Šta je novo?

Raiffeisen bank

@Zarkusi Raiffeisen ima bankomate za uplatu. Na njima bi trebalo da je bez provizije.
 
Još da skupim kohones da gurnem toliki keš u bankomat
 
iRacun otvoren prosli ponedeljak, kartica stigla juce i za sad nema provizije. Uplatio sa drugog racuna, uplatio u bankomatu. Da li ce na kraju meseca da obracunaju provizije za te uplate, ne bi trebalo al ko zna. Apple pay iskustvo - 10+
 
Meni prilikom verifikacije kartice kod Apple Pay non stop izbacuje grešku Incorrect Expiry Date, probao i manuelan unos vise puta. Visa kartica, ima li jos neko problem
 
@Zarkusi : gurao (dinare) više puta u takav bankomat, bez posledica. Osim...

Ako ne pripremiš novac i u roku od par sekundi ga ne smestiš u za to predviđenu tacnu, počinje da se čuje takav zvuk kao da se uključio protivpljačkaški alarm. Međutim, valjda znaju za to, pa obezbeđenje ne reaguje. 🤓
 
Jel se plaća zatvaranje deviznog računa u Raiffeisenu? Imam račun za onu virtuon karticu ali mi više ne treba pa bih da ga zatvorim
 
Jel se plaća zatvaranje deviznog računa u Raiffeisenu? Imam račun za onu virtuon karticu ali mi više ne treba pa bih da ga zatvorim
Ne plaća se zatvaranje bilo kog računa za fizička lica (što uključuje i preduzetnike jer se zakonski takođe tretiraju kao fizička lica). Ako na računu postoji minus, on mora da se pokrije ili rezervacije po potrošnji kartice, prvo mora da prođe knjiženje istih. Jednog dana ćeš podneti zahtev za otkaz kartice (podnet do 12h realizuje se istog do 17h), a idućeg i inicirati gašenje računa.
 
Meni prilikom verifikacije kartice kod Apple Pay non stop izbacuje grešku Incorrect Expiry Date, probao i manuelan unos vise puta. Visa kartica, ima li jos neko problem
Da odgovorim sam sebi, kartica je aktivirana, ali sam morao da je upotrebim, izvrsim kupovinu sa ubacivanjem u aparat i kucanje pina posle toga je proradilo.
 
Sve su banke lopovi ali Rajfajzen je zlo veliko postoje pet puta da kazemo bolje banke koje pruzaju kakvu sigurnost svojim korisnicima i izlaze u susret. Rajfajzen to svakako nije.
 
Sve su banke lopovi ali Rajfajzen je zlo veliko postoje pet puta da kazemo bolje banke koje pruzaju kakvu sigurnost svojim korisnicima i izlaze u susret. Rajfajzen to svakako nije.
Moja iskustva su malo drugačija. Priznajem: skupi su, nefleksibilni, ali to je nešto na šta sam ja pristao. I čitam svaku stranu svakog ugovora koji mi odštampaju, čitam opšte uslove. Moje je da pristanem na nešto ili ne. Ugovor ne potpisujem dok ga ne pročitam.

Evo i jednog iskustva, od pre dve godine: dobijem sms od RFBanke da mogu da dobijem 20 % popusta na kupovinu laptopa u prodavnicama PobediPobedi ako plaćanje izvršim njihovom VISA elektron karticom. Jedna prijateljica je trebalo da kupuje laptop i rekoh joj: hajde, kad već daju popust da kupimo ovako. U prodavnici su mi rekli: da, može, ali popust je na ovu, višu cenu. S obzirom da je njoj bio potreban laptop, kupimo ga, a ja se žalim RFB i dotičnom prodavcu (da su me, kao njihovog korisnika/kupca doveli u zabludu navođenjem nepotpunih informacija). On njih - ni slovom me nisu udostojili odgovora. Od RFB sam odmah dobio odgovor i vodio prepisku da bih na kraju dobio mogućnost (to je bila ponuda Raiffeisen banke) da u PobediPobedi prodavnici uzmem robu u vrednosti do 6.000 RSD. Zahvalio sam im se, ali to nisam uradio. Dovoljno mi je bilo što saznadoh da ja Pobedih.
 
iRacun otvoren prosli ponedeljak, kartica stigla juce i za sad nema provizije. Uplatio sa drugog racuna, uplatio u bankomatu. Da li ce na kraju meseca da obracunaju provizije za te uplate, ne bi trebalo al ko zna. Apple pay iskustvo - 10+

Potvrđujem da uplata preko bankomata ide bez provizije.
 
Ne primamo svi platu na račun u banci. Poenta je da 3-4 puta godišnje uplatim novac na račun koji će da mi koristi za plaćanje računa i poneku online kupovinu.
Imam račun u OTP koji koristim samo za to ali naplaćuju odrzavanje racuna i proviziju za online placanje.
Oni ne naplacuju proviziju za online placanja, jedino ako nije vec specificno za neki paket :)
Izvinjavam se za off topic.
 
Ako su aktivirao kartice putem call centra, iste su aktivne i mozes ih koristiti bez obzira sto se ne vide u app.
 
VIdeće se. Kod mene je trajalo dan i koji sat od aktivacije da se prikažu u e/mbankingu
 
Da bi se primala plata na novo otvoreni TR u RF banci, da li je dovoljno poslodavcu dostaviti broj računa ili je potrebno još nešto recimo iz prethodne banke?
 
Da bi se primala plata na novo otvoreni TR u RF banci, da li je dovoljno poslodavcu dostaviti broj računa ili je potrebno još nešto recimo iz prethodne banke?
Zavisi od poslodavca. Moj trazi potvrdu iz prethodne banke da nemam dugovanja ni po kojem osnovu. Dok to ne donesem, nece da mi prebace platu u drugu banku.
 
Zavisi od poslodavca. Moj trazi potvrdu iz prethodne banke da nemam dugovanja ni po kojem osnovu. Dok to ne donesem, nece da mi prebace platu u drugu banku.
Mislim da ovo poslodavac nema zakonsku podlogu da trazi ovo ako banka nije uspostavila AZ za kreditne usluge. Cak i tada ako je rata 10.000 moze se ostatak plate prebaciti u drugu banku.
 
Poozzz dobio kartice za ovaj iRacun :rolleyes: prijavio telefonom proslo vise od 24h jos uvek ih nema u app jel treba da odem do bankomata? hvala.
Ako imas blizu bankomat probaj, eno covek par postova iznad napisao da nije htela kartica da se doda u Apple Pay dok je nije upotrebio na bankomatu... Izbacivalo gresku.

Meni jos nema kartica, sutra nedelju dana od otvaranja.
 
Ako imas blizu bankomat probaj, eno covek par postova iznad napisao da nije htela kartica da se doda u Apple Pay dok je nije upotrebio na bankomatu... Izbacivalo gresku.
A može i jednom da se plati nešto tako što se ubaci kartica i otkuca pin.
 
Pozdrav, otvorio sam iracun online pre nekih 5-7 dana ne secam se tacno i danas uzeo iz sanduceta postu obe posiljke od RF banke sa PIN kodovima za obe kartice ali nigde nema kartica, predpostavljam da to tako treba radi bezbednosti i da ce kartice doci ta koji dan.
Jesam li u pravu?
 
Jel moze Raipay preko samsung pametnog sata da vrši plaćanja ili samo preko telefona?
 
Nazad
Vrh Dno