Šta je novo?

Radio sam test treba mi savet...

sdragan

Čuven
Učlanjen(a)
07.07.2003
Poruke
6
Poena
601
Radio sam test u 3D marku 2000 na grafickoj ASUS V8170 64DDR(SE)/T v 31.40, i dobio 4500 poena, sta mislite da li je dobro i ako nije koliko treba da dobije :?: Plocha: ASUS P4B266-SE, Procesor: P IV 1,7 GHz/128 C. Box, 256 DDR 2700MHz Brand
 
The_Losmi je napisao(la):
Radio sam test u 3D marku 2000 na grafickoj ASUS V8170 64DDR(SE)/T v 31.40, i dobio 4500 poena, sta mislite da li je dobro i ako nije koliko treba da dobije :?: Plocha: ASUS P4B266-SE, Procesor: P IV 1,7 GHz/128 C. Box, 256 DDR 2700MHz Brand

Koristi 3D Mark 2001 ili 2003, pa ces lako uporediti... `de si iskopao taj 2000? :mrgreen:
 
Taj PIV je sigurno PIV-C*eleron, posto je tih 4500 malo cak i za tu kartu. Secam se, na Marku2000 sam izvlacio 6000 sa Radetom DDR LE koji je slabiji od tvoje karte 😀
A Rade 8500 LE izvlaci nekih 13 markovskih kilograma na AMD 2300MHz... U Marku 2000...
 
Uzeo sam od ortaka taj 3dmark 2000 jos odavno 😀
 
Darko je napisao(la):
Taj PIV je sigurno PIV-C*eleron, posto je tih 4500 malo cak i za tu kartu. Secam se, na Marku2000 sam izvlacio 6000 sa Radetom DDR LE koji je slabiji od tvoje karte 😀
A Rade 8500 LE izvlaci nekih 13 markovskih kilograma na AMD 2300MHz... U Marku 2000...

Ja sam jos pre dve godine na Abit BX133-Raid, PIII-Coppermine 933 MHz (FSB133), GF2 MX (240/200 o/c) pod WinME imao 6000 u 3DMark2000, a kasnije kada je izasao i 3DMark2001 imao sam u njemu oko 3300. Inace dve Celeron 1.7 konfiguracije koje sam imao priliku da vidim su ocajno radile! Jedna od te dve je bila bazirana na ASSUS P4XP-X ploci. U socket joj je bio postavljen Celeron 1.7, a sistem je imao 256 MB DDR333 memorije i ASSUS GF4MX440 grafiku. Nista nisam dirao niti podesavao (od podesavanjem mislim na o/c) i u 3DMark2001 je skor bio ~3400. Cenim da je to jako bedno...

BTW: Ne moze se reci za Celeron 1.7 da je Pentium 4 iz nekoliko razloga, a najocigledniji je da to nije Pentium vec Celeron procesor. Kada sam to rekao drugaru koji je bio prezadovoljan svojim novim kompom pogledao me je kao da sam mu pobio pola familije...Valjda je kasnije pogledao box od procesora i video da se ne spominje nigde rec Pentium :mrgreen:
 
The_Losmi je napisao(la):
Radio sam test u 3D marku 2000 na grafickoj ASUS V8170 64DDR(SE)/T v 31.40, i dobio 4500 poena, sta mislite da li je dobro i ako nije koliko treba da dobije :?: Plocha: ASUS P4B266-SE, Procesor: P IV 1,7 GHz/128 C. Box, 256 DDR 2700MHz Brand

Rezultati su ti dosta slabi,jer ja sa celeronom 400/543MHz sa MSI gf2mx400 neoverklokovanom imam oko 3800 poena u default testu,a sa 32bitnom paletom oko 3700 poena.Znaci ti bi trebalo da imas bar 7000-8000 poena minimum.
 
3dmark voli fsb, a kod njega je 100 Mhz, proveri da li je ukljuchen vertical sync.
 
Nazad
Vrh Dno