Šta je novo?

Hardver Ram memorija

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

zokimilic

Poznat
Učlanjen(a)
09.02.2021
Poruke
22
Poena
34
Pozdrav,
Sklapam sam konfiguraciju i treba mi još jedna vaša pomoć. Uzeo sam matičnu ploču Asus prime b550m-a, treba da stigne Ryzen 5 4650g. Koju memoriju uzeti uz ovo? Mislio sam da uzmem 2x8gb. Pozdrav i hvala
 
Pozdrav,
Sklapam sam konfiguraciju i treba mi još jedna vaša pomoć. Uzeo sam matičnu ploču Asus prime b550m-a, treba da stigne Ryzen 5 4650g. Koju memoriju uzeti uz ovo? Mislio sam da uzmem 2x8gb. Pozdrav i hvala
Izbor zavisi od toga da li ce se integrisana grafika koristiti za igre ili neke manje zahtevne primene? Frekvencija RAMa dosta igra ulogu kod perf integrisanih grafickih; licno bih isao na najjeftiniji 2x8GB 3600MHz kit ako su u planu igre
 
Nemam predlog, al imam pitanje: koji su razlozi zbog kojih si se odlučio za taj procesor? (razmišljam da uzmem isti pa zato pitam)
Tražio sam neki sa integrisanom grafikom. Malo sam čitao, gledao po YT i nekako došao do toga da mi to najviše odgovara. Kasnije ako zatreba da se pojačam mogu da dokupim grafiku, ako crkne grafika imam integrisanu. Ako zaigram neku igru (a nisam do sad igrao), mogu i to
Post automatically merged:

Izbor zavisi od toga da li ce se integrisana grafika koristiti za igre ili neke manje zahtevne primene? Frekvencija RAMa dosta igra ulogu kod perf integrisanih grafickih; licno bih isao na najjeftiniji 2x8GB 3600MHz kit ako su u planu igre
Igre nisu u prvom planu, do sad u životu nisam odigrao ni jednu igricu a imam 35 god. Verovatno ću sad malo i zaigrati sa klincem ali ništa preterano zahtevno.
 
2x8GB na 3200MHz ce biti sasvim dovoljno ako igre nisu u prvom planu, modeli nisu bitni, stagod mozes da nadjes najjeftinije odradice posao.
 
Nazad
Vrh Dno