Šta je novo?

Racunar ne prepoznaje GT710

Vuk19

Poznat
Učlanjen(a)
06.02.2022
Poruke
69
Poena
30
Pozz svima koji citaju, hteo sam da pitam da li neko ima resenje na ovaj moj problem.
Naime, juce sam probao da u svoj pc ubacim GT710 graficku od msi kompanije. E sad ako je neko ranije citao moje postove na forumu, zna da ja u kompu imam geforce 210. E sad, ja znam da ta GT710 graficka radi, bila je u drugom racunaru. Kad je ubacim u ovaj svoj, i upalim ga, on se upali, al ne baca sliku, a i kao da ne radi hdd (ne cujem ga, i ne svetli ona crvena lampica na kucistu) dok kad vratim geforce 210, sve radi normalno.

Model maticne je P5GC-MX/1333.

Ako bude trebao neki snimak, snimicu pa cu postaviti ovde.


mod: izbrisan suvišni deo zbog izražavanja
 
Poslednja izmena od urednika:
Verovatno je ploča prestara da prepozna uefi (bios) gt710-ke.

Moguće rešenje je modovanje bios-a, onemogućavanje uefi-ja (da radi samo compatibility/legacy deo). Rizična rabota za onog ko nije radio, s toga ako i radiš, radiš na sopstvenu odgovornost inače baj-baj kartica ako nemaš mogućnosti da preflešuješ "mrtve" karte.

Nešto više o tome - https://winraid.level1techs.com/t/guide-remove-uefi-image-from-nvidia-vbios/34363
 
Какво ти је напајање?

Пробај да раскачиш све осим плоче, процесора, графичке и меморије (један штап). Види тако како се понаша.

Пробај са другим напајањем, ако имаш.
 
Eee to si se dobro setio, sa obzirom da imam neko kung fu zeus napajanje od kobajagi 500w. Sve jedno sam planiro da kupim novo, tako da kad kupim ovih dana javicu dal je resilo stvar
@dzonihsv sto se tice ploce, jeste stara, ali graficka je radila isto na matoroj maticnoj, ddr2, od prilike je isto matora ko i ova moja, tako da ne ide mi u glavu da je to problem..
 
Samo ne Zaus, poslednje i jedino koje sam uzeo je eksplodiralo i pre nego što je bilo prikačeno na MB. Bilo je namenjeno za kamere.
 
@Vuk19
Probaj uraditi update BIOSa na toj ploči ako već nema najnoviji.
 
Samo ne Zaus, poslednje i jedino koje sam uzeo je eksplodiralo i pre nego što je bilo prikačeno na MB. Bilo je namenjeno za kamere.
i meni je vec jedno puklo
Probaj uraditi update BIOSa na toj ploči ako već nema najnoviji.
plasim se da ga ne sjebem, posto nemam ni jednu drugu plocu.. a i nema najnoviji, cim sam cpu promenio odma mi kad post-uje kaze da treba da uradim update.
Samo ne Zaus, poslednje i jedino koje sam uzeo je eksplodiralo i pre nego što je bilo prikačeno na MB. Bilo je namenjeno za kamere.
al Boga mi ovo moje radi vec godinama..
 
Какво ти је напајање?

Пробај да раскачиш све осим плоче, процесора, графичке и меморије (један штап). Види тако како се понаша.

Пробај са другим напајањем, ако имаш.
Nije do napajanja, sad sam stavio neko frontier od 400w, koje je guralo gt1030, 4gb rama, neku maticnu asus valjda, i neki pentium e5400..
 
Graficka je PCIe 2.0, a tvoja maticna ima samo PCIe 1.1. Mozda graficka jednostavno ne radi na PCIe 1.1.
 
Ne bi trebalo da je to jer je PCI-E 2.0 kompatibilan sa 1.0, a i GT210 je PCI-E 2.0. Mada je moguće da GT710 ne podržava 1.0/1.1 režim.
 
Nazad
Vrh Dno