoni. Mozda nisam dovoljno pratio RE serijal i skuzio kada se sve to desilo ali se RE vise promjenio od mene.
Sta znaci gameplay RE igre? Ja razumem da je sad ovo tema za Resident Evil 4, pa da ti to bude argument, jer je i Gun Survivor do tad imao tank kontrole, ali sad, nakon svih novih raznovrsnih naslova u serijalu setio si se da kritikujes ovaj zbog toga sto nema gameplay Resident Evil igre. Kasno Marko na kosovo stize.

OK je to sto niste ispratili serijal, retko ko i moze kad ima verovatno preko 20 naslova, ali cemu onda hejt i poziv na "tradicionalne Resident Evil vrednosti". Sta se sad bunite za vampire kad je Code Veronica imala bosa koji se zove Nosferatu. Smeta vam ogromna zena, ali je midget iz RE4 prosao bez problema. Licemerno malo da se sad bunimo za te stvari ako mene pitas.
 
Poslednja izmena:
Pa Code Veronica je daleko vise RE nego sto je to RE4.
Tako da ti taj argument pada u vodu.
 
Sta je u stvari Resident Evil?
Tenkovske kontrole? Horor? Raccoon City? Prezivljavanje? Zombiji?

Cudno kako i u 2021. potezete prezvakanu pricu umesto da odavno prihvatate podelu na klasicni RE (igre pre RE4) i moderni RE (od RE4 pa naovamo).
 
Sta je u stvari Resident Evil?
Tenkovske kontrole? Horor? Raccoon City? Prezivljavanje? Zombiji?
Što se mene tiče, RE je puzzle-shooting gameplay u horor okruženju, klaustrofobija, osećaj da ste u lavirintu. Što više zagonetki, misterija, skrivalica, to bolje.
Da, žalim za klasičnim RE, ali prihvatam i novine ukoliko ima autentičnog kvaliteta. RE7 bih mogao da svrstam kao kvalitetan moderan RE. Još da odrade rimejk za Code Veronica... posle neka rade šta god žele, neka idu u svemir sa pričom.
 
RE4 je klasični RE, šindži mikami je režirao i keca.

Moderni (njesra) RE je FPS RE. I šestica mi se više dojmi od ove politički korektne retard-friendly žabokrečine.
 
Gde ti nađe politicku korektnost :) ?
Sestica je teško djubre, odigrao sam je ponovo prošle godine…dosta gore od poslednje dve igre.
 
RE4 je klasični RE, šindži mikami je režirao i keca.

Moderni (njesra) RE je FPS RE. I šestica mi se više dojmi od ove politički korektne retard-friendly žabokrečine.

Manje vina Kokane, sestica je ubedljivo najlosija main igra. ;)

Gde ti nađe politicku korektnost :) ?
Sestica je teško djubre, odigrao sam je ponovo prošle godine…dosta gore od poslednje dve igre.

Klasicni trolololo Kokan, kontam da nije odigrao ni Village ni RE7.
Bitno da je tema za ovu igru uzjahana.
 
Ma nema veze, meni je drago sto se piše o omiljenom mi serijalu…pa čak i kada poruke nemaju previše smisla ;).
 
Nazad
Vrh Dno