Šta je novo?

Razlika između punjača

sh0rax

Poštovan
Učlanjen(a)
01.03.2015
Poruke
100
Poena
70
Moja oprema  
Matična ploča
Gigabyte B550M DS3H
RAM
16GB
GPU
RX 5700 XT
Storage
2x4TB HDD 2x2TB SSD
PSU
CHIEFTEC 700W
Monitor
AOC 24G2U
Laptop
ASUS ROG G552V
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Zdravo zanima me da li je isto puniti Honor Magic 5 Lite 8/256 sa punjačem od 18/20W ili je bolje kupiti sa KP punjač od 40W
 
Moje neko shvatanje, mozda je pogresno, da slabiji punjaci ne mogu da naskode bateriji, dok jaci punjaci od predvidjenog mozda mogu naskoditi. Neka me neko ispravi ako gresim, hvala.
 
Za njega je i preporučeno 40w
 
Ja uvek koristim brandirani ali slabiji punjač. Na svom P30 Pro nikad nisam koristio 40w punjač. I u širokom luku izbegavam kineze i sl. Trenutno imam neku džombu od Realme od 18w.
 
Zdravo zanima me da li je isto puniti Honor Magic 5 Lite 8/256 sa punjačem od 18/20W ili je bolje kupiti sa KP punjač od 40W
Provereno je da je bolje za bateriju da se koristu BRENDIRAN punjac koji je malo slabiji, nego max napucani punjac sa puno wati. imam Poco x5pro i punjac mu je 67W, laptopove puni :) , a imam i orig punjac od prethodnika Poco x3pro od 33W, ovaj od 67W napuni fon za pola sata, sve vrelo , pece i fon i punjac, ne moze to biti dobro nizasta, stavim ga na 33w original Poco punjac opet napuni bateriju brzo, max 1 sat, ali sve je mlako jedva toplo na dodir. Siguran sam da ce mi baterija biti kao nova kad budem prodavao poco x5pro. povremeno napunim sa 67W da malo ''razdrmam'' bateriju ;)
 
Zavisi i da li su adaptibilni, a Xiaomi punjači uglavnom jesu. To u prevodu znači da punjačem od 33W mogu da punim i Mi 9 SE koji se puni do 27W, a radi i na 15W. Isto mi je i sa drugim od 27W (takođe može na još 22.5, 20 i 15W). Imam utisak da mi punjač od 33W ne greje telefone na punjaču, za razliku od drugog, gde je situacija bila takva od početka. Kako bilo, otkad ne ostavljam punjače cele noći da rade i punim telefone samo kroz par sati pa skidam, rade perfektno i ne zuje. Tako da, živelo brzo punjenje!
 
Zavisi i da li su adaptibilni, a Xiaomi punjači uglavnom jesu. To u prevodu znači da punjačem od 33W mogu da punim i Mi 9 SE koji se puni do 27W, a radi i na 15W. Isto mi je i sa drugim od 27W (takođe može na još 22.5, 20 i 15W). Imam utisak da mi punjač od 33W ne greje telefone na punjaču, za razliku od drugog, gde je situacija bila takva od početka. Kako bilo, otkad ne ostavljam punjače cele noći da rade i punim telefone samo kroz par sati pa skidam, rade perfektno i ne zuje. Tako da, živelo brzo punjenje!
Apsolutno su adaptivni, daju uredjaju da povuce onoliko struje koliko uredjaju treba, ne prepunjavaju uredjaje, sami prepoznaju da li treba da pune telefon od 5Volti ili Laptop od 20 Volti, odlicna stvar.... Ali ako je uredjaju maksimum koji moze da povuce 40w, ja bih ga punio sa punjacem ili od 22,5w ili 27w, ne bih jacim,osim povremeno sa 40w da razmrdam bateriju, mozda jednom mesecno da dobije full power...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno