Šta je novo?

Resident Evil 6

Zalosno...
 
Nazalost ne mogu da probam demo jer mi je otkazao i komponent i hdmi na TV-u ali sad gledam na twitch.tv kako neko igra Sherry demo i ladno sam cuo kako neko vice "Ima da te raaazbijem" Ha ha ha :) Da li je moguce?
 
Pa ima i sa Krisom kad pije u nekoj birtiji ko zna gde, koja je slicna nasim kafanama :d, provlace se komentari na nasem jeziku.
E sad ne znam dal je radnja sa Jakeom i Sherry smestena negde na nasim prostorima, jer protivnici, barem po ovom demo-u, i ovde pricaju nasim jezikom.
A sto se tice Ustanka, izgleda da je Capcom resio da malo prikaze Crnog Djordja u drugom svetlu. Gde bi Djordju kraj bio da je 1804. posedovo C virus. :d
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da su rekli da se Jake-ov deo u igri desava u istocno-evropskoj republici ali je naziv totalno izmisljen sto je ok.
 
Tako je.
Operating in anti-government operations in the Eastern European republic of Edonia. Edonia is an Eastern European state that was involved in a bioterrorist attack in the 21st century involving C-Virus-infected mercenaries, who had supported anti-government militias before their infection. The city was turned into a full-on warzone as the Bioterrorism Security Assessment Alliance was called in to end the crisis.
 
Poslednja izmena:
MacEdonia?
 
Igrao sam demo sa leonom i sa krisom. Deo sa leonom je vise kao horor i onako, deluje ok. Ali, deo sa krisom je katastrofa. Kako je taj deo igre cista pucacina, ocekivao sam nesto kao spec ops line ili gears, ili bilo sta normalno. Ali...NE! Za pocetak, FOV je premali. Od krisa se ne vidi pola ekrana, a zbog malog FOV-a se ionako nista ne vidi. Tako da te protivnici salecu u gomilama i napucavaju, a ti ih i ne vidis pola sata. pa dos se okrenes pa skapiras na kojoj su strani. Ali nema brige, kris trpi batine ko tenk. Ne moze mu niko nista. Ili ga niko ne pogadja. Da, ovi zombiji i pucaju. Pa da. Normalno. Ali nije. Zasto su bas na pucackom delu morali da zaseru. Znaci odavno me ne zanima Resident kao prvi, ali ako vec parve TPS, pa neka pozajme od najboljih, a ne sami da izmisljaju toplu vodu. Ovo deluje kao i onaj racoon city. Japanci bas vole da prave neudobne igre.

Plus za naciju koja prednjaci po grafickom prikazu anatomije, ne umeju da naprave ljudima ramena. Kad likovi podignu ruke, na primer da se spuste preko sipke ili vec cega, ramena nestanu. da li su se uopste potrudili oko ove igre. Vidi se da j u likove ulozen trud da izgledaju lepo, ali izgled da anatomija nije bila bitna. Moze i bez ramena. :p

Toliko rantovanja od mene. Vise necu. :) Nisam ja bob marli.

Mada je ovo demo, ko zna, mozda isprave nesto do kraja. I da naglasim, mutne teksture su ovde najmanji problem.
 
Bas sam gledao demo gameplay i bas mi je lose. Nznm sto furaju taj fazon nepreglednosti, lik je preko celog ekrana i sto kaze kuzma protivnici se ne vide, i onda kao budala moras okretati kameru da bi ih povatao. Smeta mi i to sto japanci prave sterilne igre u smislu da sa okruzenjem nemas nikakvu interakciju, nimalo neke fizike itd... , jedine lomljive stvari su one kutije i burad :p. Onda vidim zombiji koji hoce da se spuste sa merdevina jedno 5sek. trce u prazno i mlataraju nogicama pa tek onda se krenu spustati, nisan mi je takodje glup, ako vec oruzja imaju laserski nisan koji ce im jos onaj krstic. Tehnicki jako zastarela igra, ako vec furaju taj shooter fazon onda to mora mnogo modernije.
 
Ja sam barem mislio da ce ovaj deo da bude blizi odlicnom RE4... ocigledno da nije.

Mali off... Jel ti Snake imas Rainbow Moon? Videh danas da neki Snake igra u mojoj friend listi. :D
 
Ja sam barem mislio da ce ovaj deo da bude blizi odlicnom RE4... ocigledno da nije.

Mali off... Jel ti Snake imas Rainbow Moon? Videh danas da neki Snake igra u mojoj friend listi. :D

Nemam te u listi, dodacu te sutra.:) Steta sto nije freebies Rainbow Moon, deluje mi zanimljivo
 
Pa meni je opet Raccoon City prihvatljiviji s obzirom da tamo ratujem uglavnom sa hordama standardnih zombija, a ne sa nekim uber zombijima do zuba naoruzanih i opasanih redenicima velikog kalibra koji uz to verovatno imaju i pancire.
CAPCOM sada zeli da nabaca sve na gomilu, pa imamo tri kampanje, da se zadovolje svi ukusi sa apsketa horrora i akcije, dok je Jake-ova kampanja nesto izmedju.
 
Poslednja izmena:
Electronic Theatre ImageThe British Board of Film Classification (BBFC) has today confirmed their official classification for the forthcoming Resident Evil 6, in the process also revealing that the videogame is set to feature more than four hours of cutscenes. Resident Evil 6 is currently in development for Xbox 360, PlayStation 3 and PC, and will launch worldwide this autumn.

Resident Evil 6 will unsurprisingly sport a BBFC certificate of 18 when it launches, restricting sale of the product to persons under that age. What is more surprising however, is that the videogame will feature more than four hours of full-motion video footage, with a total running time of 04:15:00 according to the BBFC. Resident Evil 6 is designed in a way in which the cutscenes bleed dynamically into the gameplay, which you can see for yourself in some recently revealed gameplay trailers.

Electronic Theatre recently got hands-on with Resident Evil 6, stating; “Resident Evil 6 deserves to be considered one of the potential innovators of 2012.” Electronic Theatre will of course keep you updated with all the latest details on the forthcoming videogame.

:(
 
Probao sam malopre demo, najveci problem mi je stvarno uzak fov znaci zaboli me glava dok se okrecem da vidim sta je 5 centimetara levo od mene. Drugo, posle igranja Max Payne 3 meni je pucanje i ponasanje protivnika sada smesno u vecini igara. Nekako ne reaguju uopste gde ih pogadjas (a RE4 je to imao a last gen igra :d) animacije su prosecne i nema fizike. Najvise mi medjutim smeta da za svaku interakciju moras da pritiskas dugme. Ok je da to mora recimo za merdevine ili da se popenje na nesto ali zasto to mora kad treba recimo da skoci sa nekog nizeg krova. Non stop pritiskas A i samo iskace ikona sa nactranom akcijom. Ako su vec izbacili klasicni inventar sto onda nisu modernizovali i ovaj aspekt. Verujem da moze da bude i vise nego ok igra i da je demo sam po sebi prosecan. Videcemo kad izadje. Jedino sto vise ne cekam igru sa nekim nestrpljenjem.
 
Poslednja izmena:
18+ spoiler

Jedi govna i umriiiii!
 
Igra je izasla, ovo malo sto sam stigao da odigram je kratki prolog i isti deo iz dva demoa koje sam vec igrao. Cini mi se da je nisanjenje malo lakse nego u demou tj. bolje ali nekako se ne uklapa u ono sto je RE4 doneo, ovo je sad vise akcioni shooter. Svidja mi se sto moze da se ukloni hud a ako ipak zatreba moze se privremeno prikazati preko levog bumpera. Nekako je lepse i zanimljivije igrati tako. I dalje mislim da su podbacili na grafickom delu, dosta se primeti color banding prilikom osvetljenja sto narocito smeta u cutcenama kao i teksture i los AA. Nije da mi dozivljaj igranja zavisi od grafike ali mi se cini da je 3 godine stari RE5 bolje izgledao od ove igre. Videcemo kako ce da ispadne Leonov deo igre koji cu sigurno igrati, deo sa Krisom mi se ne igra uopste posle onoga iz demoa.
 
