Šta je novo?

rasprava oko prava na TV prenose

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce ni jedan SK Hrvatska nije prenosio Srb-Por obicno na listama mi je uvek to rezervna opcija za Nova S a sinoc nista, neverovatno da su prenosili neke bezveze utakmice a najaci mec dana izbegli.
 
Juce ni jedan SK Hrvatska nije prenosio Srb-Por obicno na listama mi je uvek to rezervna opcija za Nova S a sinoc nista, neverovatno da su prenosili neke bezveze utakmice a najaci mec dana izbegli.
Prenosila je nova bh, ja ne mogu da slušam našeg komentatora koji je neznalica, pa sam prenos utakmice gledao na nova bh.

Jedan kolega je prethodno pitao da li je moguće da više kanala prenose isto takmičenje, u ovom slučaju se pokazalo da je moguće, i nova s i nova bh su prenosile istu utakmicu, Portugalija-Srbija, a isti slučaj je bio za utakmicu Hrvatska-Rusija koju su prenosili SK1 i nova bh.
 
Pa nije moguće
Nova S, Nova Hr, Nova BiH, Nova M, Sportklub, pa to je isti vlasnik, ista United Group, mogli su da su hteli staviti i na Grand kanal, ili na IDJ. Oni su kupili prava za SVOJE kanale.
 
Televizija koja ima pravo prenosa reprezentacije nema komentatora na stadionu, na samoj utakmici večeras u Lisabonu. I to nije prvi put, ni na jednom gostovanju reprezentacije nisu imali komentatora na stadionu.
Katastrofalna neprofesionalnost, amaterizam i neznanje odgovornih na novoj s.
Sa druge strane izbor osobe koja komentariše utakmicu je veoma loš, mentalno usporen, ne poznaje materiju, zamuckuje i zastajkuje, plasira neke promašene ideje i razmišljanja.

Sve u svemu, prenosi na novoj s nisu gori verovatno samo od prenosa na RTS-u i njihove zvezde Strajnića.
Gojko odavno "brljavi", može se reći oduvek. Sinoć sam poželeo da se nekako stvori Aca "informacija', samo da Gojko nestane. 😂

A to što se tiče prenosa iz studija, za sve tekme na Novi S nemam komentar. Jad i beda.
 
Pa nije moguće
Nova S, Nova Hr, Nova BiH, Nova M, Sportklub, pa to je isti vlasnik, ista United Group, mogli su da su hteli staviti i na Grand kanal, ili na IDJ. Oni su kupili prava za SVOJE kanale.
Sustina je da je u svakoj drzavi jedan nosioc prava, Nova BH ima prava samo za BH, tog dana su prenosili i Hrvatska-Rusija dok je taj mec za Hrvatsku iso na Novoj HR.Realno dok je isla Srb-Por taj kanal na teritoriji Hrvatske trebao biti skremblovan 😁
 
pa i kvalifikacije su mogli da prate svi gradjani Srbije, samo po nesto visoj ceni..
( za dzabe moze da gleda samo onaj ko nema brojilo, valjda. )
 
Sustina je da je u svakoj drzavi jedan nosioc prava, Nova BH ima prava samo za BH, tog dana su prenosili i Hrvatska-Rusija dok je taj mec za Hrvatsku iso na Novoj HR.Realno dok je isla Srb-Por taj kanal na teritoriji Hrvatske trebao biti skremblovan 😁
ništa ja tebe ne razumem
ko je i zašto trebao biti skremblovan
 
Kako ne razumes, Nova BH ima prava prenosa samo za teritoriju Bosne (npr. tekme Srb-Por) dok je taj prenos kod kablovskih operatera u Cro Nova BH bi trebao biti skremlovan.
 
Pa i bio je svuda skremblovan.
U Bih je bila skreblovana Nova S.
Za utakmicu Hrvatske u BiH je bila skremblovana Nova Hr.
U svakoj državi si mogao samo na jednom kanalu gledati utakmicu domaće reprezentacije
 
2022 FIFA World Cup broadcasting rights

Svetsko prvenstvo u fudbalu u Kataru 2022. piše da je nosilac prava za teritoriju Srbije RTS, Hrvatsku HRT, Bosnu BHRT, Crnu Goru RTCG.

UEFA European Qualifiers broadcasting rights

Ovde su vam prava za prenose kvalifikacija koje su pod okriljem UEFA (EURO 2020, Qatar 2022 i Liga nacija).

Prava za ex-yu teritorije ima United Group.

Prenosi su na njihovim kanalima iz matičnih zemalja.
Svi operateri koji su ozbiljni skrembluju prenose utakmice na onim kanalima koji nisu iz te države, da ne bi dobili tužbu.
Ne računam one sitne koji su polulegalni, niti razne piratske IPTV provajdere.
 
Danas je valjda zadnji dan tendera za novu turu prava prenosa , uskoro cemo saznati da li reprezentacije prelaze na Arenu.
 
2022 FIFA World Cup broadcasting rights

Svetsko prvenstvo u fudbalu u Kataru 2022. piše da je nosilac prava za teritoriju Srbije RTS, Hrvatsku HRT, Bosnu BHRT, Crnu Goru RTCG.

UEFA European Qualifiers broadcasting rights

Ovde su vam prava za prenose kvalifikacija koje su pod okriljem UEFA (EURO 2020, Qatar 2022 i Liga nacija).

Prava za ex-yu teritorije ima United Group.

Prenosi su na njihovim kanalima iz matičnih zemalja.
Svi operateri koji su ozbiljni skrembluju prenose utakmice na onim kanalima koji nisu iz te države, da ne bi dobili tužbu.
Ne računam one sitne koji su polulegalni, niti razne piratske IPTV provajdere.
Danas je valjda zadnji dan tendera za novu turu prava prenosa , uskoro cemo saznati da li reprezentacije prelaze na Arenu.

a15d1e3979c34490092f7e5b5c7d59d0.gif
 
U svakoj državi si mogao samo na jednom kanalu gledati utakmicu domaće reprezentacije
Nije tačno.
Kablovski operater SBB je u svojoj ponudi u nedelju veče imao dve televizije koje su prenosile utakmicu reprezentacije naše zemlje.

Kao što sam prethodno napisao, zbog veoma lošeg kvaliteta komentatora televizije koja je iz Srbije, ja sam se odlučio da našu reprezentaciju gledam na kanalu nova bh, čiji zaposleni su profesionalno obavili svoj posao, tako da se utakmica mogla nesmetano pratiti.
 
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić kaže da se nada da će građani u Srbiji sledeće kvalifikacije i Evropsko prvenstvo gledati na RTS-u.

8dd492a5ea0da65058bde8c84a82e748_w680.jpg
Foto: Printskrin, TV B92
"Postoji preporuka i Evropske unije po tom pitanju, da se takve utakmice, pre svega, prenose preko kanala koji imaju nacionalnu frekvenciju, a mi mislimo da je to u našem slučaju javni servis, jer to su ipak utakmice od nacionalnog značaja, treba da se gleda nacionalni interes, a ne profit", kazao je Lučić.

Ovo je još uvek nezvanično. Na sajtu UEFA još uvek nema ništa.
 
Prava prenosa nisu socijalna kategorija, nema tu sentimentalnosti. Sve se svodi na cenu koju neko mora da plati na kraju
 
Trebalo bi da se zna vec ko je uzeo prava za naredno evropsko,ligu nacija i kvalifikacije
 
po uslovima kao što daje za B92? slične uslove je imao UG za RTS, ako se ne varam
 
Pa i nije mnogo, kad su naši mogli da iskeširaju 600 miliončeta. 😁
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno