Šta je novo?

R520 i broj pajplajna...

Kada NVidiji ide po planu tesko ju je pratiti. Tvorci su šestomesečnog ciklusa koji je ugrobario 3Dfx. Ne mislim da će Ati propasti ali ako NVidija opet ne kiksne Ati će je teško pratiti.
 
ako je za utehu ATI fanovima izgleda da ce ATI prvi izbaciti mid-range karticu pa cemo mi obicni smrtnici da se veselimo ;)
 
Da, jedna od posledica ATi-evih "patnji" jeste gomila chipova koji su preskupi da bi se bacili, a neodgovarajuci da bi se rangirali kao high end. Tako da ce svi oni koji ne mogu da se pruze dalje od MidRangea imati sve razloge za zadovoljstvo ATi-evom jesenjom ponudom.
Inace, ovo je ubedljivo najkredibilniji i za sada najpouzdaniji info:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2532&p=1
 
Nedjo je napisao(la):
Da, jedna od posledica ATi-evih "patnji" jeste gomila chipova koji su preskupi da bi se bacili, a neodgovarajuci da bi se rangirali kao high end. Tako da ce svi oni koji ne mogu da se pruze dalje od MidRangea imati sve razloge za zadovoljstvo ATi-evom jesenjom ponudom.
Inace, ovo je ubedljivo najkredibilniji i za sada najpouzdaniji info:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2532&p=1
ako oni nesto prodaju po tim cenama koje je anand naveo svaka im cast!

X1800 Pro 16 500MHz 500MHz 256MB GDDR3 $449 :trust:
 
jos da su rekli posto ce biti X1600 PRO i XT pa da vidimo da li su isplative.
ako opice cenu za XT poreko 300$, to znaci da ce kod nas biti 300+e, i u tom slucaju nema govora o isplativosti, makar bacala oko 4500 markova u 2005-ici...
inace, ne treba se zaletati , nego treba sacekati nvidia-inu ponudu u mid range-u pa na kraju preseci
btw, jel' zna neko za kad je zakazana promocija 7600 i 7600GT?
 
Treba znati da su street cene uvek malo ili malo vise niže od MSRP cena. MSRP za GF7800GTX je 599 dolara, ali se napolju prodaju po MP ceni od oko 520 evra. 7800GT bi trebalo da kosta 449 dolara, a može se naći i za manje od 400. Eno MSI sam na nasao za 379 dolara!!!
 
Pa lepo si ti to nasao, ali je pitanje ko ima koristi od toga sto si ti nasao? Ovo je realnost u Srbiji:

http://www.mbsoft.co.yu/Komponente/Index.htm

A evo kakao je to na zapadu:

http://www.behardware.com/art/imprimer/581/

Sale, sto se tice 7600 i 7600GT-a jos uvek nema nikakvih indicija kad ce i dal i ce u opste izaci
'vidia ima sledece PCI Express GPU-ove proizvedene u 110nm:
7800GTX - 24 PS pajpa i 8 Vertex koprocesora 430/1220 MHz
7800GT - 20 PS pajpova i 7 Vertex koprocesora 400/1000 MHz
*7800 - 16 PS pajpova i 6 Vertex koprocesora 375/1000 Mhz
6800 - 12 PS pajpova i 5 Vertex koprocesora 325/600 MHz
**6600GT - 8 PS pajpova i 3 Vertex koprocesora 500/1000 MHz
-----
* uskoro ce da se pojavi i zameni 6800GT i 6800Ultru
** koristi 128bitnu mem magistralu
prema tome 7600GT bi mogao da bude 12-pajpni GPU sa 5 vertex shader koprocesora i taktom od 350 MHz i GDDR3 memarom na 900-1000 MHz, ali mislim da ce 'vidija sacekati da vidi kako stvaris toje sa X1600, pa ce da reaguje na odgovarajuci nacin!
 
Pa dobro, bolje i sad... nego jos kasnije, zar ne? Uostalom, pitanje je koliko ce dugo R520 biti aktuelan, verujem da ce to biti prelazno resenje, jer ce ga u najvisoj klasi relativno brzo naslediti R580... X1900... :)
 
Maxo sada vise nema filozofiranja!
10€ na sunce! :D
 
Kada stiže Maxa, da nam prenese svoje utiske? :eyebrows:
Pozdrav. :wave:
 
Stigli smo mo pre 12 sati,ali neki su se ustali na vreme, a neki jos uvek dzonjaju :D
Super su ove nove kartice, a narocito ce imati cemu da se raduju oni koji ne prelaze granicu od 200€ pri kupovini! ;)
 
reci nam jos nesto.
jel' ce biti za nas klosare sto imamo samo 250e da damo za graficku jedan lep X1600XT :).
inace, kad sam se vratio iz vojske jutros, reko' da vidim sta ce biti u 9 ujutru na
ATI-jevom sajtu kad odbrojavanje dodje do nule, kad ono nista.
ocekivao sam da ce predstaviti X1x00 modele, kad ono nista...
 
sale prdez je napisao(la):
reci nam jos nesto.
jel' ce biti za nas klosare sto imamo samo 250e da damo za graficku jedan lep X1600XT :).
inace, kad sam se vratio iz vojske jutros, reko' da vidim sta ce biti u 9 ujutru na
ATI-jevom sajtu kad odbrojavanje dodje do nule, kad ono nista.
ocekivao sam da ce predstaviti X1x00 modele, kad ono nista...
bice, bice, nesto mnogo lepo! nego gde sluzis?
 
ma u civilnoj sam :)
radim u nekom firmi na dorcolu kao nocni cuvar svaki osmi dan :D
toliko o tome
nego koliko su tacne one informacije o X1x00 kartama sa benchmarka?
 
ajde donesite odma i kartice za test na benchu :) (makar ove slabije)
 
Vrh Dno