Šta je novo?

Razmena kriptovaluta (pročitati pravila u 1. postu)

Noob pitanje, ako može :rolleyes:
Želim da uložim cash u crypto, recimo da imam određeni coin u planu. Pretpostavljam da je najlakše da prvo kupim USDT. Da li su ovo koraci:
  • napravim nalog na binance (alternativa?). Stanje je nula (i fiat i valuta). To je sve što moram imati da kupim USDT
  • nađem se sa prodavcem, kupim, dobijem USDT na svoj binance nalog
  • USDT menjam za željeni coin. Da li ovo može direktno, ili mora kroz fiat?
Jel nešto propuštam?
Nisam baš bez crypta, imam lepu svotu već sedam godina - sklonjena i zaboravljena :)
Hvala na strpljenju :)
 
Sve si lepo napisao.
  • Binance najbolja opcija.
  • USDT menjaš tj. trade-uješ za bilo koji coin. Ne treba fiat.
 
Noob pitanje, ako može :rolleyes:
Želim da uložim cash u crypto, recimo da imam određeni coin u planu. Pretpostavljam da je najlakše da prvo kupim USDT. Da li su ovo koraci:
  • napravim nalog na binance (alternativa?). Stanje je nula (i fiat i valuta). To je sve što moram imati da kupim USDT
  • nađem se sa prodavcem, kupim, dobijem USDT na svoj binance nalog
  • USDT menjam za željeni coin. Da li ovo može direktno, ili mora kroz fiat?
Jel nešto propuštam?
Nisam baš bez crypta, imam lepu svotu već sedam godina - sklonjena i zaboravljena :)
Hvala na strpljenju :)
Ako sam dobro razumeo ti bi da ulozis u jedan odredjeni coin na duze vreme, najbolje i najjeftinije za tebe je da nadjes nekoga ko ima vec nalog na Binance kupi ti coin koji ti odgovara i posalje ti direktno na tvoj cold wallet (pretpostavljam da i ostali kripto cuvas na cold walletu) to je ako hoces da se postedis muke otvaranja i verifikacije naloga na Binance pa prebacivanja kesa na Binance (ovde racunaj da imas i fee 2 ili 3%) pa potom kupovina odredjenog koina (i tu imas fee 0,1%), i potom imas povlacenje coina sa Binance i tu imas fee...
 
^ o ovome nisam razmišljao - jako dobar predlog, puno hvala!
 
Prodajem crypto za 1500 Eura. Novi Sad, bez provizije.
 
Beograd prodajem f2f USDT, USDC ili bilo koju drugu stabilnu valutu 2000-5000$ u dinarima/evrima. Bez provizije.
 
prodajem binance nalog sa usdt 570$ nije verifikovan tako da moze da verifikujete sa svojim podatcima ako ocete BG
 
Necu da mracim, ali verifikuj da mozes da prebacis to jer tako niko nece da ti kupi nikad.
 
Necu da mracim, ali verifikuj da mozes da prebacis to jer tako niko nece da ti kupi nikad.
sto? zar nije bolje ovako ako neko oce i ovako da napravi account da samo iskoristi ovaj, a i valjda koliko sam vidoe samo SIM karatica da svuces na neku adresu zar ne?
Inace moj bad ne mogu da editujem staru poruku al zaboravio sam da napisem za koliko prodajem kontam da je 500$ kesovine ok :)
 
Prodajem 800 USDT/C/DAI sta god vam treba od stablesa na Binanceu (moze Binance Pay ili BEP20/Tron samo da nije ERC20 :ROFLMAO:). Beograd.
Bez provizije, naravno, razume se, guglov kurs u trenutku kupovine. Imam rejting i na onoj grupi ako nekog interesuje, pustite PM.
 
Pozdrav drugari.
Zeleo bih da prodam kripta sto sam nafarmao u igrici Axie Infinity, imam SLP, a takodje imam ETH i USDT. Imam oko 5-10k dolara vrednosti. Nisam planirao da prodam, ovo farmam vec duze vreme, medjutim treba mi novac i nisam nikad ovo radio, tako da bih zeleo ovo da uradim F2F. Zivim u okolini Zovornika, a mogu sa autom doci u precniku 100Km nije problem.
 
Prodajem kripto u vrednosti od 2000 eura, f2f, Krusevac i okolina.
 
A koji 4% na binance, mozes li malo da pojasnis bolje pls ?

Prilikom kupovine coina na binance sa debitnom ili kreditnom karticom, Binance uzima proviziju. Pre neki dan sam kupovao VET na Binance sa debitnom i skinuo mi je procenat, ali me mrzelo da proveram tacno koliko izadje. Svkako, nije besplatna kupovina, vec oni uzimaju deo. Konkretno, tih 3.5 ili 4% je meni neko sa foruma rekao da iznosi provizija, ne znam da li je tacno toliko sada.. Morao bi neko da potvrdi jos .. Ovako kada od nekoga kupis USDT i kada ti taj neko prebaci direktno na tvoj binance nalog na primer, onda ne placas kupovinu tih USDT ako si mislio njih da kupujes inace pa da pecas ordere posle ..
 
Onda ti objasni coveku da li mu je isto da kupuje kritpo sa svojom karticom iz banke ili da kupi od nekoga USDT direktno za kes ..
Hvala na odgovoru. Ja mislim da sam razumeo:

1. Ako kupujem na binance 1000 USDT-A ja cu platiti 1000$ + oko 4%. To je ukupno oko 1040$/ Ovako lepo odem na ulicu i kupim od nekoga iz ruke u ruku 1000 USDT i + ubijedim ga da mu za 1000 usdt-a dan recimo 950$

Jesam li dobro razumeo ? :)
 
Hvala na odgovoru. Ja mislim da sam razumeo:

1. Ako kupujem na binance 1000 USDT-A ja cu platiti 1000$ + oko 4%. To je ukupno oko 1040$/ Ovako lepo odem na ulicu i kupim od nekoga iz ruke u ruku 1000 USDT i + ubijedim ga da mu za 1000 usdt-a dan recimo 950$

Jesam li dobro razumeo ? :)

Tacno.

Sada, bas nisam siguran da ces nekoga ubediti da ti proda za $950, jer je krenula euforija i u najboljem slucaju ces mu za $1000 platiti $1000 na ruke (vrv u eurima na taj daj dan), ali opet i to je bolje nego da placas proviziju na binance.
 
Vecina ce prodati manje iznose i na 5 %.
Razumeo si. Obe strane su u plusu svakako.
 
Nazad
Vrh Dno