Šta je novo?

Read only status

Sarah Carigan

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2004
Poruke
243
Poena
319
Evo opisa problema.

Imam primarni i sekundarni DC. Klasicna replikacija primarni na sekundarni + robocopy (win) za replikaciju nekih podataka da kazem "realnom" vremenu. I desava se sledece. Da u odredjenom trenutku neki proces stavi bazu u readonly status i blokira nam aplikaciju. Kad se iskljuci sekundarni DC problem nestaje. Probali smo sa iskljucivanjem robocopy-a ali nema promene. Neverujem da je u pitanju replikacija primnarni na sekundarni DC jer to nema veze sa tom bazom ona je u nekoj totalno drugoj prici. E sad josh jedna zanimljivost je da se to desava samo i samo ako je sistem da kazem u IDLE statusu. Znaci nocu 2-3-4am nikad u nekim da kazem udarnim terminima. Jednostavno kao da sistem u idle trenutcima krece da radi neshto tipa indeksiranje ili .... sta ti ja znam i zakljuca mi bazu. Ako neko ima ideju shta je .... ili ako neko zna neki software za pracenje statusa odredjenog fajla, u smislu da belezi koji proces/aplikacija je otvorio taj fajl ... pa da na taj nacin pokusam da uhvatim shta glavi. Svaka ideja je dobrodoshla.

U pitanju su Win 2k3 R2.

Nadam se da sam bio jasan.

s' postovanjem JA:smoke:
 
2 puta sam imao ovakav problem (tj kolege)
Jednom je bio problem na storidzu (neverovatno zar ne)
A jednom je restart DC-ova resio problem :)

Nije neka pomoc, al eto bar iskustvo :)
 
Reset smo probali u par navrata tj resetovali smo ga par puta zbog realizovanja nekih ideja.

Sto se tice storidza. hm. serveri stari par meseci. 2 x SAS 146GB mirror 1. Nekako mi ne ide da je tu problem.

Najvishe nada polazem u nalazenje softver-a za pracenje statusa fajla. Pa da uhvatim koja aplikacija ga zakljucava

s' postovanjem JA:smoke:
 
Ma ovde je problem bio do eksternog storidza (DC je bio i file share pa je imao veeeliki LUN ext storidzu)
 
A ovde nema external storage.

hvala u svakom slucaju. trazim dalje.


s' postovanjem JA:smoke:
 
Poslednja izmena:
Jesi gledao da nema šta u logovima?
 
juce sam ceo dan pregledao logove. Oci mi ispale. Desava se tu i tamo po neshto, ali nikako da uhvatimo matricu pa da nahvatamo problem. Nego moze da bude gomila stvari. Od backupa sys state do antivirusa. krastavac... idemo dalje.
 
Jaooooooo, sad mi pade na pamet, tek... Prije godinu ili dvije sam imao sličan problem, pa sam tražio neku alatljiku koja prati šta se dešava sa određenim fajlom. I našao sam. I završio sam posao glede toga što me je mučilo u datom trenu. I... Naravno, zaboravio gdje, šta, kako...

Jedino što mi se mota sad po glavi je da je to neka alatljika koju koriste programeri u razvoju i da je u pitanju bio Delphi... Čini mi se.

Nadam se da ti barem malo pomaže...

EDIT:
Jel' pomaže ovo, ovo ili ovo?

Google query
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno