Šta je novo?

Razbijen telefon (ekran+tač) - kako mu pristupiti i bekapovati?

5xeVo

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2007
Poruke
667
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
_____ :: e3-1225v2 | lcpower lc-cc-94
Matična ploča
_____ :: intel server board s1200kp
RAM
_____ :: 2x8 ecc 1600
GPU
_____ :: iGPU
Storage
_____ :: ssd 120 / hdd 4+4 tb
Zvuk
xonar dx :: int.
PSU
_____ :: fd ion+ 660p
Kućište
_____ :: fd node 304
Monitor
iiyama 32''
Miš & tastatura
mx keys | mx master 2s
Laptop
hp elitebook 830 g8
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kolege,

Ima li neko predlog ili rešenje kako pristupiti telefonu kojem je razbijen ekran i tač ne reaguje ispravno.
U pitanju je Redmi Note 5 PRO.

Ekran je polu funkcionalan, prikazuje sliku, ali razbijen i ima vertikalne i horizontalne linije.
Tač praktično ne reaguje.
Telefon je zaključan sa PIN-om. Finger print otključavanje nije podešeno, pa i ta opcija za otljučavanje telefona otpada.

Sve aplikacije koje sam pronašao za mirorovanje ekrana telefona na računar podrazumevaju da na telefonu promenim tip USB konekcije i opciono/dodatno u Dev. options da upalim USB debaging. Pošto ekran i tač ne reaguju, nije moguće vršiti nikakva podešavanja na telefonu.

Konačno, moje pitanje.
Imali li ikakvog načina da pristupim telefonu i pokrenem mirorovanje ekrana na računar?
Cilj mirorovanja je da manuelno pokrenem sve sinhronizacije (fotografije, Viber, WA itd.) i preselim vlasnicu u novi telefon (čeka spreman!).

Opcija da ovaj telefon popravimo ostaje kao krajnja...

Hvala svima unapred!
 
Otg support, kačenje miša i eksternog monitora. Imaš tih spravica na KP.
Sledeća opcija je zamena ekrana
 
Upravo. Preko OTG kabla uključiš miš, konfigurišeš da je prenos podataka ili mass storage po default-u, jer bi te ovako pitao kad utakneš USB, a ne možeš i jedno i drugo istovremeno pa onda prekopiraš podatke.
 
Nazad
Vrh Dno