Šta je novo?

Racunar se greje dok lencari (idle) :)

danijell

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2007
Poruke
876
Poena
345
Komp iz potpisa, sem sto je graficka sad 8800gt...
Desava se posle 5-6 minuta neaktivnosti na kompu pocinje da se greje procesor i graficka i ubrzava ventilatore.
Cim pomerim misa vrati temperaturu za 10 stepeni dole.
Kad sam na net-u itd nezatevno koriscenje idu jezgra procesora do 55 c i graficke isto oko 50 c.
Kad ne radim nista podigne za 10ak stepeni i jedno i drugo i tako stoji. Cim pomerim misa vrati se na nizu temperaturu.
Paste promenjen, ventilatori cisti.
Gledanjem task managera dok se podize temp. ne vidim ni jedan proces da opterecuje, a greje se.

Ima li neko od vas iskusnih forumasa neku ideju :)
 
Verovatno se "sudaraju" nameštanja za Power Saving na BIOSu i Widowsu. Ili moraju da se potpuno podudarju nameštanja ili samo jedno ili drugo. U biosu bi trebalo da ima nekoliko ACPI P0wer States (ili kako se već zove na toj ploči ) pa probaj da promeniš to prvo.
 
Resetovao sam bios na default. Moram probati da iscupam bateriju.
Menjao sam podesavanja za power saving u winu (win 7) na full performance i nista.
Podizao win u safe modu i isto...
Pokusacu clear cmos, pa javljam
 
Slican problem imam i ja, s tim sto se meni nista vidljivo ne greje, a kuler procesora povremeno skace na 100% u trenutku.. Sve sam to vec uradio i nije pomoglo, nisam izvalio u cemu je problem do dan danas.
 
Nervira me. Nisu strasne temperature, ali mi je problem ventilator na grafickoj.
Kad je sve na idle, jedva se cuju ventilatori.
Kad posle nekog, vremena (5 min.) ubrzaju toliko me iritira da ne mogu da sedim u sobi.
Ne mogu film da gledam ko covek :) a kupio sam skoro 24 inca :), svakih 5 min moram da ustajem da pomeram misa.
 
Blago tebi sa takvim sluhom, kod mene se svih 6 vrte punom brzinom ali sam malo nagluv a kalorifer je ionako bučniji.
 
Ma iritira i mene iako Hyper 212 u lodu i nije mnogo bucan. Jedino sam se zbog tog razloga i cimao, ali sam digao ruke vise.. Uoste mi nista ne pada na pamet zasto se to desava kada temperature (makar meni) ne skacu, a koliko vidim ne znaju ni ostali forumasi. :) Znam samo da je pocelo da se desava od kad sam zamenio procesor, ali ne mora da znaci da je zbog njega.
 
Nasao sam krivca :)
Proces conms.exe mo zauzme proc na 100%. Sto je zanimljivo kad upalim task menadzer ne pojavljuje se, pa ga zatp nisam video.
System explorer ga vidi. Sad jos samp da nadjem nacin da ga ubijem :)
 
Anti-malware je resio problem :) Hvala svima na savetima :)
Koja glupost, a iritirala me neverovatno.
Pozz forumasi
 
Ako radi proces iz Temp foldera a piše da je %TEMP%\dyjacyubdnl
zna se šta je u pitanju :)
 
Nazad
Vrh Dno