VOV!!! Igrao igru sat vremena. What piece of shit.

FOV je uzasan. Gotovo je nemoguce da se snadjes u prostoru. Kuda ides i u sta treba da gledas. Vidjao sam igre sa malim FOV-om, ali ovo je preterano.
 
Meni je demo jako tesko pao.
Sta je 600 ljudi radilo, nikako mi nije jasno.
 
Igra ima i dobre i lose delove.
Losija je od prethodna dela svakako, ali ja volim serijal, ne postoji sansa da propustim neki deo.
 
Po nekim internet sajtovima kruze glasine da ce se Resident Evil Relevation pojaviti na konzolama, a mozda i na PC-u.
U svakom slucaju bice to iskupljenje CAPCOMA prema svima koji nisu zadovoljni sadasnjim konceptom RE serijala, s obzirom na to da se Relevation vraca starom fazonu zagonetki i horror atmosfere.
 
i ja igram vec 30-35 sati... sta znam, solidno, na momente ok, a nekad wtf! + je sto je bas bas bas preduga...
 
Kupio sam 3DS samo zbog Revelations-a,igra je EXTRA,brod,horroricna atmosfera,prica nije nesto preterano,al ajd moze da prodje.
Re6 je promasaj,kao sto je shin-bojan napisao-ne propustam nijedan deo,video sam pricu u 6,odigracu cisto da dobijem sve,ali igra je glupa.Svaki resident je imao ono-predjes 10 puta da bi otkljucao sve i izivljavao se vise na neprijateljima,vredelo je prelaziti mnogo puta samo zbog toga.Ali ovde je sistem budzenja OCAJAN.Cak je petica koja samo u jednom delu ima MRAK zanimljivija od sestice.
Osecaj u 6 je kao da nije zavrsena,bukvalno to,kao neka alpha verzija igre na kojoj jos mora da se radi bar 6 meseci.
 
Postoji neka prica da ce se Revelations pojaviti u HD izdanju za xbox/ps3.
 
The first wave of add-on content for Resident Evil 6 is coming as a timed console exclusive for Xbox 360 on December 18th. This content consists of three new multiplayer modes--Predator, Survivors and Onslaught--each of which will be priced at 320 Microsoft Points, or as a value bundle for 720 MSP.

On top of this, there will also be a free, hefty title update for both PS3 and Xbox 360 with the following features:

-A new option allowing players to adust the in-game camera to get a greater field of view
-A new option allowing you to combine English language audio with subtitles in other languages
-An optional, player-controlled co-op partner for the Ada campaign
-The extremely challenging No Hope Left difficulty mode

Predator - Available for two to six players, in Predator one player takes on the role of the Ustanak, the fearsome B.O.W. that stalks Jake Muller throughout his campaign, and tries to eliminate the human players. The humans’ task: stop the deadly B.O.W. in its tracks, or at least survive until the end of the session.
http://www.youtube.com/watch?v=6Ef85rM7_ic

Survivors - Survivors takes the classic solo and team-based versus mode and adds a twist. Get killed and respawn as an enemy character with the ability to attack the human characters. Take down one human character to resurrect in human form. Last man or team standing wins. Survivors can be played by two to six players.
http://www.youtube.com/watch?v=IAfi0EKML5g

nslaught sees two players go head-to-head in an attempt to clear waves of oncoming enemies. Chaining combos provides the key to success in Onslaught as this will send enemies over to the opponent’s screen, the more that are sent over, the quicker the victory will be.
http://www.youtube.com/watch?v=xXI9C3fWx4E
 
Definitivno izlazi i za PC.

It’s now been confirmed that the PC version of Resident Evil 6 will be available as a digital download in North America from Friday March 22, 2013, with European PC gamers able to purchase both the digital version and a disc based version from the same date.
 
Nazad
Vrh Dno